PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk gün ilk sorun

murat77
06/01/2008, 23:15
arkadaslar foruma uye olalı 1,2 hafta oldu aracımı dun teslım aldım fırat otodan.1.4 active. forumu gezerken acaba almasamıydım dedıgımde oldu vesımdı ılgun sorunu yasıyorum direksiyondaki muzık caların kumandalarının ısıkları yanmıyor ınsallah baska seyler cıkmaz bilgisi olan varsa lutfen yardım.herkese keyıflı surusler

grande26
06/01/2008, 23:23
Eeee olucak ufak tefek sorunlar o kadar..:)

murat77
06/01/2008, 23:43
oh ya ıcım rahatladı acaba bolemı yapmıslar dıodum kendı kendıme normalde o ısıklar var yanı:-)

on tamponda bulunan aracı cektırmeye yarıyan cekıdemırının sıyah kapagı vede kancası da yok zaten ayrıyeten arabanın camlarıda mumdan gozukmuya valla kesın sevıs yarın ılk ıs

mentis
06/01/2008, 23:49
öncelikle hayırlı olsun. bende aracımı 26 aralık 2007 de teslim aldım ve aynı sorun bende de vardı, servise götürdüm ve kumanda ekipmanlarını yenileriyle değiştirdiler. tabi parçaların gelmesini bi süre beklemek zorunda kaldım ama olur o kadar demeyi öğretiyo bu araç insana::)

murat77
06/01/2008, 23:58
teskkur ederım mentıs sanada hayırlı olsun 3,5 gun beklerız halletsınlerde aslında bende aralık ayının son haftası aracımı teslım alacaktım ama tescılını 2008 de yaptırdım malum vergısı 280 ytl

biloGP
07/01/2008, 01:15
hayırlı olsun, sorun en kısa zamanda çözülür inşallah..

cgty
07/01/2008, 01:24
olur böyle arızalar sonuçta insan yapıyor bunuda olmuştıur bir hata, mutlaka düzelir.. hayırlı günlerde kullanman dileğiyle...

erdiyilmaz
07/01/2008, 05:16
..on tamponda bulunan aracı cektırmeye yarıyan cekıdemırının sıyah kapagı vede kancası da yok zaten ayrıyeten arabanın camlarıda mumdan gozukmuya valla kesın sevıs yarın ılk ıs

önceLikLe aranız hayırLı oLsun.

çeki demiri geneLLikLe, bagajda stepnenin pLastik kutusu içinde oLuyor.
beLki firmanız, aracınıza yerLeştirmeyi unutmuş oLabiLir.
direksiyon ışıkLarıyLa iLgiLi oLarak, ampuL yada sigortası arızaLı oLabiLir. gündüz ışıkLarın yanıp yanmadıgına hiç dikkat etmedim gerçi.

keyifLi sürüşLer.

Korhan
07/01/2008, 08:41
Ben şimdiye kadar herhangi bir elektrik arızası ile karşılaşmadım ama,

araç Avrupada piyasaya çıkalı 2,5 sene olmasına rağmen hala binbir türlü sorunlarının çıkması Fiat'ın bu işe hiç özen göstermediğini gösteriyor. Kalite kontrol vs. biraz aceleye getiriliyor bence. 2007'de de yaklaşık 400.000 GP üretildi. Çok büyük rakam ama yavaş olsun düzgün olsun demeli Fiat.

murat77
07/01/2008, 20:01
bugun sevısteydım cekıdemırının yuvarlak kapagını temın ettıler ama esas sorun dıreksıyondakı dugmelerın ısıkları bıraz zor hallettırecez galıba adamlar actıve modellerınde yok dıyecek kadar yuzsuzler yaaaa. yarın eger fabrıkadan sıparıs vermezlerse kavga cıkacak haklıdegılmyım arkadaslar

mentis
07/01/2008, 20:28
servisin yaptığı gerçekten yüzsüzlük. benim aracımın teslimatında yaşanan bi gecikmeden ötürü 1 hafta kadar bayinin temin ettiği active donanımlı bi araç kullandım. o araçtaki kumandalar ışıklı olduğu için kendi aracımdaki bu eksiği anladım zaten. kesinlikle peşini bırakma derim ben...

dogu
07/01/2008, 21:53
servis active modelinde yok diyorsa,orada bulunan başka bir activenin içine otuttur ve gözlerine sok

pdr42
07/01/2008, 22:32
yeni alınan birseyde hata cıkması insanın isteristemez moralini bozuyor ufak bi cep telefonunda dahi morali bozluyor soguyabiliyor insan . tabi kul yapısı oldugu için bunlar olabiliyor. yalnız bu kul yapısı hataları nedense biizm araclarda artmaya basladı. önceki senelerde de benzer sikayetler oldu ama daha araba servisten cıkmadan bu kadar hata olması cok fazla arkaasımın dediği gibi ozen gosterilmiyor kalite kontrole

murat77
08/01/2008, 19:15
herkese selamlar arkadaslar bugun gene servısın yolunu tuttum dıreksıyon ısıkları ıcın bukez baskabır yetkılı ıle gorustum adam ıtalyaya maıl attık cevabını beklıyoruz eger degıstırın derlerse degıseceklermıs.BENCE BU BIR OYALAMA TAKTIGI bu maıle cevap felan gelmez ısı sogutmaya calısıyorlar arabayı ıade etcem falan demıstım daha once. belkı yarın akıllanırlar yoksa dava etcem lerı daga ıyı bır fıkrı olan varsa yardım etsın lutfen.dogu kardese cavap :baska bır aktıve bındım ısıkları gosterdım adam bu daaa once gelen araclardan 2 aydır boleymıs dugme sıtandart ısıkları opsıyonel vay beaaaaa

