PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası punto evo!!!

dobridan
23/09/2017, 18:59
Merhaba arkadaşlar punto evo 2012 model 50 binde olan aracım city arızası tespit edildi.
Tabi ben kronik sorun olduğu için ücretsiz değişim talep ettim bana mail attık tofaşa %60 karşılıyor denildi.
Şimdi arkadaşlar bu şekilde aracı kullanmamak adına kabul ettim emsal davalar var yaptırdıktan sonra tüketici hakem heyetine itiraz düşünüyorum sizin fikirleriniz tecrübelerinizden
yararlanmak istiyorum.
Birde akünüz zayıf dediler bu hatanın aküyle bir bağlantısı olma durumu varmıdır?

fawori
23/09/2017, 19:07
Direk koc holdinge mail telefon edin hatta italya fiata mail atin mumkunse ingilizce sonuc alirsiniz

LG-H815 cihazımdan gönderildi

volkan1065
23/09/2017, 19:28
Akü zayıf ise akuyu ilk değiştirin bazen Akü zayıf iken yapabiliyor. Eğer sorun city ise sonrasında mahkeme ye vererek sonuç çıkınca direk icraya verin. Çünkü karşı tarafı beklerseniz onlar karşı dava açabilirler.

Ama bu işlemi yapmadan yerel ve ulusal internet sosyal medya her türlü şeyi deneyin derim. Ama bu aralar fiat bu konuda çok katı

dobridan
23/09/2017, 19:34
Ben parçayı gelince parasını verip yaptırcam sonra belge ile tüketici mahkemesine vercem emsal çok karar var ödediğim ücreti geri alcam.

fawori
23/09/2017, 20:04
Koc holdinge bi basvurun odemeden

LG-H815 cihazımdan gönderildi

tuncix
24/09/2017, 22:50
Arkadaslar merhaba. Daha onceden yazmistim bende de ayni sorun oldu ucretsiz degisim yaptilar. Arac 2007 model ve 190 binde degistik israrci olun... bu arada bu hafta 3 kere kalkis yaparken ayni arzayi verdi bende şaşırdım. Tahminimce yazilim veya aku..

SM-N920C cihazımdan gönderildi

ardabaris01
26/09/2017, 17:50
aynı sorun şuan bendede var..araç 2011 model..parçanın ücretsiz veya ücretii değişimin kararını direk İstanbul merkez veriyor..bana %60 nı kendilerinin karşılıyacaklarını bildirdiler..kabul etmediğimi tüketici mahkemesine başvuracağımı söyledim telde..not ettiler bugün.bakalım sonuç neolacak..

dobridan
27/09/2017, 23:17
Arda bey size ne kadar ücret çıkardılar.

tuncix
07/10/2017, 13:01
Merhaba arkadaslar. Gecen sene degisti ama bu hafta gergun tekrarladi. Aku sandim 75 ah lik sifir aku taktim ama sonuc ayni. Taktiklari parcada iyi degilmis. 130 ile giderken kitledi zor kurtardim yavaslayip virajda tarlaya girdim. Servise saydikca saydim pazartesi netlestireceklermis sunucunu size yazarim. Bu arizayi yasayanlar hiziniza dikkat edin sakaya gelmez..

son_sirtli
10/10/2017, 16:34
130 da city kapanmıyor mu ? o hızlarda böyle sorunları oluyor mu evo nun soğumaya başladım evo dan.bagaj kapısı kilidi oldu bende de .

city arızası bende de var .city mod da direksiyon kazık gibi ....

tuncix
10/10/2017, 16:39
Arkadaslar bugun cevap geldi degisimini yapmiyorlar. Is mahkemeye kaldi bu hafta sikayet edecem. elinde bana lazim olabilecek belge olan varsa bana gonderme ihtimali var mi.

randall
13/10/2017, 10:47
Servisten tanıdık birini bulun o halleder.

erdipuntoevo
24/01/2018, 14:23
üstad nasıl ısrarcı olalım yol göster. aradılar karşılamıyor diyorlar % bile yok :(

tuncix
24/01/2018, 14:27
Merhaba. Genel merkezi ara ya degisim yapsinlar yada mahkemeye verecem de. Bu arada sikayet var.com sitesi var oraya yaz gun icinde donecekler. Sosyal medyada bunu yazacam de . Yine de olmazsa hakem heyetine ver.

tuncix
24/01/2018, 14:30
Bu arada ben degistirmistim koyduklari parca cok kalitesiz 1 yilda yine ariza verdi bu sefer muhattap bile bulamadim. Avukatla gorustum kazanirsin diyor hatta iyi olur dedi ama en az 6 ayi bulur ve arac yatacak. Arac bana lazim oldugu icin girisemedim

edll
24/01/2018, 14:35
Bu arada ben degistirmistim koyduklari parca cok kalitesiz 1 yilda yine ariza verdi bu sefer muhattap bile bulamadim. Avukatla gorustum kazanirsin diyor hatta iyi olur dedi ama en az 6 ayi bulur ve arac yatacak. Arac bana lazim oldugu icin girisemedim

aracınızın yatmasına gerek yok. resmi olarak elinizde belge olması açısından mail yolu ile sorunu iletip red cevabını alın. kendi imkanınızla yaptırıp bunuda diğer evraklarla mahkemeye sunacaksınız. size red cevabı yazı olarakta geldiği için kendi imkanınızla yaptırdığınız fatura karşılığını mutlaka alırsınız.