PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rot ayarı ve direksiyon yumuşaması hakkında

flexflex
22/08/2017, 22:23
Merhaba yıllar önce servis bakımında söylemiştim ozaman düzeltmeleri .dreksiyonum ağırlaşmış ti ozaman serviste ustaya bahsetmiştim yapmışlardı .
Ne oldu diye sorunca nasıl çözüldü o sorun diye . Usta rot başlarını ayarladım falan demişti . Gerçekten alakası varmı dreksiyonun yumuşaması ile .

Şimdi tekrar ağırlaştı. O cıty açıkken pamuk olan direksiyon gitti daha sserrt dreksiyon geldi . Cıty çalışıyor. Kapatınca şahin dreksiyonun gibi oluyor açınca da citiyi Fluence ayarında oluyor . Ben eski punto hafif ligini istiyorum . Rot balans yaptırdıktan. Sonra dreksiyonu yumuşayan oldumu ilk günkü gibi hal aldimi.

Geçen yokustan inerken yavaş yavaş hafifçe. Altını sürttuk hafif cene ses geldi metal sürtmesi. Hemen durup baktım sağ ön salıncak sürmüş biraz . Hemen çakmaga taktım pompami yukselletim geçici olarak lastiklerini sürtünmeden geçtim sonra benzinlikte düzelttim tekrar . Fakat bir zarar vermismidir .sanki bu olaydan sonra ağırlaştı gibi geldi bana yada vardı farkına varmanma sebep oldu.

Ayrıca Beylikdüzü avcılar vs civarlarında kaliteli rot balans yapan bir tanıdık. Varmı . Daha önce gidip memnun kalan. Varmı ?varsa benide yönlendirebilir

flexflex
24/08/2017, 19:34
Bugün iş yerinden arkadaşın 2007 model puntosunu test ettim Grande olanini . Dreksiyonu bildiğiniz tüy gibiydi şaşırdım bu kadar yumuşak olduğunu ben bile bilmiyordum açıkçası . Benim kini de denedim arkasindan benim puntonun cıty modu aktif. Halı onun cıty modu kapalı haline yakın bir sertlikte . Ben de arkadaşımın ki gibi olsun istiyorum dreksiyonum . Ne yapmam lazım ? Hani parmak la çevirilir. Hafiflikteydi cidden

volkan1065
24/08/2017, 21:15
Amortisör takozlari ni değiştirin düzelecektir.

Burakbyc
24/08/2017, 22:03
Hidroliğe mi baksanız acaba hidrolik eksiliyor olabilir. Sağ salıncağın sürtünmesiyle alakası yoktur. Çünkü salıncak aşt takım parçası direksiyon ile doğrudan bir bağı yok diye düşünüyorum.

flexflex
25/08/2017, 00:06
Hidroliğe mi baksanız acaba hidrolik eksiliyor olabilir. Sağ salıncağın sürtünmesiyle alakası yoktur. Çünkü salıncak aşt takım parçası direksiyon ile doğrudan bir bağı yok diye düşünüyorum.

Hocam hidrolik yokki direksiyon elektrikli diye biliyorum yaksa. Yanlışmi biliyorum

Burakbyc
25/08/2017, 00:23
Hocam hidrolik yokki direksiyon elektrikli diye biliyorum yaksa. Yanlışmi biliyorum

Doğru hocam city modu fark etmedim.

flexflex
25/08/2017, 00:27
Amortisör takozlari ni değiştirin düzelecektir.

Dreksiyonu sertlesirmi takoz yüzünden gerçekten . Ama takoz dan ses gelmiyor daha önce bir kere olmuştu degismislerdi böyle girc girch kuş sesi gibi ses geliyordu ozaman o parçami gerçi tam bilmiyorum. Ayrica ne kadar a mal olur bana fiyat olarak boşa değiştirmiş olmayalım

volkan1065
25/08/2017, 00:49
Dreksiyonu sertlesirmi takoz yüzünden gerçekten . Ama takoz dan ses gelmiyor daha önce bir kere olmuştu degismislerdi böyle girc girch kuş sesi gibi ses geliyordu ozaman o parçami gerçi tam bilmiyorum. Ayrica ne kadar a mal olur bana fiyat olarak boşa değiştirmiş olmayalım

Üstten sıvı gres ile yağlama yapın düzelme varsa değiştirin. Onun dışında direksiyon kutusunun da kontrolli gerekir. Direksiyon kutusu elektirik destekli onun için bilen kişiye elletşirin. istanbulda Hakem direksiyon var. Kendileri irtibata gecebilrisiniz.

Ezeldenberi
25/08/2017, 07:57
Bugün iş yerinden arkadaşın 2007 model puntosunu test ettim Grande olanini . Dreksiyonu bildiğiniz tüy gibiydi şaşırdım bu kadar yumuşak olduğunu ben bile bilmiyordum açıkçası . Benim kini de denedim arkasindan benim puntonun cıty modu aktif. Halı onun cıty modu kapalı haline yakın bir sertlikte . Ben de arkadaşımın ki gibi olsun istiyorum dreksiyonum . Ne yapmam lazım ? Hani parmak la çevirilir. Hafiflikteydi ciddenSerkan bey, bir ihtimal kramayer dişlisine baktırınız, yağsız kalmış veya herhangi bi sekilde sıkı hareket ediyor olabilir.

flexflex
25/08/2017, 15:14
Üstten sıvı gres ile yağlama yapın düzelme varsa değiştirin. Onun dışında direksiyon kutusunun da kontrolli gerekir. Direksiyon kutusu elektirik destekli onun için bilen kişiye elletşirin. istanbulda Hakem direksiyon var. Kendileri irtibata gecebilrisiniz.

Peki nasıl yagliyacaz üstten derken biraz daha detaylı yazarsaniz sevinirim hocam. Elimden gelir ama bir tarif Edip yol gösterirseniz sevinirim sıvı gres nereden alabiliriz birde ?

volkan1065
25/08/2017, 15:22
Peki nasıl yagliyacaz üstten derken biraz daha detaylı yazarsaniz sevinirim hocam. Elimden gelir ama bir tarif Edip yol gösterirseniz sevinirim sıvı gres nereden alabiliriz birde ?

Würth marka HHS2000 sıvı gres alın . Takozları ustten görürsünüz. Sağa sola cevirirken takozların ust lastiği aralanır. Aralık iken spreyin ince ucu ile sıkın bolca. Sonra direksiyonu sürekli sağ sol yapıp bolca uygulama yapın. Sonrasında kullandıkça acılması lazım. hemen yumuşamasını beklemeyin.

SinanTR
25/08/2017, 17:41
aynen bencede direksiyon kutusunu baktırın kutu kasıntı yapıyorsa yapabilir daha önce benzer bi durumda kutu tamiri ile direksiyonu yumuşayan birinin yazısını okumuştum