PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Map Sensörü Temizlerken !!

xxdeo
04/10/2017, 00:10
Arkadaşlar merhaba. Bugün map sensörü ve akışmetreyi temizlemek istemiştim malum kış ayları ve aracım da biraz fazla yakıt tüketmeye başladı. Daha önce söktüğüm map sensörünün yerinden çıkması biraz zor oldu. Çıktığında da garip bir şey vardı. Bildiğiniz map sensörünün ucundaki sensör kısmı yoktu. Belki sökerken koptu bilemiyorum fakat sensörün çıktığı yeri elimle yokladığımda pek bir şey hissedemedim. Sensör aşağıdaki ilk fotodaki gibi olmalıydı ama ben çıkarttığımda ikinci fotoğraftaki gibiydi
135074
235075

Kesin sensörü koparttım ya da içinde kaldı dedim ve yerine olduğu gibi taktım. Araçtan arıza ışığı ya da çekişte,gidişte bir sorun bekledim fakat herhangi bir anormallik yoktu. Açıkçası ben bu işten pek bir şey anlamadım. :) Bu kadar önemli bir parçayı bu kadar deforme ettiysem nasıl hiçbir tepki alamadım araçtan? Fikri olan var mı merak ettim.

volkan1065
04/10/2017, 02:54
İkinci resimdeki punto da olan sensör herhangi bir şey kırılmamis normal hali.

fencolic
04/10/2017, 08:10
Bendeki sensör 1.resimdeki gibi.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

fotobelit
04/10/2017, 09:27
En son 5-6 ay önce temizlemiştim ama bende 1.fotodaki gibi hatırlıyorum..

ORS15
04/10/2017, 10:45
Cemil bey, iki map sensörde puntolar da kullanılıyor. Eğer ilk fotoğraftaki gibi olduğu düşünüyorsanız , sensörün uç kısmında kırılan yerlerin izleri mevcuttur, kontrol ederek emin olabilirsiniz.eger uç kısmı pürüzsüz bir şekilde ise sensör ikinci fotoğrafta olanındandır.

edll
04/10/2017, 14:55
ben geçen hafta söküp temizledim. ikinci resimdekinden idi. ali beyin dediği gibi kırık olsa iz olur. endişe edecek bişi yok. herşey normal.