PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Bagaj Kapısı Açılmıyor

mmutlu2941
28/06/2017, 08:52
Merhaba Arkadaşlar. 2009 Grande Punto Aldım. Bagaj Kapısında Sorun Yoktu. Sonrasında Açılmamaya Başladı. Ne Kumandadan Nede İçerideki Düğmeden Açılmıyor. Sorunun Ne Olduğunu Anlayamıyorum. Kumandadan Düğmeye Basınca sigortadan çık sesi geliyor fakat açılmıyor. bi kere açıldı. sonra tekrar açıkmamaya başladı. Fikri olan var mı ?

edll
28/06/2017, 11:53
bagaja giden kablolarda kopma olabilir, birde bagajın ordayken açma kapama yapın ses gelip gelmediğine bakın. bagaj açaıp kaparken bir ses gelmesi lazım o ses yoksa motor tetikleme tapmıyorda olabiilir.

mmutlu2941
28/06/2017, 12:01
açma kapama yapınca ışıklar yanıyo. sigortadan sesde geliyo. ama kapak açılmıyo. içeriden açıyorum mecburen. sorun elektriksel mi yoksa kilit mi arızalandı anlamadım

edll
28/06/2017, 12:57
her taraf normal şekilde çalışır sorun olmaz. bagajdan gelecek kilit açma sesi önemli. her hangi bir tepki veriyormu.

mmutlu2941
28/06/2017, 14:16
kumandadan veya konsoldan bagaj açma düğmesine basınca, direksiyonun altındaki sigortadan çık çık sesi geliyo ve stop lambasındaki ışıkda yanıyo. ama kapak açıkmıyo. bagajdan ses gelmiyo. çıt yok. elektrikçi birine baktırdım sigortada sıkıntı yok dedi. çalışıyo dedi. kilitdemi sorun var acaba. ha birde bikere çalıştı, denedim tekrar tekrar, çalışıyodu. 15 dk sonra tekrar çalışmadı. hala çalışmıyo

caglar928
15/08/2017, 20:26
Aynı sorun bende de var kilit kopmle değişmesi gerekir mi ?

SinanTR
16/08/2017, 00:06
benim kilidin bagaj lambasını yakan swich bölümü bozuldu yenisini 200 lira civarına değiştirmiştim eskisinin durumu çok iyi değil demişti usta bana ama açma kapama yapıyodu sadece bagaj lambasına elektrik vermiyodu sıfırını alacaksanız benim kilidi verebilirim maddi bi talebim yok

mmutlu2941
16/08/2017, 11:23
kilit oksitleme yapmış. temizledim. şimsi sorunsuz çalışıyor. ilginize tşk.ler

alpfrkn
12/12/2017, 16:23
Ayni sorun 2006 grande puntomda da var. Kilidi sokmeden temizledim ve soketini iyice yerine oturttum. Calisti fakat 1 ay sonra tekrar ayni sorunu verdi. Simdi ayni islemi tekrarladim fakat kafasina gore bazen aciyor bazen acmiyor.

electradio
12/12/2017, 23:26
bagaja giden kablolarda kopma olabilir, birde bagajın ordayken açma kapama yapın ses gelip gelmediğine bakın. bagaj açaıp kaparken bir ses gelmesi lazım o ses yoksa motor tetikleme tapmıyorda olabiilir.

Kablo kopması geçenlerde başıma geldi. Bagaj kapalı olduğu halde açık gösteriyordu. Sorun bagaj kapağına giden üst taraftaki körüğün içindeki bir kablo kopmuş; diğerleri de sıyrılmıştı (kapağı açıp kapamaktan). İzole edip kapatınca sorun halloldu.

alpfrkn
29/12/2017, 14:55
Bende , bagaj sorunumu hallettim. Dediginiz gibi bagaja giden kablolarin nerdeyse hepsi kopmus. Korugun icini actik ve gordukki silecek suyu dahil butun kablolar zamanla acilip kapanmadan ezilerek kopmustu. Hepsini onarimi yapildi sorunsuz bagaj kilidim calisiyor. Bagaj kilidi sorunu olan arkadaslarinda kilidi degistirmeden once korugun icindeki kablolarini kontrol etmesini tavsiye ediyorum. Bosuna yeni kilit almaya gerek kalmayabilir sizin icinde

