PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka stop lambasına su sızıyor.

MehmedHan
21/08/2017, 16:27
Arkadaşlar merhaba, dün arabayı yıkamıştım. Stop lambası hatası verdi baktım ki farın içi su dolmuş oda lambayı patlatmış. Sanırım farın içerisinde conta varmış bu contayı nereden bulabilirim ve almam gereken ampul marka modeli felan nedir.

Şimdiden teşekkür ederim.

MehmedHan
22/08/2017, 08:37
Arkadaşlar, bugün ampulü almam lazım hangi marka ve özellikte almalıyım? Konu biraz acil.

Simge
22/08/2017, 08:52
Aracınız kaç model ? Bilgi vermeniz mümkün mü ? Kullanıcı kitapçığı varsa acil durum bölümünde yazması gerekiyor.

Grande punto arka fren lamba soket tipi P21 güç olarak 5W

ozcncmz
22/08/2017, 11:23
hocam ampulü aramanıza gerek yok elektirkçiye gidin 2 dk. 5 liraya takıyorlar.

MehmedHan
22/08/2017, 15:49
Kitapçığına baktım arkadaşlar P21/5W yazıyor.

MehmedHan
22/08/2017, 15:52
hocam ampulü aramanıza gerek yok elektirkçiye gidin 2 dk. 5 liraya takıyorlar.

Sadece ampul değil hocam problem içine su doluyor onuda çözmem lazım kendim söküp bakacağım contasını felan yenilemek gerekebilir. Bi bakayım beceremezsem elektrikciye giderim.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

dz9727
22/08/2017, 16:07
Farların etrafında conta bulunmaz genelde sert lastik gibi bir silikonla yapıştırılır ve zamanla kurur çatlak yoksa silikonu yenileyin sızdırmazlık sağlanır .

timbaz
22/08/2017, 16:18
Farların etrafında conta bulunmaz genelde sert lastik gibi bir silikonla yapıştırılır ve zamanla kurur çatlak yoksa silikonu yenileyin sızdırmazlık sağlanır .

Bahsettiginiz ek birlesim yeri mi?
Ve arka kapak ve contasi daha oncelikli bence.. bahsedilen de bu sanirim..

dz9727
22/08/2017, 17:37
Bahsettiginiz ek birlesim yeri mi?
Ve arka kapak ve contasi daha oncelikli bence.. bahsedilen de bu sanirim..

Evet bahsettiğim yer birleşim yeri (cam ile kasa ) silikon zamanla sıcaktan vb. Nedenlerden kurur ve çatlaklar olur sonrası ya su dolar yada buhar yapar .

Arka kapak contaları fazla sıcakta kalmadığından müdahale olmadan yıpranmaz diye düşünüyorum belki önceki tamiratta hasar almış olabilir .

MehmedHan
23/08/2017, 08:59
Arkadaşlar merhaba,

Dün akşam stop lambalarını söktüm arka iki stop lambalarındaki bütün ampulleri değiştirdim parçacıdan iyisinden 6 ampul için toplam 10 tl verdim :) tanesi 1tl olanlardan da var ama ben iyi olsun dedim :) su sızan yer ise soketin kenarında bulunan sünger gibi olan conta, onu elimle düzelttim ama faydalı olacağını sanmıyorum o contalar bant şeklinde satılıyor sanırım ondan bulup bugün yenileyeceğim.

Ezeldenberi
23/08/2017, 10:54
Bu ürünü stop lambasında kullandım. Kaput önününe ve kaput ile far üstüne kullandım.
https://www.hepsiburada.com/polidol-genel-amacli-izolasyon-bandi-9-mm-x-19-mm-x-3-m-et-kalinligi-x-en-x-boy-p-HRASMPOACABSSP6VA1