PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teklemeli çalışma

aslam0740
06/10/2017, 22:23
Geçen hafta yolda giderken birden teklemeye başladı, rampada 2 ye kadar düştüm sonra ne olacaksa olsun diyerek gazı dipledim 3000 devi geçtikten sonra bişey olmadı bu şekilde gideceğim yere gidip geldim daha sonra bi kez daha böyle yaptı yine geçti , şu sıra sanki ayağımı gazdan çekince sanki gazı bi veriyorum bi vermiyorum gibi araba giderken sallanıyor ama bu yolda bozukluklar olurya oluk gibi o olukardan geçerken oluyor. ustaya sordum mazot filitresi dedi ama başka bişeydende yapa bilir mi

volkan1065
07/10/2017, 14:17
Araç yılı km hangi donanım nedir. Ayrıca en son yapılan bakımda mazot filtresi değiştimi yada mazot filtresini en son ne zaman değiştirdiniz. Bu sorun cıkmadan önce hangi istasyondan yakıt aldınız birde depo bitesiyekadar falan mı kullandınız herhangi bir yakıt katkısı kullandınızmı. Filtre dışında hava filtresinide bir bakın turbo hortumunda bir sıkıntı olabilir.

aslam0740
07/10/2017, 17:01
araba 1,3 75 hp 2011 model dizel, ben aldığımdan beri (1 senedir) mazot filitresi değişmedi o yüzden bilemiyorum. sürekli full depo gezerim birde shell nitro alırım arabama, şuan yok ama arabada sallanma olmaya başladı ayağımı gazdan çektimmi ve tekrar gaza basmak istediğimde gaz tepkisi sanki geç alıyor gibi

volkan1065
07/10/2017, 22:07
kesin mazot filtresi demek tam teşhis değil ama bence aracınızın bakımını yaptırın. yağını suyunu filtrelerini değiştirin.

tayfux
07/10/2017, 22:10
eğer gaz verdiğinizde sorunsuz çalışıyorsa bence de mazot filtresi olabilir..

xxdeo
08/10/2017, 01:04
gaz verdiğinizde alt devirlerde bazen silkeliyor, üst devirlerde sorun kalkmış gibi oluyorsa sorun muhtemelen enjektörler.

aslam0740
12/10/2017, 19:05
eski bir kaportacı olarak, ulan bu tamirciler bu işi bi türlü yapamadılar iş başa düştü dedik ve bugün aracı kendim yapmaya karar verdim. indim aşağı bogaz kelebeğine giden boru var ya onu intercoolden söktüm içini bi güzel temizledim, ama içinde ne kurum yağ varmış çıkar çıkar bitmedi, sonta bogaz kelebeğini güzelce temziledim ordada bi kurumla yağ karışık balçık gibi onuda temizledim. sonra maf sensörünü çıkardım onuyda güzelce benzinle yavaş yavaş iyice temzilenene kadar temizledik. çalıştırdım oh be ne güzel gaz yemesi düzeldi, şu egryide temzileyelim dedik onuda söktüm temzledim o da güzel oldu.
arkasından ; benim fan motoru yanmıştı çıkma bi fan motoru aldım taktırmıştım motor arıza ışığı sönmedi, ustada bu başka arabadan çıktığı için olmaz demişti, böyle bin dedi, motor arıza ışığı yanıtyordu p0481 hatası veriyordu başka elektirikçiye götürmüştüm bu olmaz arıza silinmiyor dedi, bende baktım ettim araştırdım arıza çok basitmiş sigorta tablasının da sigorta ayağının bi tarafına çeryan gelmiyor hemde sigorta yanmıştı , hem sigortayı tamir ettim hemde ayaga gelmeyen ceryanı halledince arıza silindi.
yarında vaktim olursa aks ta sallama var onmu açacağım, yine arka kapılar zor açılıyor onları yapacağım, lambaları bulabilirsem kalorifer ön panel ışıklarını değişcem, bakım zamanı yaklaşıyor mobil 1 esp 5w 30 yağ, yag filitresi, hava filitresi değişimi yapacağım, birde az bir yağ kaçağım var o zor bi iş onu geniş bi zamanda hallederim