PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ateşleme Bobini Sonrası Hem Lpg Hem Benzin De Tekleme

volcans
07/09/2017, 09:34
Günaydın Arkadaşlar 1 Ay önce ateşleme Bobinlerini değiştir miştim orjinal ile 4 tane bosh un 4 tanede bujisini aldım 2 gün 3 gündür uzun yola gidip geldiğim zaman aracımda tekleme meydana gelmeye başladı aracım yoldan gelip kapıda durduğum zaman rolatide egzoz da patlama devir saatinde dalgalanma motor istop edecek gibi oluyor bu şekilde bir sorunlar meydana geldi aracımda lpg mevcut atiker grand var 1.4 Multiar Motor 45 binde daha bu olayı bezinde de yapıyor işin garip tarafı yardımlarınızı bekliyorum

timbaz
07/09/2017, 14:46
Bobinler hangi sebepten dolayi degismisti? Erken de olmus gibi..
Ve bosch bujiler, cikan ile , klavuzda yazan buji ye muadil mi? Ve bobinler?

volcans
09/09/2017, 22:21
Bobinleri orjinal olarak aldım fiat servisinden değiştirmemim sebebi aracımda performans düşüklüğü ve ilk aldığımda aracı 2 tane bobin çatlak vardı 2 sini değiştir dim baktım diğer Bobinler de bozuk bende takım olarak değişirdim

ondermurat
10/09/2017, 09:55
Bobin elektrik tesisat kabloları da değişti mi peki? Onlardan da yapabiliyor.
Egsozda patlama oluyorsa bir de benzin pompasını kontrol ettirin. Benzin pompası tamir olmuyor genelde yenisiyle değiştirmek gerekiyor.

volcans
10/09/2017, 14:21
Bobin elektrik kablolarını değiştirmedim gecen sordum buji buji kablosu varmı diye bunlarda olmaz bobin olduğu için dediler ama onlarada baktırdığım servise gidince