PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKS SÖKÜMÜ SÖKMEK İÇİN KAÇ LOKMA LAZIM VE DİĞER YAPTIKLARIM

aslam0740
15/10/2017, 12:45
eski bir kaportacı olarak, ulan bu tamirciler bu işi bi türlü yapamadılar iş başa düştü dedik ve bugün aracı kendim yapmaya karar verdim. indim aşağı bogaz kelebeğine giden boru var ya onu ilk boğumdan sökemediğim için (nebiçim bi kelepçe yapmışlarsa aynı cırt kelepçe mantığında) onu intercoolden söktüm yabi sökerkende ön tampon panjurlarını sökmek zorunda kaldım, içini bi güzel temizledim, ama içinde ne kurum yağ varmış çıkar çıkar bitmedi, sonra bogaz kelebeğini güzelce temizledim ordada baya bi kurumla yağ karışık balçık gibi sanki onuda temizledim. sonra maf sensörünü çıkardım onuyda güzelce benzinle yavaş yavaş iyice içinde çalkalaya çalkalaya temzilenene kadar temizledik. çalıştırdım oh be ne güzel gaz yemesi düzeldi, şu egryide temzileyelim dedik onuda söktüm temzledim o da güzel oldu.
arkasından ; benim fan motoru yanmıştı çıkma bi fan motoru aldım taktırmıştım motor arıza ışığı sönmedi, ustada bu başka arabadan çıktığı için olmaz demişti, böyle bin dedi, motor arıza ışığı yanıtyordu p0481 hatası veriyordu başka elektirikçiye götürmüştüm bu olmaz arıza silinmiyor dedi, bende baktım ettim araştırdım arıza çok basitmiş sigorta atmış ama bakınca atmış gibi görünmüyor bende sigortadan ceryan geçiyormu diye bakınca hata ortaya çıktı, ee malum bulunduğumuz yerde öyle her parça bulunmadığı için sigortayı tamir ettim. obd yi taktım arızayı silimdi silindi. oh be dedik o iştenden kurtulduk.
arka kapılar açılmıyordu, 1 tanesini söktüm yaptım süper oldu. burda şunu belirteyim arka kapıyı sökünce ordaki basan ayaka gibi bişey var oraya su hortumu güzel oluyor onu takın ve hortumun altın bişeyler sıkıştın ki biraz yüksek olsun açarken tık diye açar. ben yaptıktan sonra aklıma gelen bişey oldu, açında dıştan açma ve o taktığımız su hortumun üstüne biraz gress bırakın daha güzel açılır İnşallah öbür kapıyı açınca ona yapacağım.
yarında vaktim olursa aks ta sallama var onu açacağım, yine diğer arka kapı var onları yapacağım, lambaları bulabilirsem kalorifer ön panel ışıklarını değişcem, bakım zamanı yaklaşıyor mobil 1 esp 5w 30 yağ, yag filitresi, hava filitresi değişimi yapacağım, birde az bir yağ kaçağım var o zor bi iş onu geniş bi zamanda hallederim
bu arada asıl meselem aksı sökmerk için kaç lokma gerekiyor bana onu burdan yazabilirseniz onu alacağımda aks sökmeye birde bizim askları sökmek için yanağı ince lokma lazım o lokmaya ne isim veriliyor yani ne diye söyleyip alacağız onuda yazabilirseniz çok iyi olur.