PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri vites problemi....

Searlas
17/07/2017, 19:55
S.a arkadaslar fiat grande punto 1.4 starjet aracimda geri vites sorunu var... Şöyle izah edeyim.araci bosta calistirdigimda biraz bekliyorum park yerinden cikicam arac rolantide calisiyor sonra devriyaja basip geri vitese taktigimda carrrrtt duye bi ses geliyor. Sonra hemen bosa atip tekrar geri vitese taktimda ses cikmiyor sebeb ne olabilir baski balatanin degisp degismedi konusunda bi bilgim yok arac 78 bin kmde. Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar

Ezeldenberi
17/07/2017, 20:41
Formda genelde yağ değişimi veya baskı balata değişimi ile sorun çözülüyor. İlk önce en ucuz yoldan başlayın, şanzıman yağını değiştirerek.

Searlas
17/07/2017, 21:00
Evet denicem bi ins duzelir tesekkur ederim

Ezeldenberi
17/07/2017, 21:13
Kusura bakmayın, aracınızın tam genel bakım zamanı bakımları yaptırmadan size satılmış. (Diğer konu başlıklarından anladığımız kadarıyla)Artık ya yaptıracak sınız, yada satacak sınız. Gerçi aracınız yaşına göre ( eğer kesin doğru ise) km si fena değil. Ama yinede emin olmak isterseniz fiat yetkili serviste km tespiti yaptırabilir siniz.

Searlas
17/07/2017, 21:14
Aracim kmsi orjinal servisten bu bilgiyi aldim isin garibi butun bakimlari serviste yapilmis yani faturalati var enterasan bi durum. Ama ben bi servise gidicem komple bakima sokucam biyke olmicak heryerine baktiram baski balata. Balata disk yagina hidrolik samzuman yagina triger yeni degisti onu biliyorum bakalim ne cikicak sansima artik umarim cok buyuk bi mebla cikmsz karsima

SinanTR
17/07/2017, 21:47
kendi aracımı aldığımda aynı durumdaydı iki usta+servis baskı balata değişse iyi olur ama bu şekilde kullanırsanızda önce 1 e atıp sonra geri atarsanız sorun olmaz dendi forumdada aynı bilgiler vardı satış öncesi sahibinede belirttim o ben çok uzun zamandır böyle kullanıyorum dedi velhasıl ben satışı yaptım o zaman aracın bakımıda gelmişti bakımla birlikte çok uyguna şanzıman yağı+baskı balata değişimi yaptırarak sıfır sorun ile 2,5 senedir sorunsuz kullanıyorum