PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda kaldım !

Puntocu kemal
22/08/2017, 21:46
Aranızda amasya taşova ilçesi çaydibi mahallesi yayla yoluna yakın olan var mı ? Aracımın vitesi P konumunda kaldı şu an hiçbir şekilde hareket edemiyoruz ve klima yüzünden benzinim bitmek üzere. eğer yakın olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen? Çekici ancak yarın gelebilirmiş . Tek umudumuz forum şu anda

fawori
22/08/2017, 21:50
geçmiş olsun umarım yakınınızda birileri vardır ama ne saçma şeymiş yarına kadar çekici gelmemesi çok saçma bu arada araç egea galiba daha yeni iyice fiattan soğumaya başladım

Puntocu kemal
22/08/2017, 22:07
geçmiş olsun umarım yakınınızda birileri vardır ama ne saçma şeymiş yarına kadar çekici gelmemesi çok saçma bu arada araç egea galiba daha yeni iyice fiattan soğumaya başladım

Bende fiattan soğumaya başladım bu gece :(
Yakıt ışığı yanalı 35 dk oldu kalan yakıt rölanti konumunda klima açık kaç saat gider ?

Ezeldenberi
22/08/2017, 22:08
Geçmiş olsun, benim Punto evo'da hava akış sorunundan dolayı motor kendini korumaya almıştı, 7 defa aracı çalıştırmadan kontak aç-kapa yaparak sorunsuz eve dönmüştüm. Sizde bir deneyin.
Bu yöntem anlık arızayı temizliyor! Ama sonra tekrarlıyor.

Puntocu kemal
22/08/2017, 22:13
Geçmiş olsun, benim Punto evo'da hava akış sorunundan dolayı motor kendini korumaya almıştı, 7 defa aracı çalıştırmadan kontak aç-kapa yaparak sorunsuz eve dönmüştüm. Sizde bir deneyin.

Kontağı en az 15 defa açıp kapamıştım hatta o da yetmedi diye eksi kutbunu söküp takmıştım sanki mekanik sorun gibi geliyor bana p de takılıp kaldı böyle saçma arıza görmedim ben .

Yakıt ışığı yanalı 35 dk oldu kalan yakıt rölanti konumunda klima açık kaç saat gider ? Çok önemli lütfen cevap verirseniz sevinirim .

volkan1065
22/08/2017, 22:19
Bende fiattan soğumaya başladım bu gece :(
Yakıt ışığı yanalı 35 dk oldu kalan yakıt rölanti konumunda klima açık kaç saat gider ?

Aracınız neden çalıştırıyorsunuz. Aracınızın kaskosu yokmu. kasko firması size hemen göndermesi gerekir. Bence kasko ve sigorta şirketini biraz sıkıştırın. Bu arada aracın kutup başını söküp yarım saat bekleyin sonra takın araçta bir değişiklik olacakmı kontrol edin.

volkan1065
22/08/2017, 22:28
Birde şunu denermisniz Frene yaklaşık bir dakika sert bir şekilde basılı tutun. Sonra basıp cekin bir kaç defa bu arada vitesi de frene bastığınız anlarda D ye almaya deneyin.

Puntocu kemal
22/08/2017, 22:29
Aracınız neden çalıştırıyorsunuz. Aracınızın kaskosu yokmu. kasko firması size hemen göndermesi gerekir. Bence kasko ve sigorta şirketini biraz sıkıştırın. Bu arada aracın kutup başını söküp yarım saat bekleyin sonra takın araçta bir değişiklik olacakmı kontrol edin.

Nişanlımın kalp rahatsızlığı var sıcaktan çok etkileniyor o yüzden klimayı açık tutabildiğim kadar tutmam lazım fakat kalan benzinle 1 saat bile gitmez diye düşünüyorum.
Aramadığım yer kalmadı kimse ilgilenmiyor maalesef ilgilenen tek yer kasko şirketim ancak yarın sabah geliriz diyor .

Kutup başını söküp 40 - 45 dk bekledim vites hariç her şey sıfırlandı.

volkan1065
22/08/2017, 22:32
Nişanlımın kalp rahatsızlığı var sıcaktan çok etkileniyor o yüzden klimayı açık tutabildiğim kadar tutmam lazım fakat kalan benzinle 1 saat bile gitmez diye düşünüyorum.
Aramadığım yer kalmadı kimse ilgilenmiyor maalesef ilgilenen tek yer kasko şirketim ancak yarın sabah geliriz diyor .

