PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Punto Evo Gaz Pedalındaki Boşluk

antakyaaa
21/08/2017, 14:54
Arkadaşlar Merhaba forumda bu sıkıntıyı araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım başka forumlarda bu sıkıntıyı yasayanlar var ama çözümü yazılmamış daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum aynı zamanda forumdaki deneyimli ustalardanda görüşlerini bekliyorum.
Nisan ayında ilk arabam olan 1.4 motor 2011 punto evo yu satın aldım aldığım günden beri arabada bir gariplik olduğunu biliyordum ama nedenini bulamıyordum (Tecrübesizlik/Acemilik) taki evelsi gün 2016 model 1.4 motorlu Puntoyu kullanınca anladımki arabamın gaz pedalında ciddi bir boşluk var 2-3 santim kadar basıyorum devir göstergesi ilerlemiyor arabada yürümüyor az daha basınca bu sefer devir çok yüksekiyor genelde az bir patinaj atıp araba kalkış yapıyor yada vitesteysem ani hızlanıyor ayagımı gazdan cekerkende belli bir yere kadar gazdan çekmemle araba yavaşlıyor devir düşüyor sınıra gelincede sonra birden çekmişim gibi oluyor araba sarsılıyor halbuki hala ayağım gaz pedalında. Servise gitmekten çekiniyorum büyük bir masraf çıkartır mı acaba sanayiye gideceksem gaz pedalıyla ilgili soruna hangi ustalar bakar onuda söyleyebilirseniz sevinirim son olarak hiç keyif vermesede bu şekilde kullanmaya devam edebilirim çok masraflı olacaksa.

erdikara
21/08/2017, 15:00
Merhabalar
Sanayide varsa güvenilir bir ustanıza gösterebilirsiniz. Benim Marea'da da aynı sıkıntı vardı. Gaz pedalından motorun içine giden bir tel var. gaz teli zamanla çeşitli sebeplerden ötürü uzamış olabilir. Yada onu tutan tapalar çıkmış olabilir. Çok aşırı masraf açacağını zannetmiyorum

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

antakyaaa
21/08/2017, 15:09
Erdi Bey ilginiz için teşekkürler öncelikle, araştırdığım kadarıyla tel yok puntolarda elektronikmiş gaz pedalları sanayide elektronik gaz pedalı ayarı yapan yeri nasıl bulabilirim

halils2
21/08/2017, 17:23
Pedallar çift potanslı. Sadece gaz pedalı değişecek. Sanayide iyi bir elektrikçide baktırabilirsiniz. Belki tamirini yapabilir. Olmazsa pedal değişecek

erdikara
22/08/2017, 18:14
Erdi Bey ilginiz için teşekkürler öncelikle, araştırdığım kadarıyla tel yok puntolarda elektronikmiş gaz pedalları sanayide elektronik gaz pedalı ayarı yapan yeri nasıl bulabilirim

Doğrudur teknoloji bir hayli ilerledi :) eğer yazılımsal bir sorun mevcut ise OBD2'den bakılabilir araç size hangi sorunu varsa gösterir. Yada arkadaşın dediği gibi pedalda olabilir.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi