PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo direksiyon kilitlenme sorunu (city mode arızası değilmiş)

Kerberos
28/06/2017, 16:28
Merhaba.
Kardeşim bugün 2012 model dizel dualogic Punto Evo'yu kullanırken direksiyon seyir halindeyken kilitlenmiş. Neyse ki yüksek hızda değilmiş ve kenara çekebilmiş. Tekrar çalıştırınca düzelmiş.
Zincirlikuyu Birmot'a gittiğinde, city mode arızası olmadığını, direksiyon panelinin değişmesi gerektiğini ve 5500 TL tutacağını söylemişler.
Aracın garantisi yok, sizce nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Ezeldenberi
28/06/2017, 16:34
Yalan dolan, başka servise mümkünse Birmot'a götürsün.

Kerberos
28/06/2017, 16:38
Güncel bilgi: Bu bahsettiğim Zincirlikuyu Birmot. Yetkili bir servis 3000 TL gibi bir masraf çıkarmış.

Ezeldenberi
28/06/2017, 21:38
Punto da aynı sorun üzerine formda kaç konu var,
Ama hiç birinde City motor harici bir arıza tespiti yok, ve araç 2012 ücretsiz değişim yapılması lazım. Fiat genel merkezi arayın araç can güvenliğimi tehlikeye sokuyor. Sorunun kronik olduğunu ve ücretsiz değişim talebinde bulunun.
Fiat genel merkez ve Birmot bu City arızasını artık model fark etmezsinizin değişim yapmacak ise orası başka!

Kerberos
28/06/2017, 21:45
Sikayetvar.com'a yazdim, yarin dediginiz gibi arayacagim. Boyle hayati bir konunun arkasinda durmazlarsa "Katil Fiat" kampanyasi baslatabilirim. Bu sorun yuksek bir hizda yasansaydi neler olurdu dusunmek bile istemiyorum.

feyzullah
28/06/2017, 23:25
Başka bir yerde kontrol yaptırıp teyit alırdım yerinizde olsam. Bir de kontak gövdesinden yapıyor olabilir mi? Kontak gövdesindeki direksiyon kilidi takılı kalmış olabilir. Seyir halinde kilit açıldıysa direksiyon kilitlenmiştir. Eğer sorun kontak gövdesinden kaynaklanıyor ise 300-500 tl'ye halledilebilir.

Mert10
29/06/2017, 08:28
Bahsettigin ayni sorun benim arabamda da oldu.
Fiat yetkili servisi iyi niyet garantisi adi altinda ucretsiz hallettiler ki benim arabamda da garanti yoktu.sakın cebinden para verme hemen fiat yetkili servisine goturmeni tavsiye ederim.

Kerberos
29/06/2017, 10:05
Bahsettigin ayni sorun benim arabamda da oldu.
Fiat yetkili servisi iyi niyet garantisi adi altinda ucretsiz hallettiler ki benim arabamda da garanti yoktu.sakın cebinden para verme hemen fiat yetkili servisine goturmeni tavsiye ederim.

Hocam cok sagol cevap icin. Hangi servise goturmustun acaba?

Mert10
29/06/2017, 11:15
Bandırma Kadıoğlu fiat servise hocam