PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol Gündüz Fari

slmgns
29/06/2017, 22:47
Arkadaşlar sol gündüz farim çoğu zaman yanmıyor ve ekran uyarı veriyor aracdan inip farın kenarına bir tokat attigim da düzeliyor sanırım dönerek giren soketin yan iletkenlik sağlayan kısımların da sıkıntı var benzer durum yaşayan oldu mu ne yapmamı önerir siniz ampul ile ilgili değil çünkü en az 3 4 ampul denedim aynı.

volkan1065
29/06/2017, 23:06
Gevşeklikten dolayı ısınıp yuva bozulmuştur. Yapmanız gereken amulu takmadan yuvadaki metalleri kastırın. Sonra yerine tam oturdumu kenarlarına sıcak silikon damlat sorun çözülür. Metallerde herhangi bir korozyon varsa zımpara ile temizle.

slmgns
29/06/2017, 23:11
Yuva derken ampulün girdiği yere mi dönerek taktığımız sokete mi sıkayım sıcak silikon geri sökerken sıkıntı olmaz mı

volkan1065
29/06/2017, 23:23
Yuva derken ampulün girdiği yere mi dönerek taktığımız sokete mi sıkayım sıcak silikon geri sökerken sıkıntı olmaz mı

Ampulu taktığın yuvanın kenarına silikon yanı ampul oynamıcak. Sonra ampül ile yuvayı fara cevirerek takıyorsun.

slmgns
29/06/2017, 23:34
Abi benim o yuva da değilde sanırım yuvanın dışında demir var ya elektriği alan onu geçen biraz kestirdim uzun bir süre idare etmişti yuva ile mi alakalıdır diyorsun çünkü sağ da ki soketi aynı şekil sola taktim onda da aynı sıkıntı oluyor du soketi girdiği yuva da sıkıntı olabilir diye düşündüm şimdi de

CanGo48
30/06/2017, 02:23
araca sonradan amerikan park yapılmışsa modülün içnde lehim yerleri vardır oralrı kontrol ettirin bende oldu kaç defa sözüm ona usta baktı yapamadı sonrasında işinin ehli harbi bir usta açtı modülü lehimledi halletti ama sonradan değilse gündüz farın bağlantıları ve aynı zamanda soketler ve yollarını kontrol ettir oksitlenmeden yapıuor çoğu zaman

volkan1065
30/06/2017, 10:06
Abi benim o yuva da değilde sanırım yuvanın dışında demir var ya elektriği alan onu geçen biraz kestirdim uzun bir süre idare etmişti yuva ile mi alakalıdır diyorsun çünkü sağ da ki soketi aynı şekil sola taktim onda da aynı sıkıntı oluyor du soketi girdiği yuva da sıkıntı olabilir diye düşündüm şimdi de

O zaman yuvanın metallerini kontrol edeceksin ama fara vurunca geliyor diyorsun yuvaya ampül girdiğinde sallanma falan varmı. Birde yuvanın resmini çek ne halde bir görelim.

slmgns
30/06/2017, 12:22
Ampül taş gibi oynamıyor tellere tam değiyor soketin yanında ki metal yerleri biraz kaldırdım aralığı açtım taktım gitti sıkıntı yok şimdilik sanırım onunla ilgili.

edll
30/06/2017, 14:42
oksitlenme varmı ona dikkat edebildinmi. tam enerjiyi vermiyor yada arada vurunca veriyor olabilir.

volkan1065
30/06/2017, 14:49
Ampül taş gibi oynamıyor tellere tam değiyor soketin yanında ki metal yerleri biraz kaldırdım aralığı açtım taktım gitti sıkıntı yok şimdilik sanırım onunla ilgili.

Kırılmayacak şekilde ovalimsi kavis verirsen sıkıntı olmaz. Takarken genelde kendimiz içeri sert ittiğimiz için metalin ovalimsi yay şeklini bozuyoruz. Normalde yuvaya girince yavaşça itmeden cevirmek lazım.

slmgns
23/07/2018, 09:10
Arkadaşlar şimdide sağ taraf gündüz farım arıza verdi akşam vurdum kenarına yandı sonra yanmaz oldu bu sefer çıkarırken de çok zor çıkardım önceden çevirip çeksem çıkardı yuvasında mı sıkıntı var bunu görebilmek için farın mı sökülmesi gerekiyor nedir bunu kontrol etmenin kolay bir yolu yöntemi var mıdır baktım ampülün takılı olduğu sokete giren yerin kenarlarını kaldırdım da temas sıkıntısı olmasın diye ama sorunun ne olduğunu tam anlayamıyorum.

slmgns
25/07/2018, 08:40
Arkadaşlar bu konuda fikri olan var mı yani sürekli o kısımla oynayan birisi de değilim ama şuan yerinden çıkarmakta bile zorlanıyorum biraz zorlamam gerekecek sanırım.

mtlplt04
25/07/2018, 18:36
benimde sol yanmıyordu ama sağda sıkıntı yoktu. birmota gittim bilmediğimden sormak için, o çıkan parçada sıkıntı varmış. ellerinde fazla olan çıkmayı takıp yolladılar düzeldi sorun para pul birşey de istemediler. siz de ankaradaymışsınız birmotta yardımcı oluyorlar servise gidip rica ederseniz bi ustadan bence verirler.

slmgns
26/07/2018, 08:51
Aracımın garantisi yok hiç de servise gitmedim açıkçası yine de yardımcı olurlar mı sizce.

mtlplt04
26/07/2018, 17:43
benimde yoktu bende ilk defa gitmiştim gerçi ben servis ışığını söndürtmek için gittiğimde söylemiştim öyle baktılar. oraya gittiğinizde servis çıkışında bi ustaya durumu izah ederseniz bence yardım ederler sonuçta maliyetli birşey değil kenara attıkları bi malzeme