Kutup başını söküp 40 - 45 dk bekledim vites hariç her şey sıfırlandı.

Hocam eğer çok sorun olacaksa bence direk 112 yi arayıp durumu belirtip ambulans çağırın. Aracıda musat bir yere cekip kitleyip yakınlarınızdan yardım alın. Size özelden numaramı attım bana ulaşın bir iki noktayı tarif edeceğim. Olmazsa dediğim gibi 112 yada 155 polis mjandarmadan yardım isteyip bu akşamı atlamanız sizin ve nişanlınız için daha hayırlı olacaktır.

Simge
22/08/2017, 22:38
Aranızda amasya taşova ilçesi çaydibi mahallesi yayla yoluna yakın olan var mı ? Aracımın vitesi P konumunda kaldı şu an hiçbir şekilde hareket edemiyoruz ve klima yüzünden benzinim bitmek üzere. eğer yakın olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen? Çekici ancak yarın gelebilirmiş . Tek umudumuz forum şu anda

Selam ;

Yolun tam olarak neresinde kaldığınızı söylerseniz eşimi gönderebilirim. Tanışmıştık beni hatırlarsınız belki atakan bey in eşiyim ben .

Puntocu kemal
22/08/2017, 22:46
Evet sonunda aracım son nefesini verip stop etti . Yukarıda birkaç tane ev var yardım istemeyi düşünüyorum .
Bu arada volkan bey numaranızı gördüm fakat telefonumun şarjı kaskocu beyefendi ile cebelleşirken bitti usb de maşallah 1.5 saatte %1 bile yapamadı .

Böyle araba olmaz olsun yaaaa ! son çarem o evlere yürümek zaten başka türlü yerimi tarif bile edemem.

Laptop kullanıyorum bunun da şarjı %24 ölmek istiyorum şu an gerçekten

volkan1065
22/08/2017, 22:50
Geçmiş olsun diyelim.Dediğim gibi çevreden yada yakınlarınızdan yardım alamazsanız direk 112-155 arayarak yardım alın. Sıkıntıya girmeyin. İlk yardım eklipleri ve güvenlik güçlerimiz mutlaka yardımcı olacaklardır. Eğer telefon ulaşamazsanız aracınız plakasını yol mevkiniz buraya yazın biz arayalım.

Simge
22/08/2017, 23:00
Selam ;

Yolun tam olarak neresinde kaldığınızı söylerseniz eşimi gönderebilirim. Tanışmıştık beni hatırlarsınız belki atakan bey in eşiyim ben .

Mesajım takıldı sanırım tekrar yazdım.

Puntocu kemal
22/08/2017, 23:06
Evet hatırladım simge hanım. Yerimi tam olarak bilmiyorum maalesef tarif etmem gerekirse köyden çıktım 40 dakika ilerledim zaten yol düzdü herhangi bir giriş yada çıkış yoktu hatta bir çeşme gibi bir şey vardı onun biraz ilerisindeyiz .

Simge
22/08/2017, 23:21
Evet hatırladım simge hanım. Yerimi tam olarak bilmiyorum maalesef tarif etmem gerekirse köyden çıktım 40 dakika ilerledim zaten yol düzdü herhangi bir giriş yada çıkış yoktu hatta bir çeşme gibi bir şey vardı onun biraz ilerisindeyiz .

Kaldığınız yeri anladım evimize yakın gibi . siz yerinizden ayrılmayın atakan a söyledim yola çıktı 1 saate kadar orada olur .

Burakbyc
23/08/2017, 00:20
Çok geçmiş olsun. Lütfen şu fiatlardan kurtulun. Kurtuldum rahatladım. Ama forumdan kopamıyorum.

halilimo
23/08/2017, 10:20
Gecmis olsun herkes fiata atip tutmus ama her aracta olabilecek sorun. Sonucta mekanik alet.

messi78
23/08/2017, 14:36
Burdaki sorunu lütfen burada bırakmayın. Ekşisözlük, Şikayetvar gibi mecralara taşımanızda fayda var. Hem FİAT YOL YARDIM hemde Kasko şirketiniz sizi bu duruma mahkum edemez. Konunun takipçisi olun.

Puntocu kemal
23/08/2017, 14:52
Arkadaşlar herkese selam;

Öncelikle atakan yılmaz bey ve eşi simge hanıma çok teşekkür ederim. Gece boyunca yardımcı oldular iyiki bu forum ve bu güzel insanlar var.

