PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Arızası 2008 Grande Punto

kill4raven
21/06/2017, 11:25
Arkadaşlar merhaba öncelikle aracımda kronik bir sorun olan herkesinde bildiği gibi elektrikli direksiyon arızası oldu ve direksiyon baya sertleşti. Bugün Antalya Birmot yetkili servisine gittiğimde aracımın 60.000'e kadar bakımının serviste gerçekleştiği (aracım şu an 160.000'de) her 10bin bakımının serviste yapılmadığını söyleyerek şasi numarasından gerekli Tofaş yetkilililerince kontrol edildikten sonra ücretsiz değiştiremeyeceklerini açıkladılar.Daha sonra müşteri hizmetlerini aradım ve gerekli kayıt işlemlerden sonra bana dönüş yapacaklarını söylediler ve dönüş yaptılar. Onlarda aynı şekilde aracımın her 10bin bakımı kayıtlarının serviste yapılmadığını bahane ederek herhangi bir ücretsiz işlem veya indirim uygulamayacaklarını beyan ettiler.Sadece yapılırsa %5 - %10 yaparlar dediler onu da yaptırdığınız kurum yapar ancak dedi. Bu aşamada sizce ne yapmalıyım ? Forumda gerekli konuları okudum ancak bi sonuç elde edemedim. O yüzden konu açmaya karar verdim. Bazılarınız yasal süreçleri başlatmış , bu yasal süreç nasıl bir şey? Ve ne kadar sürüyor ? Parayla önce serviste tamirini yaptırmam gerekli mi ( yaklaşık 3.000-3.500 TL ) olduğunu söylediler? Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

kill4raven
25/06/2017, 10:28
Servis tekrar arayarak ucretsiz orjinaliyle degistirmistir konu kapanabilir :)