PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Punto Duologic Problemler

Fiatsevdam
28/06/2017, 07:23
Herkese selam. Yeni üye oldum buraya. Size aracımla ilgili birkaç problemimi yazacağım. 2013 model Fiat punto duologic yarı otomatik aracım var. 2015 te Lpg desteği taktırdım. Bazı tuhaf problemleri var servisin de tam çözemediği. Maddeler halinde yazacağım.

* Zaman zaman gereksiz uyarılar var. Mesela bol bol park lambalarını kontrol edin. Start stop durdu gibi uyarılar geliyor. Servis arabada sorun yok diyor. Yan sanayidekiler ise temassızlık var diyor. Durumum dermanı olmayan hastaya döndü.

* Aracım kimi zaman istop ediyor. Yanlış görmüyorsunuz. Otomatik aracım kendiliğinden duruyor. Ekranda start stop durduruldu gibi uyarı geliyor. Bu özelliği kullanmıyorum zaten. Bir de bu istop olayı sanki klima açıkken oluyor gibi. Yanılıyor olabilirim.

* Kimi zaman kalkışta araba silkeleniyor. Bunun için serviste 2500 liralık masraf çıkarmışlardı yaptırdım. Ancak şu an yine başladı.

Bunlara ne yapmam lazım? Sağlam fiat servisi nerede bulurum? Türkiye nin bir ucunda olsa giderim. Ben Ordu ilinde servise götürmüştüm en son. Teşekkürler.

Fiatsevdam
29/06/2017, 19:38
Hiçkimsenin fikrinin olmaması çok tuhaf. Bana burayı tavsiye eden arkadaş çok bilgili abilerimiz var demişti. Neyse sağlık olsun ne diyelim. :)

Ezeldenberi
29/06/2017, 20:10
Bahsettiginiz sorunlar LPG montajı öncesinde hiç yaşadınız mı?
Bu nasıl servismiş sadece ayar yapılacak durum için 2500 almış , size zahmet bu 2500 faturasında yapılan işlemleri paylaşabilir misiniz?
Ankara ya gidebilirseniz formun hem sponsoru hemde giden arkadaşların memnun olduğu KAVAKLIDERE Fiat servise götürmeniz sizin için maddi olarak menfaatinize olacaktır. Hiç olmazsa gereksiz yere masraf yaptırmazlar.

MKavruk
29/06/2017, 20:43
Merhabalar hocam, özelden yazdığım yeri aradınız mı bilmiyorum lakin ilk sorununuz aküden kaynaklı olabilir. aküde sorun olduğunda (yanlızca bitmiş olma durumu değil) aracın garip tepkiler verdiği ile ilgili forumda yazılar bulunmaktadır. ikinci sorununuz lpg. farklı devirlerdeki karakteristiğine bakılarak düzgün bir şekilde ayar yapılması lazım. Özellikle mtor soğukken ve rölantilerde bu durum başgösterir. 3. sorununuz ise baskı balata değişimi için hayli yüksek bir meblağ almışlar lakin aracın yazılımsal ayarlarını yapmamışlar. yani aracınızı kalibre etmemişler. ayarsız lpg, zaten düşük torklu araç birleşince özellikle yokuşlarda bu sorunu yaşarsınız. madem lpg takmışsınız, ilk fırsatta bujilerinizi de iridyum bujilerle değiştirin. ngk markasını öneririm. biraz pahalıdır ama aracın elektirk sistemini rahatlatır (lpgnin çiktiği akım sebebiyle) ve düşük devirlerde canlanma yaratır

Ford Focus- Fiesta 2004-2011 Bosch İridyum/lpg Bujisi-4 Adet - n11.com (https://urun.n11.com/buji/ford-focus-fiesta-2004-2011-bosch-iridyumlpg-bujisi-4-adet-P110145718?icid=990007_prudsys_productdetail_cross sell)

MKavruk
29/06/2017, 21:42
Merhabalar hocam, özelden yazdığım yeri aradınız mı bilmiyorum lakin ilk sorununuz aküden kaynaklı olabilir. aküde sorun olduğunda (yanlızca bitmiş olma durumu değil) aracın garip tepkiler verdiği ile ilgili forumda yazılar bulunmaktadır. ikinci sorununuz lpg. farklı devirlerdeki karakteristiğine bakılarak düzgün bir şekilde ayar yapılması lazım. Özellikle mtor soğukken ve rölantilerde bu durum başgösterir. 3. sorununuz ise baskı balata değişimi için hayli yüksek bir meblağ almışlar lakin aracın yazılımsal ayarlarını yapmamışlar. yani aracınızı kalibre etmemişler. ayarsız lpg, zaten düşük torklu araç birleşince özellikle yokuşlarda bu sorunu yaşarsınız. madem lpg takmışsınız, ilk fırsatta bujilerinizi de iridyum bujilerle değiştirin. ngk markasını öneririm. biraz pahalıdır ama aracın elektirk sistemini rahatlatır (lpgnin çiktiği akım sebebiyle) ve düşük devirlerde canlanma yaratır

Ford Focus- Fiesta 2004-2011 Bosch İridyum/lpg Bujisi-4 Adet - n11.com (https://urun.n11.com/buji/ford-focus-fiesta-2004-2011-bosch-iridyumlpg-bujisi-4-adet-P110145718?icid=990007_prudsys_productdetail_cross sell)

Yanlış bağlantıyı paylaşmışım kusura bakmayın: NGK LPG BUJİSİ LPG 8 « Otogaz Burada Lpg Yedek Parça (https://www.otogazburada.com/ngk-lpg-bujisi-lpg-8-pmu155)

Fiatsevdam
30/06/2017, 08:58
Aslında Lpg öncesi elektronik uyarılar hariç istop veya silkelenme yoktu. Sonradan oldu. Faturada birçok parça değişmişlerdi. 10 kiloya yakın bir malzeme verdiler bana. Hepsinde çeşitli yıpranmalar olduğu söylendi. Servis olduğu için onlara güvendim ve haklı buldum.

Bu yaz sonu dediğiniz yerlere uğrama şansım olabilir Murat Kavruk. Tekrar teşekkür ediyorum Murat ve Ezeldenberi.

khanjar
30/06/2017, 09:21
stop etme sorunu aküden kaynaklı olabilir.. akünüz stop-start uyumlu mu?