Bulunduğum yola çekici giremediği için şanzıman kilidini açıp biraz benzin koyup köye kadar indik sonrasında çekiciye yükleyip servise götürdük mekanizmanın açılıp bakılması gerektiğini ancak yarın teslim alabileceğimizi söyleyip gönderdiler sorun olarak geçişe izin veren mandalın kırılmış olabileceğini söylediler.

SinanTR
23/08/2017, 16:10
hocam çok geçmiş olsun

üzücü bi durum olmuş

Burakbyc
23/08/2017, 18:21
Şanzıman çatalı kırılmış muhtemelen. Çok geçmiş olsun tekrar

slmgns
23/08/2017, 22:02
Çok geçmiş olsun tekrarı yaşanmasın inşallah kimseye ama böyle birbirimize yardım ihtiyacımız olduğun da daha hızlı ulaşmak için whatsapp grubu falan yapılsa nasıl olur ki bir yönetici önderliğin de grup kurulabilir veya başka birşey de olabilir.

ALE-L21 cihazımdan gönderildi

Puntocu kemal
23/08/2017, 22:21
Herkese yardımları için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Bugün saat 17 de servisten aradılar aracımın vites kolunun ser bırakma mandalının ve shift lock piminin kırık olduğunu kol ve pim girişinin komple değişeceğini yarın 15.30 da serviste olmam gerektiğini ayrıca gece yaşanan çekici sorunu için özür dilediklerini söylediler.

Yeni alınan aracın ser bırakma mandalı nasıl kırılır hala aklım almıyor. İşlemler garantiden yapılmasaydı
Kol 2.950 tl shift lock pimi ise 750 tl tutacakmış Kazıklı voyvoda anlıyacağınız .

ozcncmz
24/08/2017, 09:39
şirket aracı egea var otomatik. ilk defa bindim D'ye alırken kendi kendime " ne kadar dandik bir vites " dedim. çok hissiz ve kalitesiz geldi. fiatın otomatik vitesli araçları bence çok da iyi değil.

Puntocu kemal
24/08/2017, 11:00
Daha önce ailemden sıfır araç alanlar oldu hiçbiri 1 ay içinde bu kadar arıza vermedi fiat ne yapmaya çalışıyor hala anlamış değilim aracı benden çok servis elemanları kullandı . Bir sonraki ciddi arızasında 2.el ilanları arasındaki yerini alıcak gibi...

volkan1065
24/08/2017, 12:23
Sizinki biraz şansızlık. Nazara inanırmısınız bilmem ama dikkat etmenizde fayda var.

Alman gurupları arasında bile bunun gibi sorunlar yaşayan var. Bazen oluyor bunun gibi sorunlar. Bence çok fazla irdeleme ve aracınızı çok göz önünde bulundurmayın sohbetlerde çok aracınıza değinmeyin.

stonebridge
24/08/2017, 12:49
Geçmiş olsun fakat ne kadar çok elektronik o kadar çok arıza demek. Bunun kalite ile alakası yok. Fiat da değil diğer markalarda da olabiliyor. Fakat ben bu yüzden manuel aldım.
Saygılarımla.

Puntocu kemal
24/08/2017, 13:04
Haklısınız bu sorunlar her markada yaşanabilir fakat her seferinde çok önemli yerler bozulup yolda bırakınca insanın sinirleri bozuluyor gittiğimiz yerden çekiciyle geliyoruz resmen :)

Buralarda trafik olmadığından manuel almayı bende düşündüm fakat kriterlerimize uymadı :(

Burakbyc
24/08/2017, 13:21
Yok hocam her markada yaşanmıyor bu kadar problem. En problemli görünen 1 ve 2. Nesil dsg'ler bile fiat şanzımanlarından daha sağlam.
Hadi bu problemide geçelim mekanik hata diyelim.
Peki puntoların neredeyse tümünde, 500 ve egea modellerinde bile görülmeye başlayan ön konsol çatlaklarını ne yapacağız. Benim gibi ilk başvuranların araçlarına ücretsiz değişim yaptılar. Şimdi insanlar uyandı neredeyse servise sokmayacaklar.
Evet uzun yıllar bende fiat kullandım. Parçası ucuz, servis ağı geniş ve cüzi miktarlarla yüksek model araçlara binmek adına katlandım.
Yukarıda, satın fiatları dediğime alınan arkadaşlar oldu. Anlıyorum, hiç birimiz malını kötülemek istemez ama durum bu. Puntomu verdim yerine aynı paraya 92 model mercedes aldım. Neden daha önce yapmamışım diye başımı taşlara vuruyorum.

dz9727
24/08/2017, 13:48
Dsg ye sorunlu ve saatli bomba diyenler nerede ? :)
Kuru kavrama 7 ileri dsg ler arızalı olabilir fakat vw hemen önlemini alıp 1.6 tdı ve 1.4 tsi araçlarına yaş kavrama 6 ileri taktı ve 7 ilerinin projesini sonlandırdı . Elinde 7 ileri olan araç sahiplerine ise parça fiyatı 6000 tl olan mekatronik sistemini 1000 tl ye taktı .