mentis
08/01/2008, 19:44
inanılır gibi değil servisin yaklaşımı. ben durumu söylediğim anda hemen sipariş çıkarttılar parçalar için, hatta önce active donanımlı bi aracın kumandalarını söküp benim araca taktılar başka bi sorun var mı diye o kumandaların ışığının yandığını görünce kumandaların sorunlu olduğunu söylediler. fiat dialog diye bi olay var, arramanı tavsiye ederim. hemen şikayetini alıyolar ve çok çabuk bi sürede geri dönüyolar. servis parçaların 15 ocaktan önce gelmiyeceğini söylemişti, fiat dialoğu aradım 3 aralıkta parçalar aracıma takılmıştı...

fiat dialog değil çağrı merkeziymiş kusura bakma:Ç

FoR_ReaL
08/01/2008, 20:33
Bende Cumartesi teslim aldım ve benimde yanan ışık yok nasıl oluyor şimdi bu :(

cenkeri
08/01/2008, 21:06
Bende aracımı dün akşam teslim aldım, ancak bugün dikkatimi çekti ki benimde kumanda ışıklarım çalışmıyor :hammer00: Tamda web sitesinde ve katalogda hala bulunan çok işlevli (3 satır) olması gerekipte 2 satırlı yol bilgisayarımı düşünürken üstüne bunu gördüm iyice moralim bozuldu. Şimdi kim söyleyecek "Olur böyle şeyler her markada oluyor" lafını :rolleyes2: Bu sorunu yaşayıpta çözüm bulan arkadaş varsa sorunun ne olduğunu ve neler yapıldığını söylerse çok sevinirim. iyi akşamlar.

aykuting
08/01/2008, 21:13
ufak tefek sorunlar ufak tefek sorunlar sıkıntı olmaz:d

FoR_ReaL
08/01/2008, 21:22
Şimdi direksiyon kumandasında ışık varmı yokmu ? yol bilgisayarı olayına döndü bu galiba bende var onda yok gibi :)

cenkeri
08/01/2008, 21:31
ışıkların olması gerekli hatta daha önceki konularda city modunda bu ışıkların farklı kombinasyonda yandığından filan bahsedilmişti. Ayrıca bu donanim farkı değil benim aracım Dynamic ama ışıklar yanmıyor. Tabiki bu sorun küçük bir sorun aşılabilir heleki forumdaki bir arkadaşın araç tesliminde yaşadığı motor sorununda sonra oldukça küçük. Ancak şuda bir gerçekki direksiyonda çalışmayan lambaların kalite kontolü acaba nasıl yapılıyor? Bunu görmemek ve aynı arızanın bir çok kişide çıkmasıda birşeylerin ters gittiğinin göstergesidir.

mentis
08/01/2008, 21:48
Bende aracımı dün akşam teslim aldım, ancak bugün dikkatimi çekti ki benimde kumanda ışıklarım çalışmıyor :hammer00: Tamda web sitesinde ve katalogda hala bulunan çok işlevli (3 satır) olması gerekipte 2 satırlı yol bilgisayarımı düşünürken üstüne bunu gördüm iyice moralim bozuldu. Şimdi kim söyleyecek "Olur böyle şeyler her markada oluyor" lafını :rolleyes2: Bu sorunu yaşayıpta çözüm bulan arkadaş varsa sorunun ne olduğunu ve neler yapıldığını söylerse çok sevinirim. iyi akşamlar.

ya bu yol bilgisayarı mevzu web sitesinde nerde yazıyo ben bi türlü göremedim. tek fark ettiğim konfor paketlerinin içeriği değişmiş 3kapı araçlarda konfor paket 1 alınabiliyoken 5 kapılı araçlarda konfor paket 2 alınabiliyo artık öyle gösteriyo

FoR_ReaL
08/01/2008, 21:56
son alınan dynamiclerde 2 satır sorunu var ama birçok kullanıcıda 3 satırlı bu ekran

cenkeri
08/01/2008, 21:57
FIAT - fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr/grandepunto_donanimpopup.aspx)

bu linkten bakabilirsin, çok amaçlı gösterge paneli diye. Active versiyonda - ile belirtilmiş, dynamic versiyonda S olarak. Ancak benim ekranım active olanlarla aynı.

tempesty
08/01/2008, 23:30
Benim aracımda active 2006 mayıs çıkışlı ve bende bu ışıklar var oldukça hoş gözüküyor..Servis işgüzarlık yapıyor bence sakın alttan almayın..

brvhgt
09/01/2008, 10:39
bu sorun bayabir çoğaldı yoksa garip donanım değişiklği gibi bunudamı değiştirdiler budamasınlar ışıklar opsiyon olmasın:)aklıma bu geldi çünkü burda çıkanlar dışında birsürü vardır ve belli bir seriyi kapsıyordur ozaman fıat ın başı çok ağrır 5 değil 10 değil 100lerce belki daha fazla olabilir bizim kankalar noel tatili diyip işi biraz fazla sallamış olmasınlar

FoR_ReaL
09/01/2008, 12:17
Benim kırmızı logolu aracım ama 2008 model ama ışık filan yanmıyor bunun net cevabını nerden alırız ?

