PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde Düşük Devirde Tekleme

volcans
29/09/2017, 11:20
Merhabalar Aracımın Sorunu Benzinde Teklemesi Aracımda 1.Vitesten 2.Vitese Geçtiğim Zaman 2.Vitesde Seyir Halinde Yavaş Yavaş Gittiğim Zaman Teklemeler Meydana Gelmeye Başladı bu sorun 3. vitesde meydana geliyor ve 2 bin ve 2.5 devirinden üstünde seyir halinde yavaş yavaş gidiyorum sabahlarıda aynı şekilde ilk çaıştırdığım zaman yürüdüğüm zaman 1.vitesde aşırı bir şekilde tekleme ve aşırı bir şekilde benzin kokusu geliyor..Aracım 2012 model multiair 45 bin km de aracaımda lpg var lpg de bu kadar bir sorun yok ...yardımlarınızı bekliyorum...

zytpyrt
29/09/2017, 14:54
Merhaba;

Aynı olay benımde basıma gelmıstı tamırcım ıle gorustum konuyu anlattım... ıkı secenek verdı ıksıınıde denedım 2.de düzeldi. Sende denemeler yaparsan belkı yardımcı olur.

1.secenek benzin aldıgın yerın aynı olmasına dıkkat et dedı ben hep karısık alırdım o zaman kadar. artık sadece shell den almaya başladım ve o teklemeler azaldı sadece sabahları olmayı basladı.

2. senecek sabah arac soguk oldugu ıcın benzını tamamen yakamadıgı ıcın teklemeler olabılır dedı.. artık sabah aracı calısıyorum 3 yada 4 dakıca calısmasını beklıyorum yetıyo. artık tekleme sorunum yok. bırde yakıt katkı maddesı kullandık super oldu arac.

Bu arada aracımda lpg yok 50 bın kmde bakımları hep aynı ustaya yaptırıyorum.

feyzullah
29/09/2017, 16:02
Merhabalar Aracımın Sorunu Benzinde Teklemesi Aracımda 1.Vitesten 2.Vitese Geçtiğim Zaman 2.Vitesde Seyir Halinde Yavaş Yavaş Gittiğim Zaman Teklemeler Meydana Gelmeye Başladı bu sorun 3. vitesde meydana geliyor ve 2 bin ve 2.5 devirinden üstünde seyir halinde yavaş yavaş gidiyorum sabahlarıda aynı şekilde ilk çaıştırdığım zaman yürüdüğüm zaman 1.vitesde aşırı bir şekilde tekleme ve aşırı bir şekilde benzin kokusu geliyor..Aracım 2012 model multiair 45 bin km de aracaımda lpg var lpg de bu kadar bir sorun yok ...yardımlarınızı bekliyorum...

1. İhtimal ateşleme sisteminden olabilir. Buji, buji kabloları vs.
2. İhtimal benzin pompasından yapabilir.
3. İhtimal boğaz kelebeği olabilir.
Benim aklıma gelenler bunlar ilk etapta. Umarım sorun en kısa zamanda çözülür.

mustafa28
29/09/2017, 18:41
1. İhtimal ateşleme sisteminden olabilir. Buji, buji kabloları vs.
2. İhtimal benzin pompasından yapabilir.
3. İhtimal boğaz kelebeği olabilir.
Benim aklıma gelenler bunlar ilk etapta. Umarım sorun en kısa zamanda çözülür.

benzin lpg karıştırıyor olabilir.
aracın lpgden dolayı beyninde veya rölelerinde sıkıntı olabilir

ben aynı sorunu eski sistem lpgde kelebeğe giden lpg hotumuna mixer taktırarak kurtarmıştım
kolay gelsin umarım küçük bir sorundur.

ethemyigit
29/09/2017, 22:15
o kadar çok ihtimal var ki say say bitmez lpg den kaynaklı regulatör veya gaz kesıcı fıltreden gaz kaçırmasından da olabilir aracı boguyordur
lpg yazılımı ıle benzın ecusu cakısıyordur vs vs
ama temel de lpg sisteminden olur buji vs kablodan o kadar çabuk hata vermez

volcans
30/09/2017, 09:01
Bujisini yeni değiştim orjinal aldım bobinleri değişeli 2 ay oldu anlamadım gitti servise götüreceğim bakalım ne diyecek arac 2 bin devrin altında tekliyor normal seyir halinde gidiyorum yavaş yavaş araca yüksek devirde kullandığım zaman bir şey yok

sefaozkan43
09/03/2020, 10:49
Bujisini yeni değiştim orjinal aldım bobinleri değişeli 2 ay oldu anlamadım gitti servise götüreceğim bakalım ne diyecek arac 2 bin devrin altında tekliyor normal seyir halinde gidiyorum yavaş yavaş araca yüksek devirde kullandığım zaman bir şey yok
Sorunu çözebildinizmi hocam. Aynı sorun benim araçtada var.