PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalkışlarda ve frende gelen tak tuk sesi

Batu44
05/10/2017, 22:39
Selam arkadaşlar. Benzer konu bulamadım. Birkaç sorum olacak. 2007 1.3mjt gp aracımla kalkışlarda ve fren yaptığımda aracın arka tarafından tak tuk ses geliyor. Sanki bagajda boş bir damacana var sağa sola çarpıyor :) inanmazsınız ama bir kaç defa aracımı sağa çekip bagaja baktım damacana var mı diye :)) Ayrıca dikkatimi çeken birşey daha var. Son zamanlarda yoldaki hafif bozuklukta bile bagaj kapağından aşırı derecede ses geliyor. Sorun ne olabilir? Bu iki sorun birbiri ile bağlantılı olabilir mi? Şimdiden kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kalın sağlıcakla...

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

slmgns
06/10/2017, 08:44
Aynı sorun bende var sanki sprey boyayı sallayınca ses çıkar ya aynen öyle ses çıkıyor nedir ne değildir bilemiyorum bende çözerseniz bana da söyleyin :) Zaman bulup bir gösteremedim.

ORS15
06/10/2017, 09:40
Arkadaşlar depodaki yakıt çalkalandığı için ses yapıyor. deponuzu tam doldurun öyle deneyin ses giderse depodan veya tam boş depo ile deneyin.

halilimo
06/10/2017, 09:42
Direksiyon kutusu bosluk yapmis lakalarda da ses yapar. Eger ki sadece aracinizin deposu doluyken duyuyorsaniz oda depodaki mazot sesi. Bagaj kapagindaki lastikler orjinal degil heralde onlara ayar yapin biraz acin gecer. İcteki plastikten ses geliyorsa sojup icine yalitim yapacaksiniz. Ayrica bu konuyla ilgili birden fazla konu mevcut.