Anlıyacağınız bir araç arıza yapabilir bu normaldir önemli olan o markanın arıza yapan aracının arkasında ne kadar durduğudur .

Burakbyc
24/08/2017, 17:57
Doğuş grubunun bu politikasıda bence yanlış. Ben aracı aldım kullanıyorum fakat kronik arıza meydana geliyor. Neden benden ücret talep ediliyor. Yaptıkları indirime kanmayın. Bunu avrupa ve Amerikada ücretsiz değiştiriyorlar. Araçlarına program yükleyip dolandırıcılık yapan bir firmayı savunmak yersiz.

Kadyr
24/08/2017, 18:20
Dsg yi boşuna savunmayin. Önce parasını satarken peşin alıyor. 20 bin tl dsg farkimi olurmuş?sonrada bakimi en a 700 tl ye çakıyor. Garanti bitince iyi niyet adına en az işçilik ucreti aliniyor 300-400 neyse. Her türlü alıyor yani

dz9727
24/08/2017, 18:33
Aaaa :) şimdi hile diyorsunuz da

En azından fiat gibi 3000 tl lik parçaya 5000 tl isteyip indirip yaptık ayağına ücretin hepsini istemiyorlar !

Yahu ;
BMW kazalarda airbag açmadı sustunuz .

MERCEDES BENZ pre safe arızası verip en önemli ve hayati yerlerde gaz kesti kaza riski oluşturdu sustunuz .

TOYOTA yağ yakıp blok parçaladı sustunuz .

Volkswagen emisyonda hile yaptı başladınız konuşmaya niye aynı tepkiyi bmw ye mercedes e toyota ya göstermediniz ???

Sizin için önemli olan şu ; para yönünden hile yapmasın da varsın gaz kessin varsın airbag açmasın varsın blok parçalasın ....

Burakbyc
24/08/2017, 19:12
Doğru diyorsunuz malımızı korumak adına bütün insani değerlerimizden vazgeçelim. Daha fazla kar edebilelim diye etik kuralları yıkalım. Araçlarımıza program atıp tüm dünyayı dolandıralım. Kronik hatadan dolayı onbinlerce müşterimizi mağdur edelim. Bu mağduriyetleri firma olarak gidermemiz en büyük yükümlülüğümüz olmasına rağmen 3. Dünya ülkelerinde yaşayanlardan para kopartalım. Türkiyedeki müşterilerimize ayrı avrupadaki müşterimize ayrı garanti süreleri uygulayalım.
Vw. Yöneticileri bile sizler kadar savunmadı firmasını özür dilediler ve yüklü miktarlarda ceza ödediler. Size ödemezler nasıl olsa kronik hatalarda bile indirim ayağına sizin paranızı alıyorlar.
Evet sağlamdır, rahattır, tok kapı sesi vardır ama sizin ve çocuklarınızın geleceğini çaldıklarını unutmayın.
Arabalar bizler için hayat kolaylaştırıcı bir nesne ve siz burada arabanızın markasını savunurken kendinizden geçiyorsunuz. Oysa ki siz vw grubunun umurunda değilsiniz. Ayrıca lütfen gerçekçi olun kronik bir hatada tüketiciden cüzi bir miktar da olsa para talep etmek doğru mudur?
Bu yapılan para yönünden hile değildir. Bu resmen bizleri kandırmaktır.
Hergün bile bile bizi zehirlediler. Sizi, o çok sevdiğiniz arabanızla zehirlediler. Mantığımız duygularımızın önüne geçmesin.
Ben ne vw, Fiat düşmanıyım. Ne de mercedes, toyota, bmw dostuyum.
Biri gaz kesmiş, biri blok parçalamış evet bunlar çok kötü sonuçlar doğurabilecek hatalar fakat bunlar üretim hatalarıdır. Bunları bu platformda ben dahil kimse savunmadı savunmazda.
Mantığınız bunun afdedilemeyecek bir hata olduğunun bilincinde fakat duygularınızla hareket ettiğiniz için bu denli sert savunma yapıyorsunuz. Halbuki biz dostuz. Çünkü biz tüketiciyiz. Lütfen duygularınızı bir kenara bırakın ve mantığınızla düşünün.

