PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Würth dizel enjektör temizleyici

thr
24/08/2017, 13:12
Arkadaslar aracim 110000 de bakim yapip mazot filtresini de degistirip würth katki atmayi düşünüyorum ama bazı yerlerde enjektörlerde bazı yerleri eritiyor masraf çıkarıyor filan yazıyor varmı acaba kullanan faydası zararı nedir?

punto1414
24/08/2017, 13:18
bu mevzu hakkında bir çok konu mevcut forumda inceleyebilirsiniz,benim anladığım bu katkılar iyileştirme ve ya onarım yapmıyor..arızanın meydana çıkmasını geciktiriyor veya önlüyor çünkü ben 2-3 sefer uzun yolda kullandım herhangi bir olağanüstü faydasını görmedim.

Simge
24/08/2017, 13:28
Ben 97.000 km de kullandım siz sakın kullanmayın temizleyiciyi koyduktan 1 gün sonra tekleme başladı sonrasında arıza yakıp çalışır çalışmaz stop etti sonuç olarak enjektörlerim çöp oldu o olaydan sonra hiçbir katkı eklemedim.

Burakbyc
24/08/2017, 18:13
Bunu kullanıp memnun olduğunu söyleyen ya yalan söylüyordur ya da arabadan anlamıyordur. Verdiğiniz paraya yazık

Kadyr
24/08/2017, 18:17
Katki olarak wurth veya liqui moly ürünleri kalitelidir. Eger kullanacaksaniz bunlari kullanin. Ben puntoda 3-4 kez kullandim bir sey göremedim. Ama eski aracimda biraz duman atma vardi onda kullandigimda duman azalmıştı. Belkide puntoda sorun yoktu bir sey anlamadik

halilimo
24/08/2017, 21:02
Uygun olcelerde kullanmazsaniz enjektorler cop olur. Hemen fayda etmez uzerinde de yazar zaten surekli kullanmada faydalidir diye evet duzenli araliklarda kullanirsaniz kurumu temizler. Wurth un enjektor temizleyici turkiyeye gelmiyor sizlerin almis oldugu urun performans iyilestirici ve enjektor temizleyici yazar yurtdisi sayfasindan bakarsaniz enjektor temizleyicinin baska bir kutu oldugunu gorursunuz. İlla kullancam derseniz berner i oneririm.ama bunlari duzenli kullanmak maddi olarak enjektor temizletme ve kalibrasyon parasiyla ayni hesaba cikar. En iyi temizlemede sokerek olur o yuzden kullanmayin derim. Otobanda cekin 4 e basin gaza devir 4 bini gecsin bi sure yol alin o tertemiz olur zaten

Simge
24/08/2017, 22:20
Uygun olcelerde kullanmazsaniz enjektorler cop olur. Hemen fayda etmez uzerinde de yazar zaten surekli kullanmada faydalidir diye evet duzenli araliklarda kullanirsaniz kurumu temizler. Wurth un enjektor temizleyici turkiyeye gelmiyor sizlerin almis oldugu urun performans iyilestirici ve enjektor temizleyici yazar yurtdisi sayfasindan bakarsaniz enjektor temizleyicinin baska bir kutu oldugunu gorursunuz. İlla kullancam derseniz berner i oneririm.ama bunlari duzenli kullanmak maddi olarak enjektor temizletme ve kalibrasyon parasiyla ayni hesaba cikar. En iyi temizlemede sokerek olur o yuzden kullanmayin derim. Otobanda cekin 4 e basin gaza devir 4 bini gecsin bi sure yol alin o tertemiz olur zaten

Ölçülerimin doğru olduğuna eminim fakat yinede sorun yaptı maalesef. Bu arada aracımın otomatiği ile anlaşamadığımdan manuel modda kullanıyorum ve vitesleri redline devirde değiştiriyorum sürekli bu şekilde kullanırsam enjektörlere kaç bin km de bir bakım yaptırmam gerekir ?

Ezeldenberi
24/08/2017, 23:13
Ölçülerimin doğru olduğuna eminim fakat yinede sorun yaptı maalesef. Bu arada aracımın otomatiği ile anlaşamadığımdan manuel modda kullanıyorum ve vitesleri redline devirde değiştiriyorum sürekli bu şekilde kullanırsam enjektörlere kaç bin km de bir bakım yaptırmam gerekir ?Peki bu şekilde kullanım sonrası ortalama tüketim değeriniz kaç litre?
Kadran resmini çekip paylaşabilir misiniz?