GP_Ts_Ist
10/01/2008, 00:01
Evet bugun servise direksiyon isiklari icin gittim. Dugmeler set olarak degistirildi ve simdi yaniyorlar. Hazir gitmisken aluminyum pedal takimi ve park sensorunu de ilave ettim :)Servisteki arkadaslarin ellerine saglik cok memnunum...

Ancak, bu islemler olurken bir kampanyamiz var fren hidroligi vb. borulara ucretsiz bakilacak vs dendi. Biraz sorusturunca Bursada kalite kontrol esnasinda hidrolik borusunu koruyan bir baska sarmal borunun kisa oldugunun tespit edildigini ve bunun giderilecegi iletildi...Bu sebeple servis ziyaretim biraz uzadi ancak en azindan guvenlikle ilgili bir sorun giderilmis oldu diye avunuyorum. Bu arada arac henuz 250 km de...Forumda GP sahiplerinin yasadigi olumsuzluklari okudukca Tipomdan sonra birdaha Toffas mi tovbe dusuncelerim aklimda geldi. Umarim, yeniden bu sekilde dusunmeye baslamam :) Secret olmasin!!!

brvhgt
10/01/2008, 00:02
o zaman bu parça belli bir seri komple arızalı

murat sandıkçı
10/01/2008, 09:22
Benim araçta kırmızı logolu ve bendede direksiyonda ki ışıklar yanmıyor işin ilginç tarafı 2004 model Ducato münibülerde bile bu ışıklar yanıyor.Benim asıl öğrenmek istediğim şu servise gidince bu iş için parça değişecek veya takılacak.Acaba bunu yaparken araçı fazla hırpalacaklarmı yoksa basit birşey mi.Araç 180 km de daha 2. haftada subop kapak ayarı için çağırdılar şimdi de bu çıktı.Hayırlısı olsun ne diyelim.

cenkeri
10/01/2008, 12:30
Daha öncede söylemistim benimde ayni problemim var, aracimi alali 3 gün oldu, servisi aradim böyle bir arizanin daha önce gelmediini bakmalari gerektigini soylediler. Cumartesi goturecegim ama cok hirpalayalacak birseyse diye de kafami kurcaliyor. Yaptirirsam bilgi yazarim. Ne sansimiz varmis 2 satirli yol bilgisayariyla bu ariza kapak oldu resmen.

Genius
10/01/2008, 19:54
bence hiç vakit kaybetmeyin ve müşteri hizmetlerine bir şikayet dilekçesi yazıp iadeli taahütlü olarak fiat'a gönderin. Aracı 1 ay geçmeden ayıplı mal kapsamına sokun ve tüketici hakem heyetine başvurun. taahhütlü mektubun özelliği ise zaman aşımını durdurmak içindir ;) Servistekilere active modelinin direksiyon kumandasında ışık olmadığına dair belge verin dediğinizde heralde artık onlar hoplamaya başlarlar, hiç vakit kaybetmeyin ve ciddiyetinizi hissettirin ;)

1. İhtar örneği
(Ayıp 30 gün içinde ortaya çıkmışsa, açık görülebilir nitelikte ise)

...........Noterliğine İhtarname(*)

İhtar eden:.......... (siz)
Adres :.................Sizin adresiniz

Muhatap:Malı aldığınız yer
Adres : ..................

Konu:Ayıp ihtarı

İzahı:
1-Firmanızdan.........tarihinde.........YTL bedelle(fatura karşılığı) cinsi ve serisi...........................................ş eklinde yazılı olan malı satın aldım.Ben kısa adı TTKD olan Tüm Tüketicileri Koruma Derneği'ne üye olarak haklarımı öğrendim.

2-İlk 30 gün içinde,açık görülebilir nitelikte ayıplı olduğu ortaya çıktı.(Ürünün size yaşattığı sıkıntıyı 5 satırda özetleyin)Bu ayıbı firmanızın yetkili servis elemanlarına da yazılı olarak teyid ettirdim.

3-Yürürlükteki 4077 sayılı TKHK'nun 4.maddesine göre 4 seçimlik hakkım olan bedelsiz tamir,ayıp oranında bedelden indirim,ayıpsız misli ile değiştirilmesi veya ödediğim bedelin iadesi seçeneklerinden birini tercih ediyorum.

4-Ben size bu ihtarnameyi göndererek, bu 4 seçimlik hakkımdan birisi olan, "ödediğim bedelin iadesini,sattığınız ayıplı malı geri almanızı" talep ediyorum.

Sonuç ve Talep:
Talebimi yerine getirmediğiniz takdirde hakkınızda yasal yollara başvuracağımı ihtar ederim.

2.ihtar örneği :

(Ayıp, 30 günü geçtikten sonra 2 yıllık Garanti Süresi içinde çıkmışsa)

*Sadece yukarıdaki örneğin 2.maddesini şu şekilde değiştirin:

2-Ürünün 2 yıllık garanti süresi içinde............ay kullandıktan sonra GİZLİ AYIPLI olduğu ortaya çıktı.

(Ürünün size yaşattığı sıkıntıyı 5 satırda özetleyin)

Bu ayıbı firmanızın yetkili servis elemanlarına da yazılı olarak teyid ettirdim.Bu servis raporlarından anlaşılıyor.

Karşılaştığınız şikayet "Ayıplı mal" değil, "Ayıplı hizmet" ise mantığınızı kullanarak, "Ayıplı mal" kelimeleri yerine "Ayıplı hizmet" yazın.

