PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moil kullananlar

puntol
04/09/2017, 11:16
Merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar herkese.

Dün Samsun'dan İstanbul'a gelirken Moil'den litre fiyatı ucuz olması nedeniyle depoyu fulledim. Daha önce hiç moilden almamıştım. Normalde bir depoyla Samsun'dan İstanbul'a giderken Kocaeli taraflarında ışık yanardı. Ancak bu gelişimde resmen yarım depoya İstanbul'a geldim. İbre Yarım deponun biraz altındaydı.
İstasyon bu kadar farkettirir mi sizce?

arenas
04/09/2017, 15:29
Peki performans farketti mi diycem ama muhtemelen dur-kalk trafikte gelmişsinizdir?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

puntol
04/09/2017, 16:57
Şöyle diyeyim mesela totalden aldığımda gaza sert basıp devir arttığında vitesi değiştirince seri şekilde vitesi değiştiriyordu araç(dualogic). Ama bu sefer aynı şekilde denedim ancak o şekilde seri geçişler yapmadı, gaza sert basıp devirlendirmeme rağmen vites büyütmede geçişleri gayet sakin yaptı. Sakarya'ya kadar rahat geldik o yüzden baya deneme şansım oldu. Benim aklıma gelen kalın motorin tabiri bunda geçerli olabilir tabi ne kadar doğru emin değilim.
Ek olarak hızlı devirlenmede vites değişiminin seriliği dışında çekişlerde vs. hiç bir azalma olmadı.

aslam0740
05/09/2017, 01:01
mazot kalın olduğu için az yakmıştır. shell total gibi firmalardan alırsan araban seri olur ama biraz fazla yakar, ucuz mazot alırsa az yakar ama, hantal olur birde egr yi manifolt ve katalizeri çabuk kurum bağlatırsın, maliyetin artar