dz9727
24/08/2017, 23:30
Hocam kullanım şekline göre neredeyse benim araçla aynı değerde yaktırabiliyor ya :) zavallı motor bırak beni diyip kol falan çıkaracak diye korkuyorum :)

volkan1065
24/08/2017, 23:37
Ölçülerimin doğru olduğuna eminim fakat yinede sorun yaptı maalesef. Bu arada aracımın otomatiği ile anlaşamadığımdan manuel modda kullanıyorum ve vitesleri redline devirde değiştiriyorum sürekli bu şekilde kullanırsam enjektörlere kaç bin km de bir bakım yaptırmam gerekir ?

aracı çok fazla zorlamanız enjektörlerden önce turbodan ses veriri haberiniz olsun. Ayrıca katkı kullandıktan sonra enjektörler çöp oldu derken katkı ile enjektörler çöp olmaz. Gittiğiniz dizel enjektör servisi yüksek ihtimal size yeni enjektör satttı. Normalinde enjöktörlerin çoğu çok rahat tamir ediliyor ucları değiştiriliyor kalibrasyonu yapılıyor. Eğer enjektörleri o servisten almadıysanız şu an başkasının aracının üzerinde kullanılıyordur.

Enjektör temizleyici ve diğer katkı maddeleri çok fazla uzun vadede iş yapan ürünler değil. Devamlı kullanıldığı zaman zaten astarı yüzünü geçiyor. Onun dışında enjektörleri en çok yakıt etkiler. Periyodik bakımda kullandığınız mazot filtresi her zaman orjinal olmasına dikkat edin. Aldığınız yakıtı bilindik güğvendiğiniz istasyonlardan alın.Shell nitro-totalexcullıum-bp nin mazotları iyidir. Onun dışında normalde bir enjektörün 150000 Km kullanıdlıktan sonra kalibrasyon için sökülip meme uçalarına bakılır makinaya bağlanır varsa sorun giderilir sonra kalibrasyonları yapılarak araca takılır. Bunun dışında aracın enjektörleri kolay kolay bozulmaz .

Ezeldenberi
24/08/2017, 23:53
Hocam kullanım şekline göre neredeyse benim araçla aynı değerde yaktırabiliyor ya :) zavallı motor bırak beni diyip kol falan çıkaracak diye korkuyorum :)O multijetin biyel kollarını bloktan dışarı çıkarabilir seniz! Size Fiat madalya falan takar;)
Benim evo ile 150 km boyunca dip gaz 3500'4000devirde yol aldım, bana mısın demedi de!
Birde rakamsal olarak değerleri duysak?

dz9727
24/08/2017, 23:54
aracı çok fazla zorlamanız enjektörlerden önce turbodan ses veriri haberiniz olsun. Ayrıca katkı kullandıktan sonra enjektörler çöp oldu derken katkı ile enjektörler çöp olmaz. Gittiğiniz dizel enjektör servisi yüksek ihtimal size yeni enjektör satttı. Normalinde enjöktörlerin çoğu çok rahat tamir ediliyor ucları değiştiriliyor kalibrasyonu yapılıyor. Eğer enjektörleri o servisten almadıysanız şu an başkasının aracının üzerinde kullanılıyordur.

Enjektör temizleyici ve diğer katkı maddeleri çok fazla uzun vadede iş yapan ürünler değil. Devamlı kullanıldığı zaman zaten astarı yüzünü geçiyor. Onun dışında enjektörleri en çok yakıt etkiler. Periyodik bakımda kullandığınız mazot filtresi her zaman orjinal olmasına dikkat edin. Aldığınız yakıtı bilindik güğvendiğiniz istasyonlardan alın.Shell nitro-totalexcullıum-bp nin mazotları iyidir. Onun dışında normalde bir enjektörün 150000 Km kullanıdlıktan sonra kalibrasyon için sökülip meme uçalarına bakılır makinaya bağlanır varsa sorun giderilir sonra kalibrasyonları yapılarak araca takılır. Bunun dışında aracın enjektörleri kolay kolay bozulmaz .

Eski aracı t-jet olan insana gel de bunu anlat şimdi :)

Enjektörler fiat ta değişti zaten araba kalınca servisi aradık kalibrasyon falan yapmaya uğraştılar olmayınca komple değiştirdiler .

Mazot konusunda haklısınız çamur misali mazotu var buranın ve 1 tane istasyon olduğu için mecburen oradan alıyoruz arabanın sesi bile acayip çıkıyor yani enjektörlerin çöp olması normal gibi biraz . Araçlarımızın bakımları serviste yapılıyor yan sanayi filtre kullansak o mazotla 2.000 km yi göremez gibi geliyor. Sırf bu yüzden 15.000 de bir olan bakımları 9 - 10.000 km de bir yaptırıyoruz.

dz9727
24/08/2017, 23:59
O multijetin biyel kollarını bloktan dışarı çıkarabilir seniz! Size Fiat madalya falan takar;)
Benim evo ile 150 km boyunca dip gaz 3500'4000devirde yol aldım, bana mısın demedi de!