*İhtarname mutlaka İadeli taahhütlü veya Noterden yapılmalıdır.

Kaynak ve Her türlü sorunuz için : www.ttkd.org.tr (https://www.ttkd.org.tr/)

cenkeri
12/01/2008, 10:38
Arkadaşlar aracımı servise götürdüm ve beni çokta şaşırtmayacak bir cevapla karşılaştım :ban?: "Son gelen 10 Grande puntoda direksiyon kumandalarındaki ışıkların çalışmadığı ve bundan sonra bunun standart olduğu" yönünde bir cevap aldım. Bundan sonra can sıkıcı şikayet sürecini başlatıyorum. Fiat çağrı merkezine kayıt açtırdım. Sırada şikayet siteleri ve tüketici hakları mahkemesi var. Ben hem yol bilgisayarının iki satır olması hemde bu lambalar için kayıt açtırdım. Aynı sorunları yaşayan arkadaşlar kayıt açtırıp şikayette bulunup haklaqrını ararsa bu sorunları çözme yoluna gideceklerdir. Fiatın bu tavrı ve yaptıkları sayesinde Alan 1000 pişman almayan 1 pişman :)

quixotic2
12/01/2008, 12:49
Ben hiç dikkat etmedim ışıklar yanıyormu yanmıyormu diye. bide şu çeki kapağı kafama takıldı. bugün bakıcam hepsine. bir sorun varsa bende direk servise giderim. Standart diye birşey varmı yahu. olamaz böyle birşey. Sen hatalı çıkış yap araca sonra gel bu standart diye belirlendi de.

Genius
12/01/2008, 17:25
Arkadaşlar aracımı servise götürdüm ve beni çokta şaşırtmayacak bir cevapla karşılaştım :ban?: "Son gelen 10 Grande puntoda direksiyon kumandalarındaki ışıkların çalışmadığı ve bundan sonra bunun standart olduğu" yönünde bir cevap aldım. Bundan sonra can sıkıcı şikayet sürecini başlatıyorum. Fiat çağrı merkezine kayıt açtırdım. Sırada şikayet siteleri ve tüketici hakları mahkemesi var. Ben hem yol bilgisayarının iki satır olması hemde bu lambalar için kayıt açtırdım. Aynı sorunları yaşayan arkadaşlar kayıt açtırıp şikayette bulunup haklaqrını ararsa bu sorunları çözme yoluna gideceklerdir. Fiatın bu tavrı ve yaptıkları sayesinde Alan 1000 pişman almayan 1 pişman :)

Olay ciddieyete bindikten sonra size ilk soracakları soru aracınızı alırken aracın 2 sıra bilgi ekranlı ve kumanda ışıksız olduğunu satış temsilcisi söyledi mi söylemedi mi olacaktır. Eğer bunları size belirtmediyse sizin için +1 olacak. Ayrıca aracı aldığınız tarihteki araç kataloğunu temin edin ve internetteki www.grandepunto.com.tr'de (https://www.grandepunto.com.tr'de) ki kataloğu indirip çıktısını alın ve şikayet dilekçenize ekleyin :wink:

iso1907
12/01/2008, 18:09
arkadaşlar bu fıat ta fazla oldu gerçekten.araçlarda problemler serviste problemler satışta öyle. F iyatları bile birbirini tutmuyor herkes tutturabıldığine. benim arcta ufak bır sorun cıktı (paslı tampon cıvatası) duzelttıler altıma ıkı gun yeek arac bıle verdıler ben aracı alırken 5oo ytl kapora vermiştim sonra rengini değiştirmek istedım satiş sorumlusu artıslık yaptı kapora yanar dıye sesımı ckarmadım fıyatlarda acayıp aynı aracı koc ındırımsız 21 22 23 23.5 tuutura bıldıgıne verıyorlar bu ne dengesızlık.kımıne paspas vermıyor kımıne sıs lambası hedıye edıyor arçların karızması guzel ama bır daha fıat alırmıyım bılemıyorum.yılbasından sonra alan arkadaslar aracları kaca aldı acababazen dusunuyorum reno yada fıestamı alsaydım dıye ama arbanın albenısı var işte.yoksa cok pişman olurdum .bırde bu fıyatlarla böyle oynamak ıkncı elını öldürüyor yarın bugün arabayı değiştirmek istesek ne olur acaba

Genius
12/01/2008, 18:20
Keşke aracınızı almadan önce kapora vermeseydiniz, belki aceleniz vardı ve aracı kaçırmamak için böyle bir yol seçtiniz. Önemli nokta; aracın faturası sizin adınıza kesilmeden araçtan vazgeçebilirsiniz yada değişikliklere gidebilirsiniz. Fatura kesildimi iş bitmiş demektir ;)

ert026
12/01/2008, 19:27
herkese merhaba
GP ailesine geçen hafta sonundan itibaren bende katılmış bulunmaktayım. Cmtsi akşamı teslim aldım bende. gayet memnun kullanmaya devam ediyorum.Bu forumu nerdeyse 5 aydır takip ediyorum ve aracımı seçmede oldukça etkili oldu. Herkese çok teşekkürler

