PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göstergede menzil sorunu. Gittikçe mazot çoğalıyor

edll
11/09/2017, 18:01
Geçen sivas mersin arası gelirken dikkatimi çekmişti bugün aklıma geldi.
göstergemizde menzil: yani depodaki yakıtın götürebileceği km normalde araç yol aldıkça eksilmesi gerekirken bende git gide artmakta. kimi zamanda 9 km 9 km düşüş olarak göstermekte. video ektedir. fikri olan paylaşırsa sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=5VRMONewI5o

timbaz
11/09/2017, 18:06
Tuketim ortalamasi dustukce artmasi da normal.. ortalama arttikca menzilin dusmesi de.. bir sure ortalama da fazla fark olmaz ise menzil ve yapilannkm daha uyumlu oluyor..
Sehirden cikarken menzil 500 den 700 e ciktigi oluyor ya da sehir icne giriste tam tersi ciddi dusuyor... Veya yakit isigi yandiginda 170km menzil veya 100km menzil gosteriyor... eger ayni seviyede kabul edersek, ortalamaya gore belirleniyor.
Belli bir son donem ortalamaya gore guncelleniyor sonucta..

edll
11/09/2017, 18:36
Tuketim ortalamasi dustukce artmasi da normal.. ortalama arttikca menzilin dusmesi de.. bir sure ortalama da fazla fark olmaz ise menzil ve yapilannkm daha uyumlu oluyor..
Sehirden cikarken menzil 500 den 700 e ciktigi oluyor ya da sehir icne giriste tam tersi ciddi dusuyor... Veya yakit isigi yandiginda 170km menzil veya 100km menzil gosteriyor... eger ayni seviyede kabul edersek, ortalamaya gore belirleniyor.
Belli bir son donem ortalamaya gore guncelleniyor sonucta..

bu sabit hızda ve yakıt fulken sıfırladıktan sonrada olan birşey. menzilin yapılan tüketim ortalamasına göre artmaması gerekir diye biliyorum. 3 yıldır kontrol ederim ilk kez buna şahit oldum. son dönem ortalamaya göre güncellemede artma yapmaz diye düşünüyorum. çünki yakıt depoda zaten belli ne kadar kaldığı. ortalama kullanıma göre azalma yapmadığını daha önce gözlemlemiştim. mesela 90 sabit hızla giderken 3 km de 3km düşüş yaparken 140 km ile girken 2 hatta 1.5 km de3 km olarak düşüş yapıyor. burda ise 1 km içerisinde 3km 3km artıyor.
artış net olarak görülmemiş tekrar yüklemeye çalışacam.

edll
11/09/2017, 19:56
görüntü net olmadığından silip iyileştirip tekrar yükledim. admin onu silip bu görseli koyarsa daha iyi olur. teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=D3V9tmbOEpE&feature=youtu.be

tayfux
11/09/2017, 21:31
çok normal. yakıt ortalamanızı yol bilgisayarı düşük hesapladıkça menzil artar. en yüksek seviyeye geldikten sonra düşmeye başlar. şöyle düşünün şehir içinde de 1 km gidersiniz ama menzilden 5-6 km birden düşer çünkü ortalamanız artmıştır.

edll
11/09/2017, 21:40
çok normal. yakıt ortalamanızı yol bilgisayarı düşük hesapladıkça menzil artar. en yüksek seviyeye geldikten sonra düşmeye başlar. şöyle düşünün şehir içinde de 1 km gidersiniz ama menzilden 5-6 km birden düşer çünkü ortalamanız artmıştır.

dediğim gibi daha öncede gözlemledim ama şimdi dikkatimi çekti. bu olay herkeste oluyorsa zaten bir sorun yok. teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.

ORS15
12/09/2017, 08:47
yakıt tüketimi düştükçe, menzil de artar çünkü daha az yakıtla daha fazla yol alırsınız bu da gayet normal.

edll
12/09/2017, 11:47
peki bu fabrika verilerine göremi kendini ayarlıyor bizim kullanıma göremi. çünki ortalama anlık tüketim bizim kullanımımıız ortalama tüketim bizim kullanımımız. ancak menzilde ortalama menzil denmiyor.

yigitturk
12/09/2017, 12:07
Anlık ortalamaya daha yakın diyebiliriz. düz yolda, sabit hız ve devirde seyir ederken gördüğünüz menzil rampa çıkarken azalıp , rampa inerken artabilir. Genel ortalamaya göre hesaplamıyor yani.

erdem7506
12/09/2017, 16:33
bildiğim kadarıyla son 20 km'yi baz alıyor