PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea merkezi kilit sorunu

Shellci
23/08/2017, 20:37
Merhaba, 2013 linea aracımda şöyle bir sorunum var.

Aracı kilitlerken şöför kapısı kilitlenmiyor diğer 3 kapı kilitleniyor, şöför kapısı açık kaldığı için sistem diğer kapılarında kilidini açıyor.. 1 saniye içerisinde kitleyip geri açıyor yani..

Şöför kapısını açıp kapatınca sorun düzeliyor kapılar kilitleniyor :/

Ve bu sorunu herseferinde yapmıyor..

Bugün balıkesirde özel bi servise gittim kapıya giden kablolardan yapar genelde dedi, bağlantı soketini söktü 1 kablo sıyrıktı. Onu izole etti taktı düzelmezse gel dedi, netekim düzelmedi de...

Fikri olan varmı yardım lazım..

dz9727
23/08/2017, 21:14
Soketin kabloları kilitleme anında sinyal gönderiyor mu kontrol edin sinyal varsa kapı kilit motoru kontrol edilmeli ama sinyal gelmiyor ise kabloların şaseye giren kısımları ve kablolama tesisatı kontrol edilmeli .

halils2
23/08/2017, 21:57
Araca binip kontağı açın kapıları içerden kilitleyin, hata verip vermediğini kontrol edin muhtemelen verecektir. Veriyorsa kapı kilidindeki siviçte sıkıntı vardır. Kilidin sökülüp temizlenmesi kabloların kontrol edilmesi gerekir temassızlık var mı diye. Ustanın dediği gibi kapı geçiş soketinde de sıkıntı olabilir.

Shellci
24/08/2017, 12:53
Yanıtlar için teşekkür ederim. Benim gibi sorun yaşayanlar 300+işçilik bayılmasınlar diye durumu anlatayım :)

bugün tekrar servise gittim kilidi söküp içini açtı. kilit motorunun dişlisinin 1 dişi kırılmış.

ona denk gelince atlama yapıp kilitlemiyormuş.. oda tek satılmıyor dedi 2 tane çıkma linea kilidi bulduk açtık 2sinde de aynı dişli kırık..

kilit sorduk 300 tl dedi.. bana 2dk müsade et internetten de bi araştırayım dedim ve bunun linealarda çok sık yaşanan birşey olduğunu gördüm.

kırılan parça tekde satılıyormuş ve 20TL.. gösterdim, elemanda sevindi tamam hocam sipariş ver gelince takalım dedi kilidi taktı, döşemeyi bagaja attık sök tak olmasın diye :)

parça şu: https://urun.n11.com/periyodik-bakim/fiat-linea-icin-kapi-kilidi-aktuator-tamir-dislileri-P83921390