Şu direksiyon kumandasındaki ışık sorunu bende de var. özellikle inip baktım ve sonuç olumsuz. Servis yolları bana da gözüktü:(

cenkeri
13/01/2008, 00:47

Arkadaşlar bir gelişmeyi yazmak istedim. Bunlardan sonra aracı aldığım müşteri temsilcisinden yardım istedim. Kendisi konuyu araştıracağını belirtti. Akşam saatlerinde telefon etti ve başka bir bayiden ihtiyaç için aldığı 2008 model(kırmızı logolu) Active donanimli arabanin direksiyon ışıklarının çalıştığını bu konuyu pazartesi Tofaş' a yazacağını ve sonucuna göre hareket edeceğimizi belirtti. Normalde bir servis yetkilisinin işi olan konuda yardımları için kendisine teşekkür ederim :) Umarım sorunum çözülür :)

cenkeri
13/01/2008, 20:57
Atilla Bey konu aslında şöyle ben aracımı Eskişehir Birmot' tan aldım, ancak Bursa' da olduğumdan servis olarak Bursa Birmot'a götürdüm. Daha öncede bir kaç topikte Bursa Birmot servisi hakkında olumsuz şeyler duymuştum ancak Bursa' daki en büyük bayi ve servis olduğundan oraya götürdüm ve o komik cevabı aldım. Bir dahada zor giderim :) Eskişehir Birmot gerçekten işinin takipçisi benim burada yüz yüze göremediğim samimiyeti bana telefonda hiç eksik etmediler. Eğer konu Tofaş tarafından gelen cevapta olumlu olursa Bursa' daki başka bir servis (Tavsiyelerinizi dikkate alabilirim) gerekirse Eskişehir' e giderek orada yaptırma yoluna başvuracağım.

murat77
14/01/2008, 00:22
herkese selamlar (OZELLIKLE DIREKSIYON ISIKLARI YANMAYAN ARKASALARA) -:)oncelıkle sunu soylıyım ısıksız dıreksıyon gecelerı tam bır rezalet, aracımda ılgınc bırsey daaa kesfettım motoru stop edınce anahtar kapalı konumda kumandalar calısmıyordu bu nasıl bır sacmalıktır derken farları acıp kapayınca calıstıgını fakettım deneyın gorun kırmızı logolu arkadaslar. ısıklarla ılgılı son gelısme fıat dıalog bısey yapamıcagını soledı tuketı mahkemesıne gıdebılırdım fakat tustakımının fıatının 101 ytl oldugunu ogrenınce serrvısteklıerle tersdusmek ıstemedım ve parcarı sıparıs ettım ıscılık alcaklar

cenkeri
14/01/2008, 00:56
herkese selamlar (OZELLIKLE DIREKSIYON ISIKLARI YANMAYAN ARKASALARA) -:)oncelıkle sunu soylıyım ısıksız dıreksıyon gecelerı tam bır rezalet, aracımda ılgınc bırsey daaa kesfettım motoru stop edınce anahtar kapalı konumda kumandalar calısmıyordu bu nasıl bır sacmalıktır derken farları acıp kapayınca calıstıgını fakettım deneyın gorun kırmızı logolu arkadaslar. ısıklarla ılgılı son gelısme fıat dıalog bısey yapamıcagını soledı tuketı mahkemesıne gıdebılırdım fakat tustakımının fıatının 101 ytl oldugunu ogrenınce serrvısteklıerle tersdusmek ıstemedım ve parcarı sıparıs ettım ıscılık alcaklar
Merhabalar; Bana servisin verdiği cevabı size Fiat dialog vermiş anladığım kadarıyla. Bence 101 ytl de olsa bizim kusurumuzdan kaynaklanmayan sorun için para ödemeniz sizin kaybınız bu psikolojiyi müşteriye uygulayan servisin ve Fiat' ın kazancı olacaktır. Eğer sorun bizim kusurumuzdan kaynaklansa eyvallah veririz parasını yaptırırız. Tavsiyem öncelikle şikayet sitelerine ve tüketici hakları mahkemesine başvurmanız. Sorunlarım çözülmezse ben bu yollara başvuracağım. Bizler bilinçli tüketici olmazsak bu çark hep böyle döner. Bugün 101 ytl lik parçayı göze almışsınız yarın daha maliyetli şeylerde aynı olayı yaşadığınızı düşünün araçlara neden 5 yıl garanti veriyorlar bu gibi sorunları çözmeyeceklerse.

murat sandıkçı
14/01/2008, 13:06
Arkadaşlar direksiyon kumandası ile ilgili sorun bende de var, forumdan bir arkadaş (sanırın nick name'i GP_TS gibi birşey olacaktı) ücretsiz yaptırmış İstanbulda Ortadoğu otomotive bende araçı buradan aldım bende yarın servise gidiyorum.Bu kesinlile aractan kaynaklanıyor, bazı arkadaşlarda yanıyor,zaten mantıklı olanıda yanması.Fiatın Dukata minibüsünde bile var ve yanıyor.Kesinlikle para vermeyin işçilik bile olsa

msen78
14/01/2008, 20:28
Benim yol bilgisayarımda 3 satır ama benimde direksiyondaki kumanda ışıklarım yanmıyor tek çare 444 22 55 bencede..

femoli
15/01/2008, 09:41
Zaten para alamazlar hakları yok eğer garanti süresi içinde ise patlayan ampullerinizi far sinyal vs dahi değiştirmek zorundalar....

Genius
15/01/2008, 09:49
Zaten para alamazlar hakları yok eğer garanti süresi içinde ise patlayan ampullerinizi far sinyal vs dahi değiştirmek zorundalar....

