PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 0(sıfır) km de arıza yaptı.

tankci0061
07/01/2008, 21:40
Geçen cumartesi grande punto'mu almak için Aldatmaz(ist.) bayiine gittim.Tüm kaskosu,sigortası,peşinatını yatırmışım ve plakasıda çıkmış arabanın.Neyse arabayı teslim alacam.O da ne 0 araç çalışmıyor.Soğuktan enjektörleri donmuş arabanın ve yakıt gitmiyor.Neyse dediler biz pazartesi arabayı servise alır,orda sıcakta çözülür o gün de teslim ederiz size.Bu gün aradım ne oldu diye..Arabanın enjektörleri değişmesi gerekiyormuş..Daha arabayı almadan ikinci ele düştü..Arkadaşlar lütfen bana yardım edin..Ne yapmam lazım..Bu aracı teslim almak istemiyorum..Nasıl hakkımı arayabilirim?

Korhan
07/01/2008, 21:45
Alma . Israr et . Olmadı şikayet et.

pdr42
07/01/2008, 22:33
denildiği gibi yuzde yuz haklısın yenisini bile talep edebilrisin diğer tarafta yazmıstım

ABNEW
07/01/2008, 22:37
Geçmiş olsun.Bence de kesinlikle almayın.Araçların teslim öncesi bakımı hiç mi yapılmaz!Şaşırdım.Bence yine de şanslısınız en azından teslimden önce arıza çıkmış...

biloGP
07/01/2008, 23:08
Bence de alma aracı, hakkını ara.

armbuko
07/01/2008, 23:11
Bencede kesinlikle almayın aracı böyle saçmalık olmaz. Tamamen o bayinin sorumluluğunda. Mutlaka genel merkezede şikayet edin.

tankci0061
07/01/2008, 23:27
Şimdi merak ettiğim, yakıt enjektörleri değiştiğinde aracın orjinalliği bozulurmu*İkinci el satarken araba değerinden kaybeder mi? Yeni araç talep ettiğimde ne kadar sürede temin etmeleri gerekir?Neticede benim kaskom işliyo ve arabayı kullanamıyorum.Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum.

grande26
07/01/2008, 23:33
Arkadaşım,yok öyle arızasız GP yu almak,şaka bi yana benim aracım bir hafta bana müsade etmişti:)

ABNEW
07/01/2008, 23:34
Araç değer kaybetmez kesinlikle.Yetkili servis sorunsuzca değiştirirse hiçbir problem de yaşanmaz ama sıfır araç da bu şekilde verilmez tabi.Araç temini ise kasko firmasıyla alakalı...

tankci0061
08/01/2008, 00:23
Araç değer kaybetmez kesinlikle.Yetkili servis sorunsuzca değiştirirse hiçbir problem de yaşanmaz ama sıfır araç da bu şekilde verilmez tabi.Araç temini ise kasko firmasıyla alakalı...
emin misin dostum? aracın yakıt enjektörlerini değiştiriyolar ,belki motoru açacaklar...yarın satarken değerini düşürmez mi arabanın?

Ayrıca ben bu arabayı almasam bu adamlar 0(sıfır) diye satabilirlermi aracı..benim bildiğim fabrika çıkışı arabada değişim olursa o ikinci el gibi değerlendirilir..Yardımcı olun lütfen..kafayı yemek üzereyim..

Korhan
08/01/2008, 08:14
Enjektör değiştirme çok kompleks bir iş değil. Değişirse sıfırdan farkı olmaz.

Alp
08/01/2008, 09:05
Panık olma, Bu yasanabılecek bır sorun. Servıs en ıyı sekılde yapar Farketmezsın bıle

ufuk61
08/01/2008, 09:29
yaa nedemek enjektörler donmui o zaman ben aracımı 2 haftadır calıştırmadım ve tak diye aldı ve o kadar soğuk ve kar gördü öle sacma sapan yalan olmaz kardeşim alma aracı sakın başka arac versinler at anahtarı masaya cık başka yalanmı yok yaa

volkanmet86
08/01/2008, 09:39
ya arkadaşlar panik yapma diyenlere şaşıyorum. nasıl panik yapılmaz? bayiden çıkan "0"km araç daha marş basmadan bozulursa ve parçasının değişmesi gerekiyorsa panik yapılır. neden o parayı vermişken bozuk aracı alayım?

kardeşim sakın o arabayı teslim alma yenisini talep et öyle şey mi olur....

femoli
08/01/2008, 10:00
arkadaşım öncelikle sakin ol doğru kararlar vermeye çalış bu gibi arızalar olur vede giderilir burda yalnış olan şey arızanın senin gözünün önünde yada son kontrollerin yapılmamasıdır ,bu arıza daha önce çıksaydı sorun giderilip sana teslim edilirdi ve sende bunu hayatta anlayamazdın şimdi koca fabrika enjektör sorunu için sana başka bir araç vermeyi göze almaz çünkü ortada çok büyük bir sorun yok, aslında var evet ama çözülebilecek bir sorun şimdi sen yeni bir araç talep etsen bile karşına çok problem çıkaracaklarına eminim o yüzden oradaki ustalara bu işin en güzel yoldan çözümlenmesi için konuş araçta herhangi bir tamir izi bulunmaması için direktif ver vede bu yaşanan olaydan faydalan derim çünkü şu anda sen haklı konumundasın mesela nasıl faydalanabilirsin bu maduriyetinin gidermez ama 10 000 yada 20 000 bakımını üçresiz yapsınlar boya koruma park sensörü hediye etsinler müşteri memnuniyeti için ellerinden geleni yapacaklarına eminim bu aldatmaz firması.

