PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön taraftan gelen gıcırtı benzeri ses.

szgnpnt
03/08/2017, 19:52
Aracım sağ önden ufak bi kazası vardı yaptırdım bir yıl geçti aradan geçen fark ettim küçük kasislerde cukurlarda gırç gırç gibi ses geliyor. Bazen ses bosta sallanan metal sesi gibi bazende iki metalin bir birine sürtmesi gibi ince bir ses geliyor.sizce sebep nedir ne yapmalıyım.

volkan1065
03/08/2017, 20:29
Fren kaliper lerinin pimlerini bir kontrol ettirin asinmadan dolayı boşluk yapmış olabilir. Bunuda kendiniz bir çekiç yardımı ile test edebilirsiniz. Araç düz bir yerde vites ve elfrenni boşta iken çekic ile lastige vurun aynı ses fren kaliperinden geliyormu bakın. Onun dışında amortisör z rot ve salıncak kontrolunu rot balansciya yaptırın. Amortisor takozuda gerilme gibi sesler yapabilir.

szgnpnt
03/08/2017, 21:01
Fren kaliper lerinin pimlerini bir kontrol ettirin asinmadan dolayı boşluk yapmış olabilir. Bunuda kendiniz bir çekiç yardımı ile test edebilirsiniz. Araç düz bir yerde vites ve elfrenni boşta iken çekic ile lastige vurun aynı ses fren kaliperinden geliyormu bakın. Onun dışında amortisör z rot ve salıncak kontrolunu rot balansciya yaptırın. Amortisor takozuda gerilme gibi sesler yapabilir.Az önce denedim hocam düz bir yer vites el freni boşta çekiçle vurdum vurdukça civ civ diye boşta. Bi metal sesi geldi sağ ve solda ikisinde de geldi. Sanki bir vida yuvasında boşa düşmüş de sallanıyor gibi.

szgnpnt
03/08/2017, 21:31
Ses buna çok benziyor https://youtu.be/Rf8nNI4p81g

volkan1065
03/08/2017, 22:05
Salıncağı kontrol ettirin

szgnpnt
28/08/2017, 17:57
Bugün ustaya götürdüm ses net olaeak sağ arka tekerden geliyor. ben teker bilyasindan şüphelendim ama ses arka sağ amortisör kecesinden geliyor dedi bu bişe yapmaz anca değişince gider ses dedi. Icın şuan rahat ama bu keçe denen yeri sıvı gres il yağlama imkanı var mi yaglansa faydası olur mu

HTC One_M8 Eye cihazımdan gönderildi