Mehmet bey doğrusu söylüyorsunuz, hakları yok diyoruz ama onlar bu hakkı çok rahat kendilerinde bulup ücret isteyebiliyorlar, birde bu foruma üye olmamış yada bu konuda bilgisi olan bir çevreye sahip olmayan dışarıdaki kullanıcıların halini düşünebiliyormusunuz ? Az çok tanıdığımız servisler yada nazımızın geçtiği yerler var, ya seyahat esnasında başka bir şehirde başımıza bir sorun geldi, o zaman bu farklılaştırmadan dolayı zorlanmayacakmıyız ? Umarım ileride bu beklentilerimizle ilgili somut gelişmelerde olur.

cenkeri
15/01/2008, 11:31
Kumanda isiklari konusunda 444 22 55 te ayni traji komik tavir icinde aracinizin özelligi bu diyor. Madem bu standart, su anda satista olan donanim seviyesi dusuk aracta ve ayni aracta bunlar calisiyor deyip baya bir terslendikten sonra konuyu arastirip, donus yapayim moduna gecti arkadas. Bu özelliklerin (Yol bil. 2 satir ve kumanda isiklari) standart oldugunu ve degisiklik tarihini iceren resmi yazi istedim. Tahminimce ilk is internet sitesini guncelleyeceklerdir cunku halen dinamik versiyonda cok amacli yol bilgisayari standart olarak gözüküyor. Basit bir isigin yanmasi icin bile kusurlu olan mali biz yaptik oldu modunda degistirmemeye kasmislar. Hepimize sabir diliyorum.

quixotic2
15/01/2008, 11:35
benim Active olduğu halde yanıyor direksiyon kumanda ışıklarım. ne saçma iş yapıyorlar yahu.

femoli
15/01/2008, 11:59
Arkadaşlar kumanda ışıkları bir ops. değildir standarttır bu kumandaları ışıklı ışıksız diye iki çeşit üretilmemişlerdir kesin bir sorun var .

Servise gittiğiniz zaman ustaya bunu söylemiyormusunuz arkadaşım benim kumandamın ışıkları yanmıyor yada temas prob . var yada ampuller buna bakarmısınız, yok bunlar böyle diyecek bir usta tanımıyorum eğer öyle söyleyen biri varsa kafanızı kaldırıp gittiğiniz yerin tabelasına bir bakın fiat servismi yazıyor....

brvhgt
15/01/2008, 12:02
bunun sorun olduğu apaçık ortada dediğim gibi biizm burda sorun yok değişiyor

cenkeri
15/01/2008, 13:31
Arkadaşlar kumanda ışıkları bir ops. değildir standarttır bu kumandaları ışıklı ışıksız diye iki çeşit üretilmemişlerdir kesin bir sorun var .

Servise gittiğiniz zaman ustaya bunu söylemiyormusunuz arkadaşım benim kumandamın ışıkları yanmıyor yada temas prob . var yada ampuller buna bakarmısınız, yok bunlar böyle diyecek bir usta tanımıyorum eğer öyle söyleyen biri varsa kafanızı kaldırıp gittiğiniz yerin tabelasına bir bakın fiat servismi yazıyor....

Mehmet Bey isin traji komik ve sinir bozucu yani burada zaten kafasi saglikli calisan her insan bunu net olarak anlayabiliyor. Evet aynen dediginiz gibi servisten disari cikip tabelaya baktigimda Bursa Birmot yazdigini, telefon etttigimde de 444 22 55 Fiat musteri hatti ile gorustugume eminim. Ancak bu arkadaslar sanki GP' nin garantisinin oldugunu ve yanmayan ampulun garanti kapsaminda oldugunu inkar edecek kadar rahat davraniyorlar. inanin serviste kimse aracimin kapisini acip sorunun ne olduguna dahi bakmadi varmi boyle rahatlik aklima geldikce sinirleniyorum.

quixotic2
15/01/2008, 15:22
cenkeri bey siz gerçekten çok ilgisiz bir servise denk gelmişsiniz. geçmiş olsun.

femoli
15/01/2008, 15:43
Bence en iyisi servisi değiştirin vede o servisi ilgisizlikten dolayı şikayet edin derim daha sonraki arkadaşlara yardımcı olmak amacı ile.....

brvhgt
15/01/2008, 15:48
izmirde mustafa abiye yani multıjet abimize aynı şekilde ilgisizlik ve koltuk döşemesi yanmıştı sanırım şikayetler sonucu bayilik iptal edildi dedi kendisi devrik ve bitik bir cümle

cenkeri
15/01/2008, 17:23
Servisi degistirecegim pek tabi Bursa' da baska bir firmanin servisinden randevu aldim, cumartesi birde oraya gidelim neler olacak bakalim.

murat77
16/01/2008, 22:07
herkese tekrar selamlar sıparıs etmıs oldugum dıreksıyon dakı ısıkıklı kumandalar geldı ve bugun servısın yolunu tuutum.aralık ayında gelenlerın ısıkları yanmıyor dugmelerın ledlerı yok vede elektrık kablosu bulunmamamkta ve de fıat musterı hızmetlerı bunlar bole dıor bıse yapamayız hukıkı acıdan hakkınızı aramak hem uzun ıs hemde zaman kaybı hemde 100 ytlden daa az deıl bu sorunu olan arkadalara tavsıyem ıscılık konusunda ısrar edsın ler sonucta onlarda haksız olduklarını bılıyolar.100 ytl ye ıslem tamam.baya guzel oldu bıde torpıdo ısıgını halletsek tamam olacak

