PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Multimedya ve gösterge arızası

mdevrim35
03/09/2017, 14:17
Selam arkadaslar herkeze hayırlı bayramla dilerim 2011 model grande punto diesel aracım var yaklasık bir 6 veya 7 ay önce araca multimedya android teyp ve hız sibtleme kolu (orjinal joystic) taktırdım yaklasık 1 haftadır raç kontagı actıgımda kenid kendine farları yakıyor ben koldan far anahtarını acmadıgım halde dahasonrada sisleck suyu fışkırtırkende gene aracın uzun farları yanıyor , sinyal verirkende sağa veya sola fark etmiyor kendiliginden uzun farları yakıyor bu sorun nedendir ? Multi medyadaki canbus decoder aracın beyninimi karıştırıyor yoksa hızsabitleyicisi için takılan jostik kol bunlar biliyorsunuz far, sinyal, silecek ünitesi veye hava yastıgı makarası komlike tek diereksiyon altında bir kolda toplanmış yoksa arıza bundamı, arkadaslar aracında böyle bir sorunla karşılaşan varmı?

volkan1065
03/09/2017, 19:47
Sinyal kol ünitesinden kaynaklı bir durum. Kol ünitesini sıfır mı yoksa ikinci elmi aldınız

mdevrim35
04/09/2017, 21:24
volkan bey sıfır aldım sinyal kolunu bu gün multimedya teybi söktüm fakat sin yal ve hız sabitleyiciyi actıgımda gene kendi kendine farları yaktı büyük ölçüde malesaf sinyal kolu arızalı.

volkan1065
04/09/2017, 22:28
Tamir edilir. Yalnız garanti durumunu araştırın. Olmazsa sağlam bir elektirikciye gösterin.