PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto city direksiyon sorunu

Umit633
26/07/2017, 11:52
2007 punto aracım var 4 ay oldu alalı city sorunu var yaptırmak istiyorum ustamı aradım sordum oda yetkili servise sordu serviste ruhsat fotokopisi ve km istemiş 1000 tl civarı masraf çıkar demiş farklı yollar izlemem için yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim

cucuko
27/07/2017, 22:26
Slm, benim 2009 gp nin ücretsiz değişimini yaptılar, city elektrik motorunun.

Umit633
28/07/2017, 17:41
Nezaman ve nasıl değişim yaptılar hocam

volkan1065
28/07/2017, 17:53
Bu aralar TOFAŞ tarafından CİTY ve Göğüs değişimlerinde sıkıntı yaratılıyor. Eskiden servis bakımlı araçları servisin cektiği resim ile başvuruda direk olarak CİTY ve göğüs müşteri memnuniyeti kapsamında değişiyordu.

Geçen gün arkadaşımla konuştum işleri zorlaştırmışlar. TOFAŞ Servise direk red cevabı yada yüzde 60-80 gibi durumu karşılanır geriye kalan müşteriye ait cevabı veriyormuş.. buna paralel olarak ta 3000-3500 TL olan göğüs fiyatı 5000 TL ye çıkmış.

Bu gibi durumlarda direk TOFAŞ-KOÇ ile görüşüp biraz çingenlik yapmak gerekiyor. Gerekirse sosyal medya aracılığı ile sesiniz duyurmak gerekiyor. En son olarak yine red cevabı gelirse imkan dahilinde aracı yaptırıp gerekli faturaları alıp Tüketici haklarına başvurup direk haciz yolu paranız tahsis edeceksiniz.

Umit633
28/07/2017, 22:05
merhaba hocam bugün servise götürdüm bir arkadaş vesile oldu rapor yazdı pazartesi cevap gelir dedi ama ama çok ümitlenme dedi büyük ihtimal ret gelir dedi yılbaşından sonra FİAT karar almış servis bakımlı olmayan ve 10 yılı doldurmuş aaraçlarda işlem yapmamaya karar almış arkadaş yılbaşından önce gelseydin hallederdim bi şekilde dedi elktronik direksiyon motoru değişek diyor 4500 tl gibi rakam tutuyormuş kronik sorun olan parçasının arkasında durmuyor nasıl karşılayaylım bu rakamı hocam araç nekadarlık araçki sanki bir yol izlemem lazım

volkan1065
28/07/2017, 22:10
yılbaşından önce city için 1500-2500 arası bir rakam cıkarıyorlardı. Şimdi otomatikmen fiyatı ikiye katladılar. Çünkü bazen sosyal medya yada bir yerden tutturup zorlanınca hadi yüzde 80 nını biz karşılayalım diyorlar. şimdi 4500 TL de yüzde yirmisi ile parça parasını otomatikmen almış olacaklar.

Eğer durum yoksa istanbul Hakem direksiyon ile irtibata geçin. Ama bana kalırsa hemen vazgeçmeyin twiter facebokk tv kanalları watshap gurupları gibi her yolu denemekte fayda var. Dinsizin hakkında imansız gelir mantığı ile davranmak gerekiyor. Yalnız bu durumlarda FIAT yine iyi HONDA daha beter. Adamların 2017 model araçlarında tavan direk kısmında kendiliğinden göçük meydana geldi halen alan kişiler beklemede.

Umit633
28/07/2017, 22:28
Servise götürmeden önce müşteri hizmetlerini aradım bana sevise götürüp arızanın tespit edilmesi lazım dediler sonra bize mail atıyorlar dedi bizde ona göre cevap veriyoruz dediler ben ankaradayım durum fazla yok hocam 4500 tl bize büyük para istanbul hakem direksiyon bana yardımcı olabilirmi ordan buraya? Sonuç gelsin ondan sonra çirkeflik yapmayı düşünüyorum gereken yerlere de başvuru yapmayı düşünüyorum bursa fabrikaya kadar arayacam mailler telefonlar sürekli arayacam tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacam

volkan1065
28/07/2017, 22:35
Servise götürmeden önce müşteri hizmetlerini aradım bana sevise götürüp arızanın tespit edilmesi lazım dediler sonra bize mail atıyorlar dedi bizde ona göre cevap veriyoruz dediler ben ankaradayım durum fazla yok hocam 4500 tl bize büyük para istanbul hakem direksiyon bana yardımcı olabilirmi ordan buraya? Sonuç gelsin ondan sonra çirkeflik yapmayı düşünüyorum gereken yerlere de başvuru yapmayı düşünüyorum bursa fabrikaya kadar arayacam mailler telefonlar sürekli arayacam tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacam

Mutlaka TOFAŞ ve KOÇ gurubunun telefonlarını rahat bırakmayın. CİTY 10 yıl geçsede aslında değiştirmeleri lazım. Kronik sorunlu parça.

Yalcinsayin
02/08/2017, 08:56
Yarın 2006 punto alacağım bu sorunun çıkma olasılığı nedir? Çok mu sık olur ?

edll
02/08/2017, 09:41
Yarın 2006 punto alacağım bu sorunun çıkma olasılığı nedir? Çok mu sık olur ?

2006 olupta bu sorunu yaşamamış olanlarda var anca bundan sonra kesin olur yada olmaz demekte yanlış olur. bu şans meselesi.
uygun görüyorsanız aracı alın. baktınız sonrasında çatlama oldu. bu tamir edilebilir bir durum.

volkan1065
02/08/2017, 15:47
2006 olupta bu sorunu yaşamamış olanlarda var anca bundan sonra kesin olur yada olmaz demekte yanlış olur. bu şans meselesi.
uygun görüyorsanız aracı alın. baktınız sonrasında çatlama oldu. bu tamir edilebilir bir durum.

2006 yada 2014 model olsun her zaman city arızası olma ihtimali var. FIAT dışında istabul hakem direksiyon tamirini yapıyor. bu arada abi mesaj kutun dolmuş. bana ulaş.

Umit633
06/08/2017, 18:39
arkadaşlar tofaş la görüştüm fakat onlarda şunu diyor bana aracınız 10 yaşını yani ticari kullanım ömrünü doldurmuş diyorlar bide servis bakımsız dediler işin aslı şu adamlar servis bakımına bakıyorlar parça sorununu gidermek için yoksa 4500 tl parça paraası istiyorlar bende bu durumla ilgili kazanılmış davalar var dedim ben aracı alırken yetkili serviste kontrolünü yaptırdım dedim 10 yaşını doldurdu diye araç ömrünü tamamlamış demek değildir dedim kronik sorun olduğu için karşılamanız lazım dedim onlar tekrardan kayıt oluşturdular dönecekler bana cevap bekliyorum gelirse buardan yazacağım tekrar ama çok can sıkıcı bir durum resmen araçtan soğuyorsunuz

gakkan
07/09/2017, 21:44
umarım almamışsındır hocam.benim araç 2009 model.2013 te yaptı ve zor da olsa değiştirttim parçayı.şimdi yine yaptı.yani 4 yılda bir yapmış oluyor ve bu sefer sorun çıkardılar ödemiyorlar.ben de bi çözüm arıyorum.yoksa 4500 tl ödeyip hakem heyetine başvuracağım.