dz9727
24/08/2017, 19:17
Dsg yi boşuna savunmayin. Önce parasını satarken peşin alıyor. 20 bin tl dsg farkimi olurmuş?sonrada bakimi en a 700 tl ye çakıyor. Garanti bitince iyi niyet adına en az işçilik ucreti aliniyor 300-400 neyse. Her türlü alıyor yani

Evet doğuş oto nun dsg yi 20.000 tl ye yani neredeyse bir araba fiyatına sattığının farkındayım bu hareketi hiç hoş değil ki zaten bu vw nin değil doğuş oto nun aç gözlülüğü dür . ben zaten dsg nin fiyatı ve bakımı ucuz demedim . Sadece vw almanya fabrikanın durumun hemen farkına varıp ısrar etmeden şanzıman projesini değiştirdiğini söylemek istedim . Fiat gibi her yerinden kronik dökülse vw yi savunmazdım . Yanlış mı anlaşıldım acep :)

dz9727
24/08/2017, 19:42
Doğru diyorsunuz malımızı korumak adına bütün insani değerlerimizden vazgeçelim. Daha fazla kar edebilelim diye etik kuralları yıkalım. Araçlarımıza program atıp tüm dünyayı dolandıralım. Kronik hatadan dolayı onbinlerce müşterimizi mağdur edelim. Bu mağduriyetleri firma olarak gidermemiz en büyük yükümlülüğümüz olmasına rağmen 3. Dünya ülkelerinde yaşayanlardan para kopartalım. Türkiyedeki müşterilerimize ayrı avrupadaki müşterimize ayrı garanti süreleri uygulayalım.
Vw. Yöneticileri bile sizler kadar savunmadı firmasını özür dilediler ve yüklü miktarlarda ceza ödediler. Size ödemezler nasıl olsa kronik hatalarda bile indirim ayağına sizin paranızı alıyorlar.
Evet sağlamdır, rahattır, tok kapı sesi vardır ama sizin ve çocuklarınızın geleceğini çaldıklarını unutmayın.
Arabalar bizler için hayat kolaylaştırıcı bir nesne ve siz burada arabanızın markasını savunurken kendinizden geçiyorsunuz. Oysa ki siz vw grubunun umurunda değilsiniz. Ayrıca lütfen gerçekçi olun kronik bir hatada tüketiciden cüzi bir miktar da olsa para talep etmek doğru mudur?
Bu yapılan para yönünden hile değildir. Bu resmen bizleri kandırmaktır.
Hergün bile bile bizi zehirlediler. Sizi, o çok sevdiğiniz arabanızla zehirlediler. Mantığımız duygularımızın önüne geçmesin.
Ben ne vw, Fiat düşmanıyım. Ne de mercedes, toyota, bmw dostuyum.
Biri gaz kesmiş, biri blok parçalamış evet bunlar çok kötü sonuçlar doğurabilecek hatalar fakat bunlar üretim hatalarıdır. Bunları bu platformda ben dahil kimse savunmadı savunmazda.
Mantığınız bunun afdedilemeyecek bir hata olduğunun bilincinde fakat duygularınızla hareket ettiğiniz için bu denli sert savunma yapıyorsunuz. Halbuki biz dostuz. Çünkü biz tüketiciyiz. Lütfen duygularınızı bir kenara bırakın ve mantığınızla düşünün.

Bu aralar iş ile alakalı ufaklı birkaç sorun yaşadım o sinir de geldi sizi buldu eğer sizi kırdıysam özür dilerim :(

Evet vw bir salaklık yaptı hileye başvurdu fakat şu da bir gerçek ki bu ülkeye vw kadar teknoloji & tasarruf & sağlamlık üçlüsü getirecek marka yok yıllardır çalışan mb dsg kadar seri vites geçişi sağlayan şanzıman yapamadı . Bmw , mercedes ve toyota ise hayati kronik sorunları yüzünden çıkıp bir özür dileyebilirdi fakat bu arızaların üstünü kapatmak için uğraştılar maalesef.

