PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS,ESP,Hill holder devre dışı

Searlas
11/07/2017, 15:30
Arkadaslar merhaba 2009 model grande punto 1.4 starjet arac aldim 78 bin kmde. Bugun birden 3 ariza lambasi birden yandi abs devre disi hill holder devre disi esp devre disi kutfen kilavuza bakin gibi bisey yazdi. Kontagi kapatip actim duzeldi bidaha tekrarlamadi sizce ne olmustur...
Bunun haricinde direksiyonu durdum yerde sola cevirince kuturtu sesleri geliyor malum city probleminden suphelendim ses ayni fakat direksiyon ariza lambasi henuz hic yanmadi bu konular hakkinda fikirlwrinizi bekliyorum arkadaslar simdiden tesekkurler...

ondermurat
12/07/2017, 12:37
Arıza ışıklarının anlık yanıp sönmesi Elektriksel anlık bir soruna benziyor, akünü hiç ölçtürdünüz mü? Akünüzü bir kontrol ettirin.

Direksiyondan ses gelmesi pek hayra alamet değil, City arızası başlangıcı olabilir.

Searlas
12/07/2017, 16:26
Akuye hic baktirmadim ama oda aklimda direksiyondan daha cok korkuyorum ne yalan soykeyik bu city olayi cok can sıkıcı bi durum ses boyle geliyo araci yeni calistirdigimda herhangibi ses yok saga sola cevirdigimde 10 15 km gidip par edicegim zaman mesela oldum yerde yerde cevirdigimde ses geliyor durum bundan ibaret servise gitmelimiyim sizce

Ezeldenberi
12/07/2017, 23:30
Formda direksiyonu çevirirken gelen sesler hakkında yeterince konu var. Büyük ihtimalle amortisör takozu. Fakat rot başlarıda ses yapıyor, kendi tecrübem takoz değişti ses kesilmedi sadece rot başları yağlandı. Kontrol şart.
Açtığınız konu başlığının benzerlerine bakınız.
Ayrıca şu konuyu çok iyi inceleyiniz.
https://forum.grandepuntotr.com/servis/61010-arac-calismama-sorunu-2009-1-3-multijet-90-hp-punto-otomatik.html

Searlas
12/07/2017, 23:43
Anladim sagolun yatin bi servise gidicem bakalim sonucu yarin yazicam simdiden tesekkur ederim ilgilenen arkadaslara

Searlas
13/07/2017, 09:45
Servise goturdum araci direksiyondaki ses amortisor takozundan dolayimis ama abs esp hill holder ariza si hakkkinda bisey cikmadi hafizadan silmis arac arkadaslar tekrar ariza lambalari yanar iken gelin dediler

Ezeldenberi
13/07/2017, 10:17
Yukarda ki konuda saçma arızaların sebebi ve çözümü var. İsterseniz kendiniz söküp temizleye bilirsiniz.

Searlas
13/07/2017, 19:15
Ariza lambasi yandi hemen servise gittim fren misurunde promlem var mis halloldu simdi arkadaslar sorun kalmadi

Kadyr
13/07/2017, 20:42
Bu sacmalik citroenlerde de var. fren musuru arizali diye esp devredenmi cikar arkadas:)

Searlas
14/07/2017, 04:46
Aynen oyle neyse arkadaslar ilgilenen herkese tesekkurler....