Seymen1453
24/01/2018, 20:52
Merhaba arkadaşlar benimde bagajla ilgili bi problemim var yardımcı olursanız sevinirim bagaj açılıyor ama tam olarak atmıyo kendini açılıyo ama kaldırmak için elimi zor sokuyorum arasına yani arka düğmeden yada kumandadan sorunsuz açılıyor açılmasına ama tam olarak atmıyor kendini kapak sorun ne olabilir

volkan1065
24/01/2018, 20:59
Tuttuğunuz yerin solunda iç tarafta bagajın2-3 cm atmasını sağlayan pim gibi mekanizma var. O sıkışmış olabilir. Yada yayı bozulmuş olabilir. İlk olarak onu yağlayın.

edll
24/01/2018, 21:00
Merhaba arkadaşlar benimde bagajla ilgili bi problemim var yardımcı olursanız sevinirim bagaj açılıyor ama tam olarak atmıyo kendini açılıyo ama kaldırmak için elimi zor sokuyorum arasına yani arka düğmeden yada kumandadan sorunsuz açılıyor açılmasına ama tam olarak atmıyor kendini kapak sorun ne olabilir

bende aldığımdan beri aynı şekilde sola yada sağ tarafa parmağımı sokup açabiliyorum. o değilde avm de arama yapmak için açmaya çalışan güvenliklere üzülüyorum uğraş verdikleri için. sanırım bagaj amortisörü tam iteleme yapmıyor diye düşünüyorum. araya ufak bir yay iş görür gibi. bir ara tamamen yukarı kadar açılması için yay yaptırmıştım internetten görüp, ancak amortisöre zarar verir diyede takmadım öylece kaldı.

Seymen1453
24/01/2018, 21:38
Aynen öyle süleyman avm otoparklarında arama yapacak adam bi 20 sn uğraşıyo aynadan onu izliyom ha yaptı ha yapacak diye :)) volkan başol biraz daha net açıklayabilirmisin nerde tam olarak dediğin yay

volkan1065
24/01/2018, 22:24
Bagaj kapağında iç tarfta bakın siyah pim. kilidin solunda yanlış hatırlamıyoram. Onda sıkışma varsa tam yerınden cıkmıyorsa sorun olabilir. Normalde o ittiği zaman parmaklar rahat giriyor araya.

edll
24/01/2018, 22:41
Bagaj kapağında iç tarfta bakın siyah pim. kilidin solunda yanlış hatırlamıyoram. Onda sıkışma varsa tam yerınden cıkmıyorsa sorun olabilir. Normalde o ittiği zaman parmaklar rahat giriyor araya.

benim rahat çalıştığı halde yetrince açılmıyor.

volkan1065
24/01/2018, 22:44
benim rahat çalıştığı halde yetrince açılmıyor.

Pimin içten cıktığı zaman boyunu ölçüp bakmak lazım. O boy ile bagaj aralığı boyu eşitmi. Bagaj yükünden dolayı pim içeri giriyorsa yay ağırlık nedeni ile özelliğini yitirmiş olabilir biraz acmak gerekebilir. Şahsen benim aracımda bununla ilgili sorun yasamıyordum.

edll
24/01/2018, 23:27
Pimin içten cıktığı zaman boyunu ölçüp bakmak lazım. O boy ile bagaj aralığı boyu eşitmi. Bagaj yükünden dolayı pim içeri giriyorsa yay ağırlık nedeni ile özelliğini yitirmiş olabilir biraz acmak gerekebilir. Şahsen benim aracımda bununla ilgili sorun yasamıyordum.

bunu sabah kontrol edeyimde ne ben nede kontrol için açmak isteyenler zorlanmasın artık. teşekkür ederim kardeşim, bir dertten daha kurtaracaz inşallah sayende.

Seberoglu
13/08/2020, 23:11
Hocam sorunu çözdünüz mü aynı sıkıntı benim aracımdada var

rrasox07
17/11/2022, 16:13
Merhaba konu çözüme ulaştıysa yapan biri yorum yazabilir mi..tsklr..