FoR_ReaL
17/01/2008, 00:06
herkese tekrar selamlar sıparıs etmıs oldugum dıreksıyon dakı ısıkıklı kumandalar geldı ve bugun servısın yolunu tuutum.aralık ayında gelenlerın ısıkları yanmıyor dugmelerın ledlerı yok vede elektrık kablosu bulunmamamkta ve de fıat musterı hızmetlerı bunlar bole dıor bıse yapamayız hukıkı acıdan hakkınızı aramak hem uzun ıs hemde zaman kaybı hemde 100 ytlden daa az deıl bu sorunu olan arkadalara tavsıyem ıscılık konusunda ısrar edsın ler sonucta onlarda haksız olduklarını bılıyolar.100 ytl ye ıslem tamam.baya guzel oldu bıde torpıdo ısıgını halletsek tamam olacak

Torpidoda ışıkmı yanıyor ??

GP_Ts_Ist
17/01/2008, 02:16
Evet. Kumanda isiklari icin ne parca ne de iscilik parasi odedim arkadaslar. Bu aracla standart gelen bir ozellik...KATIYEN NE PARCA NEDE ISCILIK ICIN PARA ODEMEYIN.

Cagri merkezindeki arkadaslar malesef kendi onlerinde olan matbu 1-2 kelamdan fazla yardimci olamiyorlar. Hayat boyu fiat uyeligi icin ne cektigimi ben bilirim. En az 5 telefon gorusmesi. Fatura ve YGS kart no fakslanmasina ragmen, son cevaplari "tamam arac sahipliginizi Tofastan teyid ettik! Ancak siteye girisiniz 1 ay sonra!!! olabildi. Buna da sukur...

cenkeri
19/01/2008, 22:54
Evet arkadaşlar farklı servis farklı insanlar ama sonuç aynı ışıklarım hala tamir edilmedi. Israrla standardı bu diyorlar hemen yanı başında yeni 2008 kırmızı logolo active aracın kontağını açtırdım onunki yanıyor. Tabiki cevap bulunamıyor bi araştıralıma dönüyor olay. Ama sonuç çıkmayacağınada eminim. Önce yasal yollar yasal yollar olmazsa para ödeyerek bu ışıkları çalıştıracağım gurur mücadelesi oldu artık. Ama bu işi parayla yaptırırsam bu faturayı internetteki bütün forumlara koyacam millet derin uykulardan uyansın, Fiat 100 lira kar yaptım sansın.

PERSEUS
22/01/2008, 14:16
Benim 2008 aracımında yanmıyor hemen gelin bakalım dediler Yarın sbah götüreceğim. Herhangi bir reddetme olayıyla karşılaşacağımı sanmıyorum çünkü pert olanaracımdakiler ışıl ışıl yanıyordu. Telefonda direk bana hepsi mi yanmıyor kısmen mi diye sordular. Demekki yanması gerekiyor ki böyle bir soru sordular.

Kakalemun
22/01/2008, 18:27
Sorun yaşayan ve yaşamayan arkadaşlar gittikleri fiat bayiilerinin isimlerini belirtirse boşuna zaman kaybı olmaz. Teşekkürler.

GRANDEILHAN
22/01/2008, 18:34
arkadşlar bu sorun ufak bişey bence hallederler ben gp den çok memnunum harika araba bu sınıfın en iyisi bence size soruyorum bu sınıfta ışığı yanan direksiyon kumandasını bırakın direksiyondan kumandalı müzik sistemi olan araba yok hallederler dert etmeyin bence.

ekorkut
22/01/2008, 23:43
Sanırım bilgisayar değişikliğini henüz yaptırabilen yok aramızda. Anca direksiyon ışığı olayını çözen çözdü diye biliyorum.

PERSEUS
23/01/2008, 13:43
Bugun Ortaanadolu fiata gittim malesef bana bazı şase numaralı araçların böyle geldiğini ve fiatı aramam gerektiği söylendi. 2007 model aracımda ışıklar yanıyordu dediğimde birşey yapamadıklarını tamamen servisin dışında fiatın bu işi çözmesi gerektiğini söylüyorlar. Ben de şimdi fatı arayıp hakkımı aramaya çalışacağım. Bakalım birşey çıkacak mı?

mustafa
23/01/2008, 14:48
Hakkını sonuna kadar savun bence

quixotic2
23/01/2008, 15:11
vallahi ben cenkeri beyin olayında da anladım bunu hak aramakla olmuyor bu iş. tamamen tanıdık servis bulacaksın. nazın, sözün geçecek her işin hallolacak.

cenkeri
23/01/2008, 15:16
vallahi ben cenkeri beyin olayında da anladım bunu hak aramakla olmuyor bu iş. tamamen tanıdık servis bulacaksın. nazın, sözün geçecek her işin hallolacak.

Asli Hanim oluyor daha dogrusu olduracagim:) Su an icin gelisme asmasinda sonuclansin bilgi yazacagim mutlaka. Yeter ki hakkiniz olduguna kendiniz inanmalisiniz :evet:

quixotic2
23/01/2008, 15:21
buna sevindim işte. iyi bir haber duyduk en sonunda.

cenkeri
23/01/2008, 15:39
Tabi sizin söylediginizde bir faktor tanidik servis olayida aynen dogrudur. Tanidik olunca bu konuda olmasa bile bir cok konuda kapilar cok cabuk aciliyor. Benim su an icin boyle bir servis tanidigim yok, umarim tanidik seviyesine gelecek kadarda servisle isim olmaz :)

quixotic2
23/01/2008, 16:07
inşallah cenkeri bey. vallahi sizin adınıza çok üzüldüm. biran önce hallolur umarım.