stonebridge
24/08/2017, 20:17
Sayın arkadaşlar şunu unutuyoruz.
Fiat markası ulaşılabilir otomobiller üretiyor. Zaten süper kalite bir otomobil ürettiğini kendiside beyan etmiyor. Sonuç olarak araçlarımız süper kalite dayanıklı mükemmel araçlar değil. Bu tip bir araç isteyen varsa paraya kıyacak gidip üst seviye premium araç alacak. Biz bütçesi çok yüksek insanlar değiliz. Sonuç olarak bizim ekonomik durumumuza en uygun marka fiat reno peugeot gibi markalar. O yüzden bunu bilerek konuşalım. Kısacası elma ile armutu kıyaslamayalım. Adam FİAT ı BMW ile Mercedes ile kıyaslıyor. Biraz mantık lütfen. Madem paran var git al merdeces a180 bayıl 200.000 TL sende kurtul bizde... :)
Mercedesde ZF şanzıman var. Bak bakalıl ZF firması kimlere şanzıman üretiyor.

Ayrıca göğüs çatlağı konusu tamamen kalitesizlikten kaynaklanmakla birlikte birazda suç bizde. Konsolumuzu yeterince iyi korumuyoruz. Güneş altında saatlerce bırakırsan kalitede düşük olduğundan normal yani. Ben 2013 den beri Punto kullanıyorum. 0 Km aldım ve sürekli güneş ve yağmur görüyor. Benim göğüs çatlamadı. Babamın 2006 dan beri Puntosu var onunda çatlamadı. Sonuç olarak araçlarımız çok dayanıklı değil bunu bilerek kullanalım.

Fakat daha 1000 kmde şanzıman arızası vermesi kabullenilemez. O kadar da değil. Sonuç olarak çok iyi bir otomatik şanzıman üretmeyeceği fiatın belli. O yüzden otomatik isteyenler daha köklü markalara yönelmeliler.
Saygılarımla.

dz9727
24/08/2017, 20:32
Arkadaşlar söyediğim gibi ben forumda kimseye bir araba markası yüzünden saygısızlık yapmak istemedim bunun için hepinizden özür dilerim ...

Bu arada zf i bmw kullanıyor bildiğim kadarıyla mercedeste 7G_tronic vardı .

Simge
24/08/2017, 20:37
Ortam gerilmiş gibi sanki sakin olalım lütfen arkadaşlar araçlar bizlerden önemli değil :)

Kadyr
24/08/2017, 20:45
Evet doğuş oto nun dsg yi 20.000 tl ye yani neredeyse bir araba fiyatına sattığının farkındayım bu hareketi hiç hoş değil ki zaten bu vw nin değil doğuş oto nun aç gözlülüğü dür . ben zaten dsg nin fiyatı ve bakımı ucuz demedim . Sadece vw almanya fabrikanın durumun hemen farkına varıp ısrar etmeden şanzıman projesini değiştirdiğini söylemek istedim . Fiat gibi her yerinden kronik dökülse vw yi savunmazdım . Yanlış mı anlaşıldım acep :)

bu arada vw de 7 dsg halen devam ediyor belirli 2.0 tdi modellerinde 6dsg var. vw sitesinden bakabilirsin. kısacası geliştirdik dedikleri dsg ile ilgili sorunlar vw forumlarında halen cirit atıyor:)

zf şanzımanın kralı bmw mercedes eski vw ler vs ama bmw halen devam ediyor sanırım. merso da yok ama mersoda şanzımandan sorun yaşayanda pek yok forumlarda.

fawori
24/08/2017, 20:59
Kardeşim 2015'de 68.000 TL. verdi skoda rapid aldı 1.4 tdı dsg dizel otomatik bu araba vw grubunun motor şanzıman vw de kullanılıyor biliyorsunuz sıfırı bugün 91.000 TL. küsür aynısı. Bu araba geçen 3 kere hararet yükseltip su eksiltti arızada verdi işine bizim punto yetiştirdi. Verdik servsise önce su tatmamladılar sonra su devirdaim pompası hattıyla değişti garanti olmasa 1500 TL. tutarmış. Umarım tekrarlamaz yoksa daha büyük bir sorunun habercisi yoksa 2 yaşında 30 bin km. arabanın üst kapak açılıp taşlanıp conta yenilenecek yarı motor yapılacak.İş arkadaşım geçen ay opel astra sedan benzinn lpg aldı araba rampada resmen gitmiyor öle böyle değil 30 km. gaza sonuna kadar bas gitmiyor kısaca her markada yaşanıyor.
Ancak gel gelelim Fiat'a son servis politikası önümüzdeki 5 yılın bireysel satışlarına darbe vurucaktır anca filolara felan satarlar fiat ne yazık ki önyargılarını bir türlü yıkmak için çaba sarf etmiyor.

