PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Arızası - Sıcaklık, Nem İlişkisi :)

eskibur
07/08/2017, 13:49
Arkadaşlar merhaba,

2010 yılından beri 2006 model grande punto aracımı kullanıyorum. Aldığımda alır almaz city ile ilgili değişim işlemini garanti kapsamında yaptırmıştım, forum arşivinde de muhtemelen duruyordur. Aracımı Ankara'da her gün kullanıyorum. 15 gün önce İstanbul'da öğlen saatlerinde aracı park ederken birden direksiyon sertleşti ve arıza ışığı yandı. Kronik sorunumuz olduğundan hemen city e yordum. Fakat dönüş yolumda ve Ankara'da her gün kullanmama rağmen hiç tekrarlamadı. Ta ki bu hafta Bursa'ya gidene kadar :) Cumartesi günü yine öğlen saatlerinde 5 kilometrelik yolda 5-6 kez tekrarladı ve ben sorunun artık kalıcı olduğuna kanaat getirdim.
Fakat araç bu haldeyken gece yola çıkmak durumunda kaldım ilginç bir şekilde araç yine hiç problem çıkarmadı.

Daha önce city sorununu tecrübe etmiş birisi olduğumdan bu durum bana çok ilginç geldi. Hava şartları ile ilgilisi olabilir mi, başka bir sorun olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Ayrıca yolculuk sırasında ciddi yağış vardı, alakası olabilir mi bilemiyorum. Bununla birlikte aracımda city arızasına ait genelde görülen bulguların hiç birisi de mevcut değildi. 2010 yılından itibaren çok da fazla araştırmamıştım city'i bir gelişme var mı, nasıl bir yol izlemek gerekir? Ankara'da tamirini yapan yerler var mı acaba?
City ise eski bilgilerime göre önceliğim aracı serviste yaptırmak, daha önce city değiştiği için tekrar değiştirirler mi, değiştirmezlerse nasıl bir fiyat çıkar bilemiyorum doğrusu.

Bu çözüm bizim grande'lerde çalışıyor mu, biraz araştırdım fakat forumda rastlamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=1nwFh3RAVyE

Teşekkür ederim.

Fatih181
07/08/2017, 14:33
Arac 2006 dedigine gore 10yili asmis bnce biraz zor degisim yaparlar. Tamir yoluna gidersen arastirmalarini izledigin yollari burda bizimle paylasirsan guzel olur. simdiden kolay gelsin

edll
07/08/2017, 15:26
2010 yılında değişim yapıldığına göre ve bunu servis değiştirdiğine göre haala sorumlular. kaldıki cıty için 10 yıl kuralı yok diye biliyorum.

Ezeldenberi
07/08/2017, 15:34
Geçen sene bu videoyu konu başlığı olarak paylaşmıştım.
https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/61720-city-arizasinin-youtubeda-ki-cozumu.html

ORS15
07/08/2017, 16:07
puntonun bütün modellerinde , city motorları aynı tip mi acaba ? bence değildir.

Balamut
08/08/2017, 15:55
2011 ve üstü modellerde city arızası kronik değil