PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto direksiyon sertleşmesi hakkında

fatih5634
20/06/2017, 02:44
değerli arkadaşlar aracımda ilk marştan sonra akü ışığı yanıyor direksiyon dönmeyecek kadar sertleşiyor bunu arasıra yapıyor seyir halindeyken sıkıntı yok aracımda sis farı ve normal far açık marş yapıyorum bundan kaynaklı olabilirmi servise götürmeme gerek varmı değerli yorumlarınızı bekliyorum

Ezeldenberi
20/06/2017, 03:04
Aracınız 2008 model ve Şuan City motor sorunu yaşıyorsunuz. Hiç vakit kaybetmeden servise başvurun.

fatih5634
20/06/2017, 03:12
city modda hiç kullanmıyorum aracı yinede yaparmı bundan servis ücretsi halledermi peki kronik bir sorun bildiğim kadarıyla

volkan1065
20/06/2017, 08:22
Akü ışığı yanıyor diyorsunuz ilk olarak akünüzü ölçtürün aküden kaynaklı bir sorun olabilir. Ya akü bitmek üzere yada şarj dinamosu aküyü tam şarj etmiyor. Akü zayıflığında puntolarda direksiyon sorunları yaşanabiliyor. Ayrıca farlar ve sis farı açık iken neden marş basma ihtiyacı duyuyorsunuz. Hepsini kapatarak marşa basın hem akünüz hemde far ampülleriniz kısa zamanda bozulmaz.

fatih5634
20/06/2017, 16:49
bilgilendirmeniz için teşekkürler arkadaşlar akü arızalıymış city direksiyon arızalı olsaydı eps ışığı yakmazmıydı

Touch
24/10/2017, 16:43
yaklaşık 1 ay önce 2004 model punto 1.3 multijet dynamic 190.000 kmde araç aldım.Fiat markasını daha önce hiç kullanmamıştım.Dün akşam akan trafikte giderken kırmızı renkli direksiyon lambası yandı ve direksiyon tamamen sertleşti.Bursa da oturuyorum.bu konu ile alakalı yardımcı olabilecek birilerini arıyorum.Çözümü nedir nerede çözülür ne kadar tutar.servisi aradım ancak aracın 10 senden fazla olduğu için birşey çıkmayacağını söylediler.

SinanTR
24/10/2017, 18:48
önce şarj ve aküyü ölçtürün onlardan da yapabiliyor

eğer herşey normalse eps arızanız var artı direksiyon veya hekem direksiyonu arayın 1 yıl garantili yapıyorlar ama aracı uzun yıllar kullanacaksanız serviste tamiri tuzlu oluyor ama uzun yıllar bu arıza ile bi daha karşılaşmazsınız