dz9727
24/08/2017, 21:03
bu arada vw de 7 dsg halen devam ediyor belirli 2.0 tdi modellerinde 6dsg var. vw sitesinden bakabilirsin. kısacası geliştirdik dedikleri dsg ile ilgili sorunlar vw forumlarında halen cirit atıyor:)

zf şanzımanın kralı bmw mercedes eski vw ler vs ama bmw halen devam ediyor sanırım. merso da yok ama mersoda şanzımandan sorun yaşayanda pek yok forumlarda.

İptal edilen 7 ilerinin parça kodu farklı iptal edilen proje sadece 250 nm torka dayanabiliyordu bu yüzden 2.0 tdı larda kullanılamıyordu geliştirilen şanzıman ise 600 nm torka dayanabilen bir 7 ileri şanzıman . 6 ileri takılan araçlar ise en çok geri dönüş yapılan motor ve modeller grubu oluyor .

Forumlarda bozuldu denilen araçlar eski nesil henüz patlamamış dsg ler sadece b6 ve b7 kasada kullanılan modeller yavaş yavaş bozulmaya başladılar :)

7G_tronic tank gibi şanzıman bozulmaması normal zf hiç kullanmadım bilemiyorum fakat hakkında şikayet okumadım.

dz9727
24/08/2017, 21:14
Kardeşim 2015'de 68.000 TL. verdi skoda rapid aldı 1.4 tdı dsg dizel otomatik bu araba vw grubunun motor şanzıman vw de kullanılıyor biliyorsunuz sıfırı bugün 91.000 TL. küsür aynısı. Bu araba geçen 3 kere hararet yükseltip su eksiltti arızada verdi işine bizim punto yetiştirdi. Verdik servsise önce su tatmamladılar sonra su devirdaim pompası hattıyla değişti garanti olmasa 1500 TL. tutarmış. Umarım tekrarlamaz yoksa daha büyük bir sorunun habercisi yoksa 2 yaşında 30 bin km. arabanın üst kapak açılıp taşlanıp conta yenilenecek yarı motor yapılacak.İş arkadaşım geçen ay opel astra sedan benzinn lpg aldı araba rampada resmen gitmiyor öle böyle değil 30 km. gaza sonuna kadar bas gitmiyor kısaca her markada yaşanıyor.
Ancak gel gelelim Fiat'a son servis politikası önümüzdeki 5 yılın bireysel satışlarına darbe vurucaktır anca filolara felan satarlar fiat ne yazık ki önyargılarını bir türlü yıkmak için çaba sarf etmiyor.

Fiat motor konusunda canavar gibi şanzıman ve torpidoyu iyi ayarlarsa sorunu kalmaz bu arada 1.6 multijet ile 1.6 e torq motorun şanzımanı aynı mı bilgisi olan var mı ?

Kadyr
24/08/2017, 21:17
İptal edilen 7 ilerinin parça kodu farklı iptal edilen proje sadece 250 nm torka dayanabiliyordu bu yüzden 2.0 tdı larda kullanılamıyordu geliştirilen şanzıman ise 600 nm torka dayanabilen bir 7 ileri şanzıman . 6 ileri takılan araçlar ise en çok geri dönüş yapılan motor ve modeller grubu oluyor .

Forumlarda bozuldu denilen araçlar eski nesil henüz patlamamış dsg ler sadece b6 ve b7 kasada kullanılan modeller yavaş yavaş bozulmaya başladılar :)

7G_tronic tank gibi şanzıman bozulmaması normal zf hiç kullanmadım bilemiyorum fakat hakkında şikayet okumadım.

passat forumunda b8 passat için bile çatır çatır kavrama değiştiriyorlar çünkü titreme şikayetleri başlamış. 2 sene önce 2010 dsg passatım vardı 100 binde ben alana kadar 3 kere kavrama değişmişti. ben aldım bi kavrama mekatronikte ben değiştirdim yolda bıraktı. ama vw nin çok sevgili iyi niyet garantisinden 700 tl civarına mal olmuştu. tork dayanımı konusunu araştırmışsınız ama yeterince araştırmadınız sanırım o yeni dökülen dedikleriniz yeni kasa olan passat. b6 b7 ler çoktan döküldü defalarca kavrama değiştirdi:) 7 ileri olanlar tabi. 6 larda sorun yok. kuru tipler sorunlu.kısaca dsg saatli bomba garantisi yoksa binilmez. garantisi olacak diyede okadar para vermem. manuel kullanırım. yada başka otomatik araç alırım.

