PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz emisyon ölçümünden geçmedi

randall
04/07/2017, 01:46
Arkadaşlar aracımı vizeye götürdüm. egzoz emisyon ölçümünüde tüvtürkte yaptırdım. ama geçemedi. nasıl bir yol izlemem gerekiyor. diyelimki başka bir yere götürdüm ordan geçti. daha sonra bana sıkıntı yaratır mı? birde bir daha muayene sırası mı almam gerekiyor.

edll
04/07/2017, 01:56
başka bir yerden alabiliyorsan al bunda hiç bir sorun teşkil etmez. tekrar sıra almıyorsun tekrar muayenesine giriyorsun önceliğin var.

randall
05/07/2017, 02:42
sağol

ondermurat
08/07/2017, 02:17
Elemanların tutumları değişkenlik gösteriyor tüvtürklerde.

edll
08/07/2017, 18:57
yazmıştım ama silinmiş tekrar şu oalayı anlatayım.
3 gün önce arkadaşımın aracını tüvtürke önce emisyon sonra muayeneye sokrum. arkadaş 100 lira civarı vererek her muayenede hafif kusur diye sık gördüğümüz yağ sızıntıları giderildi dendi ve her bir yeri kontrol edildiği için sorun çıkmaz dedim.
ilk olarak emisyon işinde sorun çıktı. keniş ağızlı egsoz ucu takılı ama sadece uç var içi boş yani. bunu böyle normalde geçirmem, birdahakine böyle bir eksoz la gelme trafikte görse ceza yazar dedi geçirdi.
sonrasında muayeneye 4 için randevu almama rağmen 4.25 te anca girebildim. bunada görevlinin dediği ilginçti. sen o randevu olayını ciddiye alma buırda işler başka dedi.
muayene oldu bitti ve bir gün önce 100 küsür lira verilip muayeneye hazırlık yapılmasına rağmen kısa farın yanmamasından dolayı ağar kusur diye geçemedik. tabi bir gün öncesi yağ kaçakları giderilmesine ve alt kısmın yıkanmasına rağmen hafif kusur olarak yağ kaçakları notu düşüldü. hazırlık yapılan yere gittim bu farı kontrol etmedinizmi dedim yanıyordu dedi ancak ampülü çıkardıklarında dibinin pas tuttuğunu böyle yanmasının zaten imkansız olduğunu söylememe rağmen gözümün içine baka baka yalan söylemeye devam ettiler. siz siz olun böyle bir muayene hazırlık işi yaptıracak olursanız kesinlikle siz son kontrolü yapın.

Ezeldenberi
08/07/2017, 19:12
Arkadaşlar aracımı vizeye götürdüm. egzoz emisyon ölçümünüde tüvtürkte yaptırdım. ama geçemedi. nasıl bir yol izlemem gerekiyor. diyelimki başka bir yere götürdüm ordan geçti. daha sonra bana sıkıntı yaratır mı? birde bir daha muayene sırası mı almam gerekiyor.

Katalizör tıkanmış olmalı, Würth DPF temizleme spreyi ile katalizör temizliği ve Würth EGR temizleyici kullanın faydası olacaktır. Veya başka markanın.

karakushasan
09/07/2017, 11:17
Merhaba,
dizel araçlarda genelde aşırı sakin kullanım ve şehir içi kullanım kaynaklı egzos sistemi tıkanmaktadır. Biraz yüksek devirlerd kullanmakta fayda var. Ek olarak egzos ölçümlerini sanayideki yerlerde yaptırınız. Tuvturkün geçirmediği yerde sanayideki ölçüm yerleri geçirmektedir. Buarada egzos ve muayene iki ayrı şey. Egzosu farklı bir yerde yaptırıp muayene için muayene tekrar randevusu alıp gidebilirsiniz.
Kolay gelsin.