Hocam multijet motor kaya gibi ya o motorla ne yapsan kol çıkaramaz zaten :) bunu her gün test edip onaylıyoruz :)

Hocam sayısal değerleri yarın eşim aktif olduğunda size bildirir anahtarı bana vermiyor maalesef :(

volkan1065
25/08/2017, 00:13
Eski aracı t-jet olan insana gel de bunu anlat şimdi :)

Enjektörler fiat ta değişti zaten araba kalınca servisi aradık kalibrasyon falan yapmaya uğraştılar olmayınca komple değiştirdiler .

Mazot konusunda haklısınız çamur misali mazotu var buranın ve 1 tane istasyon olduğu için mecburen oradan alıyoruz arabanın sesi bile acayip çıkıyor yani enjektörlerin çöp olması normal gibi biraz . Araçlarımızın bakımları serviste yapılıyor yan sanayi filtre kullansak o mazotla 2.000 km yi göremez gibi geliyor. Sırf bu yüzden 15.000 de bir olan bakımları 9 - 10.000 km de bir yaptırıyoruz.

Bulundupunuz yeri durumu öyleyse orda zaten enjektör tamiri yapabilecek ustada yoktur. Çünkü gerçekten bu iş ustalık kadar tezgahada bakıyor. Servis zaten çok uğraşmaz bu konularda . Eminimki o enjektörler şu an başka araca ikinci el satılmıştır. Tjetten sonra otomatik multijet kullanmak artık sonucu siz düşünün.

dz9727
25/08/2017, 00:25
Bulundupunuz yeri durumu öyleyse orda zaten enjektör tamiri yapabilecek ustada yoktur. Çünkü gerçekten bu iş ustalık kadar tezgahada bakıyor. Servis zaten çok uğraşmaz bu konularda . Eminimki o enjektörler şu an başka araca ikinci el satılmıştır. Tjetten sonra otomatik multijet kullanmak artık sonucu siz düşünün.

Hocam bırakın enjektör tamirini adamlar ön farı sökmesini bilmiyor gerisini siz düşünün. Mecbur servise gidiyoruz serviste sağolsun kazığı hazırlayıp beni bekliyor insanın başka çaresi olmayınca kazığa da alışabiliyormuş :)

Multijet e alışır diye düşündüm ama alışamadı daha ilk kullanmasında canım bu araba neden gitmiyor dedi yaa :(

srcn1985
25/08/2017, 13:44
Merhaba;

2 yıl yaz tatilinde uzun yolda kullandım depoyu fulleyerek 1. si atıldığı anda ilk depoda yakıt daha fazla yakmasına sebep oluyor anormal ortalamalar görülerbilir, 2. si başkasının başına gelmemiş olabilir benim yakıt pompa o-ringlerime zarar verdi pompadan yakıt kaçağı başladı 5tl ye o-ringleri değiştirdim :)

flexflex
27/08/2017, 00:25
Peki dpf yi devreye nasıl sokabiliriz hiç çalışmadı . Otobandayken ne şekilde devreye girmesini sağlayabiliriz

Kadyr
27/08/2017, 08:26
Peki dpf yi devreye nasıl sokabiliriz hiç çalışmadı . Otobandayken ne şekilde devreye girmesini sağlayabiliriz

Dpf kendi kendine devreye girer temizlik rejenerasyon için. Biraz mavi beyazımsı duman atıyor gaza yuklenince temizlik yapıyorsa.

Puntocu kemal
27/08/2017, 08:37
Sizin devreye almanıza gerek yoktur o zaten kendisi devreye giriyor.Dpf devreye girdiğinde mavimsi hafif bir duman çıkarır motorun rölanti devri 900 1000 rpm arasına çıkar gürültülü çalışır ..

Seagate189
27/08/2017, 09:27
Wurt dpf temizleyiciyi uygulasak bir faydası olurmu?
Dpf de sıkıntı yok temizliyor kendi kendini ama dahada iyi olurmu diye düşünüyorum

Kadyr
27/08/2017, 10:27
Düzgün çalışan sistemi ellemeye yanaşmıyorum ben. Bende yazılım var isteseydim dpf devre dışı bırakılabilir di ama düzgün çalıştığı için ellemedim. Bozulunca iptal ettirirm diye düşündüm

Puntocu kemal
27/08/2017, 11:18
Atalarımız ne demiş ; "çalışıyorsa elleme bozarsın"

görevini yerine getiriyor ise hiç bulaşmayın bence.