Burakbyc
24/08/2017, 21:21
Bu aralar iş ile alakalı ufaklı birkaç sorun yaşadım o sinir de geldi sizi buldu eğer sizi kırdıysam özür dilerim :(

Evet vw bir salaklık yaptı hileye başvurdu fakat şu da bir gerçek ki bu ülkeye vw kadar teknoloji & tasarruf & sağlamlık üçlüsü getirecek marka yok yıllardır çalışan mb dsg kadar seri vites geçişi sağlayan şanzıman yapamadı . Bmw , mercedes ve toyota ise hayati kronik sorunları yüzünden çıkıp bir özür dileyebilirdi fakat bu arızaların üstünü kapatmak için uğraştılar maalesef.

Yok hocam estağfurullah. Burda sizlerle bu tartışmaları yapmak, yapabilmek ufuk açıcı. Eğer bende size karşı bir kırgınlığa sebep olsuysam af dilerim.
Bu platformda fiatıi markasını yerden yere vurduk, hala da vuruyoruz ancak fiat neredeyse bir asırdır bu topraklarda araç üretmekte. Bu ülkeyede ar-ge yapıp, bu ülkenin insanına ekmek vermekte. Vw markasına kızgınlığım biraz da bundan. Bu ülkenin en çok araba satan markası olup bu ülkeye yatırım yapmamak bize hakarettir.

dz9727
24/08/2017, 21:47
passat forumunda b8 passat için bile çatır çatır kavrama değiştiriyorlar çünkü titreme şikayetleri başlamış. 2 sene önce 2010 dsg passatım vardı 100 binde ben alana kadar 3 kere kavrama değişmişti. ben aldım bi kavrama mekatronikte ben değiştirdim yolda bıraktı. ama vw nin çok sevgili iyi niyet garantisinden 700 tl civarına mal olmuştu. tork dayanımı konusunu araştırmışsınız ama yeterince araştırmadınız sanırım o yeni dökülen dedikleriniz yeni kasa olan passat. b6 b7 ler çoktan döküldü defalarca kavrama değiştirdi:) 7 ileri olanlar tabi. 6 larda sorun yok. kuru tipler sorunlu.kısaca dsg saatli bomba garantisi yoksa binilmez. garantisi olacak diyede okadar para vermem. manuel kullanırım. yada başka otomatik araç alırım.

Amaaan ben satacam nasılsa :) hanım torpidom çatladı 2.5 ay sıra verdiler diyip duruyor ikimizin de aracını satıp eşit model almayı düşünüyorum :) gerisini kuru kavrama vw ciler düşünsün :)

Puntocu kemal
25/08/2017, 09:33
Selam forumdaşlar

Aracımı dün saat 17 de teslim aldım yazılım güncellemesi + shift lock pimi + kol mekanizması değiştirme işlemleri yapıldı hiçbir sorunumuz kalmadı egeam ile mutlu mutlu anlaşıyoruz şimdilik :)

stonebridge
25/08/2017, 13:54
Kemal bey sizin adınıza sevindim inşallah son arızanız olur. Ara ara egea ile ilgili bilgi aktarırsanız sevinirim. Diğer arkadaşlarada hayırlı günler dilerim. Saygılarımla

Puntocu kemal
25/08/2017, 14:50
Kemal bey sizin adınıza sevindim inşallah son arızanız olur. Ara ara egea ile ilgili bilgi aktarırsanız sevinirim. Diğer arkadaşlarada hayırlı günler dilerim. Saygılarımla

Çok sağolun. İnşallah bir daha böyle yolda bırakmaz 1 gecede ömrümden ömür götürdü resmen :)

SinanTR
25/08/2017, 15:08
Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin yaşadığınız şanssızlıkla umarım tekrar karşılaşmazsınız

yorumları biraz okudum eşimin patronundada sıfır alınmış jetta var dsg benzinli motor oda 50 binde 3 kere yolda kaldı 2 kez şanzıman 1 kez fren arızası yaşadı tam bi sinir harbi sağlık olsun oda vw aldığına bin pişman dünya para verip yolda kalmak sinir bozucu sizi anlayabiliyorum