Ziyaretçi047
08/01/2008, 10:28
femoliye aynen katılıyorum

ince5757
08/01/2008, 11:09
Femoli çok doğru konuşmuş ne koparırsan kardır.

puntobilo
08/01/2008, 11:24
benim arac 10 günde su koyvermişti ama çözüldü çok kafanı takma ufak tefek aksilikler oluyor ve olacaktır.mesela anlatayım sağ davlumbaz kendisi çıktı ve kırıldı arka silecek yaz olmasına ve 3 kere kullanmama rağmen bozuldu kalorifer kutusu değişecek ve az sora kartasa gidip 3 gün arabamı bırakacam :( kalorifer kutusu hariç kalnların hepsi ceptenn çok kafanı takma ve bizler gibi puntişle mutlu ol

PredatoR
08/01/2008, 13:15
Arkadaşım,yok öyle arızasız GP yu almak,şaka bi yana benim aracım bir hafta bana müsade etmişti:)

ben aldıktan 3 gün sonra servise gitmek zorunda kaldım. Araç sorunlu naparsın

Korhan
08/01/2008, 13:59
Bence de . Ben Fiat Bravo almayı düşünüyordum ama son günlerde yaşadığım süspansiyon probleminden sonra bir daha Fiat almamaya karar verdim.Daha 2 sene olmadan ufak tefek de olsa birçok araçta böyle problemler olması anormal. Bin de bir olsa şanssızlık dersin ama her araç da sorunlu olmaz ki.

ekorkut
08/01/2008, 14:02
Sanki millet bu tip kronik sorunlar başgöstermeye başlayıp da araç garanti süresinin sonuna yaklaşınca satmaya başlıyor gibi geldi bana.

ABNEW
08/01/2008, 17:22
emin misin dostum? aracın yakıt enjektörlerini değiştiriyolar ,belki motoru açacaklar...yarın satarken değerini düşürmez mi arabanın?

Ayrıca ben bu arabayı almasam bu adamlar 0(sıfır) diye satabilirlermi aracı..benim bildiğim fabrika çıkışı arabada değişim olursa o ikinci el gibi değerlendirilir..Yardımcı olun lütfen..kafayı yemek üzereyim..

Gürkan eminim.Yani değer kaybetmez eğer kusursuzca çalışıyorsa.Sözkonu aracı bayinin ne yapacağı ya da nasıl satacağı ise onun sorunu...

Muhendis06
08/01/2008, 22:05
Aracin yakiti bitmis veya yakit hortumlari yerinden sokulu bile olabilir. Arizanin gercekten enjektorden mi yoksa baska sebepten mi olduguna karar verilmelidir once. Bilgi olarak, enjektorlerde imalat hatasi oraninin milyonda 9 ila 15 gibi bir oran oldugnu soylemekte fayda var.

FoR_ReaL
08/01/2008, 22:14
Teslim belgeni imzaladıysan artık herşey için çok ama bazı arkadaşlar demişki ama alma aracı değiştir filan insan tabii sorun olmasın istiyor ama bunlar yaşanıyor malesef..SAdece parça değişimi sorunu çözecekse sana aman bu arabyı teslim alma diyenler bile anlayamaz Femolinin yazdıkları en mantıklısı bence

poyraz3538
12/11/2008, 21:57
slm bencede karşılıgında 10000' 20000 bakımı boya korunma hediye iste yoksa ben bu aracı almıyorum yeni arac getirin diye dirent ve müşteri hizmetlerini ara şikayet et sen sonuna kadar yaklısın

omerserim
12/11/2008, 22:25
yanlış yazmıyorsam nesafet indirimi denilen bir şey var. Nisan ayında sıfır passat alıyorduk (ankara doğuş oto) ve teslim günü çamurlukta bir cizik gördüm ve ruhsat ve anahtarlarını bagaj kapağına koydum ve ben bu aracı teslim almam dedim. (2004 yılında aldığım arabamda başıma geldiğinden tecrubeliyim.) Yeni araç istedim ve bir hafta arabayı aramalarına rağmen teslim almayıp bekledik. Yeni araca mecbur kaldılar ancak aracı trafikten düşürmek için bizden vekalet istediler ama vekaletle yapamadılar. Sonra pazarlığa başladılar. İndirim, kasko , iki bakım, boya koruma vs gibi sonunda aldık. Yani senin kararına ve direnmene bağlı. Sonuçta herzaman sıfır araba alınmıyor. Paylaşmak istedim.

Fuzuli
13/11/2008, 00:31
Arkadaşlar ilk mesaj yazılalı 10 ay olmuş...
Aracı alan/almayan arkadaştan bu konuyla ilgili bir yorum daha çıkmamış...
Yani sözün özü...Konuyu hortlatmışsınız ama :)
olan olup bitmiş bile :)

kukart
13/11/2008, 20:14
Ço güldüm bu duruma
geçmiş olsun arkadaşım ama
aklıma Devrim arabaları geldi
Almak istemiyosun ama birde şöyle düşün ya ertesi gün bozulsaydı?
teslim almadan sıkıntı yaratması senin için avantaj bunu kullanarak değiştirmeseler bile Mesela "20 bin bakımına kadar tüm bakımları sizin üzerinize yıkarım" diyebilirsin ;)
yerseler süper olur senin için...
bence deiştirme konusunun yanına tehditlere bir de bunu ekle;
yosam şikaat ederim yakarım yıkarım falan dersin :)

batuhann80
15/11/2008, 13:59
:)