PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz geri dönüşüm sıkıntısı

chtmr38
25/09/2017, 16:38
Geçenlerde motor arıza ışığı yandığı içi aracı ustaya götürdük egzoz geri dönüşümün temizlenmesi gerektiğini söyledi ve temizlettikten sonra yola çıktım tekrar arıza ışığı yandı usta tekrar temizledi ve tekrar ışık yanarsa egr walfinin değişmesi gerektiğini söyledi. tahmin edebileceğiniz gibi tekrar yandı arısa ışığı. egr walfi fiyatları 500tl üzerinde acaba çıkma parça alsam iş görür mü kararsız kaldim durduk yerde 500-600tl masrafa girmek istemiyorum ufacık bi parça canımı acayip sıktı bilgilendirirseniz sevinirim...

edll
25/09/2017, 19:16
bu ustalarda böyle işte. sorun bundan der, değiştirirsin şunuda değişmek gerek der. yatacak yerleri yok.
çıkma parçanın durumuna bağlı. arızadan dolayı tamir görmüşünü eline bile alma. ama pert araçlardan sökülmüş kazada bir şey olmamış parçalar rahatlıkla kullanılabilir.

volkan1065
25/09/2017, 23:01
Egr ve manifolt güzel temizlendi ise ilk olarak map sensoru nü bir değiştirin. Zaten belli bir km de arıza yapmasada değişmesi yarariniza olur. Eğer bunlarla sorun çözülmez ise arıza kodu dahilinde egr değişimi yapmak lazım. Aracta siyah duman atma varmı cekiste düşük luk vesayre

chtmr38
26/09/2017, 17:50
Siyah duman biraz var ama abartılacak kadar bi siyah duman değil yani , kararsız kaldım işin açığı hocam egr walfi dediği küçük bi parça gördüğüm kadarıyla yoksa komple egr walfi nin bağlandığı tesisatın değişmesine gerek yoktur tahminimce

SinanTR
27/09/2017, 22:14
bence önce ustayı bi değiştirin iyi bi usta bulduktan sonra zaten o size daha net arızayı söyler veya yapar