Kakalemun
23/01/2008, 21:09
Bugun Ortaanadolu fiata gittim malesef bana bazı şase numaralı araçların böyle geldiğini ve fiatı aramam gerektiği söylendi. 2007 model aracımda ışıklar yanıyordu dediğimde birşey yapamadıklarını tamamen servisin dışında fiatın bu işi çözmesi gerektiğini söylüyorlar. Ben de şimdi fatı arayıp hakkımı aramaya çalışacağım. Bakalım birşey çıkacak mı?

Koşuyolu yeniortadoğu otomotive mi gittiniz? Telefonda bana da aynı cevabı verdiler, ama servise gelin yinede kontrol edelim dediler..

pdr42
24/01/2008, 02:05
bu resmini koydugun gp nin contaları kuflu mu

pamuk
03/12/2010, 16:46
Merhaba Arkadaşlar,

Benim aracımda 2011 Mjet Active ve bende de bu direksiyon simidinde ki ışıklar yanmıyor. Aynı modelde aracı olup bu ışık yanan veya yanmayan var mı? Teşekkurler,

clax22
03/12/2010, 16:53
seri2 lerde bu ışık yok artık hiçbirimizin puntosunda dıreksıyon ısıkları yanmıyor

uzuncocuk
03/12/2010, 17:18
acaba hangi toyotacı hangı hondacı 10 yasında modellerı ıcın bu tıp konuları konusuyordur.... vikileals belgelerı gıbı kanım dondu yazılanları ve servıs cevaplarını okuyunca.... FİAT aldım ama biliyordum ..... kalite daima pahalıdır... dugmede ısık yok lafını sıze soyleyen arkadasın konusmalarını kayıt falan etseydınız ılerde ıse yarar....ilk gunden yasamanız tabıkı cok can sıkıcı...ama sıze sadece tek bır cevabım olacak... madem bu aracı aldınız ve o kadar paraya kıydınız her seferınde dudagınızı hafıfce ısırın hıc sınırınızı bozmayın kafanıza takmayın servıse gıderken tum bıldıklerınızı unutun kı sıze soylenen yalanlara alısabılesınız.... tum zaman dılımlerını aklınızdan cıkarınkı oyalamalar sonunda aylarca bekleyebılın ıkı ampul ıcın.... 1.4 sönmüş fıre dıyordum ben fıre motora sizin ekstra ampullerde sonmus:) gecenlerde bır arkadasa sordum forumda askerde gozun kapalı sılah söktünmü diye eger soktuysenız bu aractada ısıklı dugmelerı gormeden el yordamıyla bulun canım allah allah koskoca servıs yok dıyorsa yoktur:) sız aracı alıp cıkana kadar aklınız nerdeydı:) aldınız artık bıze ne alana kadar beydın .... şimdi??? pardon abi ya serviste cok sıra war senın ıcın de marsa mail attık 5 ışık yılı sonra< cewabın gelır.... hem cewap getıren makına soguk:) bız servıse gırecek müşteriye bakmadan onun cebindeki paraya bakarız:) abi aracı dün almıştın dimi: ewet. bız sana bir 10000 bakımı yapalım x karta 45 tksıt ne dersın?:) abi biz senin parcayı gecen hafta istedik . haftaya gelir. bir hafta sonra: abi senin malzemeyi istemişmiydik basvuru yaptın mı??:) GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ... GÖRDÜNMÜ AYNI BİNANIN İÇİNDE NASIL OLURDA İKİ FARKLI DÜNYa olur sana ıkı gun ıcınde nasıl ıkı farklı ınsan gıbı dawranırlar bır gun once( hatta bır ay onceden) arac alım suresı boyunca on kere aranarak beyefendı dıyorlardı dimi? şimdi ya bu adamda araba cukura gırse gelıyo dıyorlar.....:((((((((((( aracının hayırlı olmasını dılerım.... umarım bundan sonra ıyı dusunursun......saygılar

uzuncocuk
03/12/2010, 17:24
mehmet bey isin traji komik ve sinir bozucu yani burada zaten kafasi saglikli calisan her insan bunu net olarak anlayabiliyor. Evet aynen dediginiz gibi servisten disari cikip tabelaya baktigimda bursa birmot yazdigini, telefon etttigimde de 444 22 55 fiat musteri hatti ile gorustugume eminim. Ancak bu arkadaslar sanki gp' nin garantisinin oldugunu ve yanmayan ampulun garanti kapsaminda oldugunu inkar edecek kadar rahat davraniyorlar. Inanin serviste kimse aracimin kapisini acip sorunun ne olduguna dahi bakmadi varmi boyle rahatlik aklima geldikce sinirleniyorum.
cenkerı bey son mesajlardan benım anladıgım cogu arkadastan aynı cewabı aldık yanı opsıyon yok...... Ben sıze ıtalyaya maıl attım cewap beklıyorum dıyen arkadas wardıya onu bır gormenızı tawsıye ederım ... ıtalyancası war mı bakın.... Yalan soyledıgınde yuzu kızarıyormu ona bakın..... Sızın adınıza cok bozuldugumu belırtmek ısterım ınanın sınırden elım ayagım tıtrıyor su an..... Sız servıste adamı cok ugrastırmayın dıye sıze kıbarca ....... Git demiş:(