PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasadan Gelen Gıcırtı / Gerilme Sesi

puntov
28/06/2017, 14:20
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 1 aydır aracımdan kalkışlarda garip bir gerilme/gıcırdama sesi geliyordu. Başta çok sallamadım ama ses giderek artınca servise götürdüm. 3 gün bulamadılar problemi. 3. gün sağolsunlar yapmışlar, hiçbir ücret talep etmeden aracı teslim ettiler. Sorun egzoz borusunun şaseye değmesi miymiş, sürtmesi miymiş tam anlamadım, çok da önemsemedim zaten yaptılar dedim. Aradan 5-6 gün geçti. Şimdi yine hafif hafif gelmeye başladı o ses. Sağa / sola tam kırmışken kalkış yapınca geliyor. Normal seyir halinde ne kadar hızlı gidersem gideyim hiç ses yok.
Tekrar servise gitmek istemiyorum şimdi, adamlar bir ton uğraştılar zaten.
Uzattım sanırım ama kısaca benzer bir sorun yaşayan var mı? Kendim elle halledebilir miyim? Artmayacağını bilsem yine sorun etmem ama başta da böyle hafif başladı sonra artarak devam etmişti. Çok gıcık bişey. Var mıdır bilen yaşayan bu problemi.
Araç: 2014 punto

timbaz
28/06/2017, 14:33
Eger egsoz sistemini tasiyan lastik takoz parca yipranmis ise tasiyici cubuktan cikmis, kaymis agizi gevsemis vs olabilir.. veya lastik fazla esnektir vs..
Servis nasil cozdu, sorun nerden idi bilmiyorum ama lastik takozdan ise de parcayi degistirmeden kalici giderilemez

Bahsettigm bu parcalar...https://uploads.-cdn.com/20170628/dd0af04e4f17b1db975545d434ed6ac9.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170628/cf3864ca41bc1241ed152746ce002c50.jpg

fawori
28/06/2017, 17:55
2014 ise garantide devam ediyorsa tabii ki servise gitçeksiniz yapmak onlar görevi ayrıca ücretsiz değişimi garanti devam ettiği içindir veya model yeni olduğu için şu an aynı sıkıntı devam ediyor diye gitseniz yaptıkları işin arkasında duran servis ise sıkıntı çıkarmadan yapması lazım.

puntov
27/08/2017, 10:12
Merhaba, yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Dün akşama kadar sorunum çözülmemişti. Ses artarak gelmeye devam ediyordu.
Dün akşam yeter artık dedim, gazeteleri serdim yattım arabanın altına. Fotoğrafta görüldüğü gibi benim egzoz için böyle bir parça hiç yok ve ses egzozdan gelmiyormuş, servis başından savmak için mi öyle söyledi bilmiyorum. Çok gariptir ki sesin ön iki tekerlerin oralarda sağdan sola uzanan demirden geldiğini farkettim dün. O demir nasıl bu kadar ses veriyor içeri çok garip. O demiri bağlayan civatalardan biri gevşekti biraz. Servis birini sıkıp öbürüne dokunmamış mı artık ne yapmışsa. İkisini de adam gibi sıktım ses mes kalmadı.
35020

Puntocu kemal
27/08/2017, 10:17
Merhaba, yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Dün akşama kadar sorunum çözülmemişti. Ses artarak gelmeye devam ediyordu.
Dün akşam yeter artık dedim, gazeteleri serdim yattım arabanın altına. Fotoğrafta görüldüğü gibi benim egzoz için böyle bir parça hiç yok ve ses egzozdan gelmiyormuş, servis başından savmak için mi öyle söyledi bilmiyorum. Çok gariptir ki sesin ön iki tekerlerin oralarda sağdan sola uzanan demirden geldiğini farkettim dün. O demir nasıl bu kadar ses veriyor içeri çok garip. O demiri bağlayan civatalardan biri gevşekti biraz. Servis birini sıkıp öbürüne dokunmamış mı artık ne yapmışsa. İkisini de adam gibi sıktım ses mes kalmadı.
35020

Dünyada arabadan gelen mekanik ses kadar gıcık bir ses yoktur ...
Sorununuzun çözülmesine sevindim sessiz sedasız sürüşler dilerim ...

puntov
27/08/2017, 10:20
Kesinlikle öyle.
Teşekkür ederim.

vek66
27/08/2017, 10:47
aynı ses aylardır bende de mevcut yarın bakalım sanayiye götürceğim.