PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG Seçimi

Metalik77
18/06/2017, 09:00
Merhaba arkadaşlar Ankara'da ikamet etmekteyim. 2011 model 1,4 punto benzinli evo sahibiyim. Benzin ile binmek artık sorun oluyor maddi olarak. Aracıma LPG montajı yaptırmak istiyorum.

Ankara şartlarına uygun olacak marka ve montaj noktası tavsiyesi olan varsa yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler.

feyzullah
18/06/2017, 09:05
Atiker marka olarak yeterli olur. Pahalı kitlere hiç gerek yok. Ancak montajı yaptırdığınız ustanın çok profesyonel olması gerekir. Markadan ziyade usta daha önemlidir.

fawori
18/06/2017, 10:02
Benimkide 1.4 ama multiair brc taktirdim atikerde de iyi kitler brc fiyatlarina yakin ama ne takarsaiz takin iyi bir usta taksin bu arada arkadas vectrasina brc taktirdi 2200 tl 5 bakim da hediye filtre degisimleri vs.tanesi 70 lira

Metalik77
18/06/2017, 10:24
Bencede usta önemli o yüzden Anakarada bu işi yaptıran bilen forumdaşlarında yardımını bekliyorum. Atikeri düşünüyorum şu anda

fawori
18/06/2017, 12:53
sabri bey araştırın atiker gold serisi ile brc my 11 kiti arasında 200 300 lira fark vardı en son fire motor ise atiker iş görür brc konusunda biligiliyim mocan ve mavidenizler Ankarada sıkıntısız uygulayan yerler diğer şehirlerden bile araçlar geliyor

mygoodies88
18/06/2017, 13:26
bende zavoli var memnunum baya

mustafa28
18/06/2017, 14:56
atiker gold ve atiker grandı bi bakın derim.ama maharet tabiki ustada. bir usta normal piyasa bi lpg de taksa mennun kalırsınız. bu arada alk de uygun ve güzel bir marka hem yedek parça fiyatları da uygun sanırım.demeyin ki bunda da mı yedek parça.opelde landi lpg vardı enjektörleri arıza yaptı.bi takım enjektör fiyatına lpg sistemini yenilimiştik.

feyzullah
18/06/2017, 16:57
40.000 km. oldu atiker gold montajı yapılalı her anlamda çok memnunum tavsiye edebilirim. Ama bizim araçlar için atikerin fast serileri de yeterli oluyor. Atiker Gold biraz daha lükse kaçıyor bence punto için. O zaman bilmediğimden atikerin en iyisi gold idi onda karar kıldım. Fast serisini de uzun süre kullanıp memnun olan pek çok forum üyesi var. Akl atikerden daha uygun fiyatlı ve bugüne kadar akl ile ilgili çok fazla şikayete (bizim forum özelinde) rastlamadım. Prins marka bir kit beceriksiz bir ustanın elinde ziyan olup gidebilir. Oysa işin ehli bir usta atiker, akl, brc vs. farketmez harikalar ortaya çıkarabilir. Önce usta bulun usta sizi en uygun seçeneğe yönlendirir. Yedek parçası pahalı olan kitlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Netice itibariyle lpg'yi tasarruf için taktırıyoruz her anlamda en ekonomik seçenek tercih edilmeli.

Salih berberoglu
18/06/2017, 20:20
Gp 1.4 tjet sports sahibiyim. Atiker gold serisi lpg sistemi mevcut aracımda. Memnunusun diye soracak olursanız aracım turbolu olduğu için turbonun devreye girdiği 2.500 devir bandında aracımda yakıt yetersizliğinden kaynaklı silkeleme mevcut gold serisinin turbolu araçlara uygun olduğu söylenmesine rağmen ben memnun kalmadım. Fakat atmosferik bir araç için atiler yeterli olacaktır. Burç yada prins takmaya gerek görmüyorum şahsi fikrim

Salih berberoglu
18/06/2017, 20:26
Gp 1.4 tjet sports sahibiyim. Atiker gold serisi lpg sistemi mevcut aracımda. Memnunusun diye soracak olursanız aracım turbolu olduğu için turbonun devreye girdiği 2.500 devir bandında aracımda yakıt yetersizliğinden kaynaklı silkeleme mevcut gold serisinin turbolu araçlara uygun olduğu söylenmesine rağmen ben memnun kalmadım. Fakat atmosferik bir araç için atiler yeterli olacaktır. Burç yada prins takmaya gerek görmüyorum şahsi fikrim

volkan1065
18/06/2017, 20:27
Atiker satefast miydi bilemiyorum ama kullanipta memnun olan çok. Prins yüksek motorlu araçlar için çok uygun ama küçük motorlu araçlara değmez fiyatı çok yüksek. Brc ismi nedeni ile pahalı. Zavolli_landirenzoda seçenekler arasında olabilir.

feyzullah
19/06/2017, 02:41
Atiker satefast miydi bilemiyorum ama kullanipta memnun olan çok. Prins yüksek motorlu araçlar için çok uygun ama küçük motorlu araçlara değmez fiyatı çok yüksek. Brc ismi nedeni ile pahalı. Zavolli_landirenzoda seçenekler arasında olabilir.

Volkan hocam zavoli ve landirenzo da şüphesiz çok iyi kitler. Fakat parça maliyetleri atiker kadar uygun değil. Bir de sanıyorum landirenzoda enjektörlerin çok gürültülü çalışma hikayesi var.

volkan1065
19/06/2017, 08:43
Volkan hocam zavoli ve landirenzo da şüphesiz çok iyi kitler. Fakat parça maliyetleri atiker kadar uygun değil. Bir de sanıyorum landirenzoda enjektörlerin çok gürültülü çalışma hikayesi var.

Landirenzodaki o ses için yeni enjektörler çıktı diye biliyorum. Ben sadece seçenek sundum çünkü bazen atıker değilde bir usü talep edilebiliyor. Ama sonuç olarak önemli olan işçilik. Artık eskisi gibi gelişi güzel montajda yapılamıyor. TUV muayne bazı standartları belirledi. Geriye sadece ayar işi kalıyor. sıralı sstemlerde ne kadar herseyi beyin kendi ayarlıyor deselerde regülatör üzerindeki basınç ayarında çok hassas ayar gerekiyor u tuttumu gerisi basit.

Metalik77
04/07/2017, 17:53
Arkadaşlar bu hafta Atiker fast taktırdım araca. Normal gidişte bi sıkıntı yok fakat klima açıkken vites geçişlerinde araba silkeliyor ve yokuştada yarım debriyaj da çok kalıyor gibi normalmi bu acaba

volkan1065
04/07/2017, 17:58
Arkadaşlar bu hafta Atiker fast taktırdım araca. Normal gidişte bi sıkıntı yok fakat klima açıkken vites geçişlerinde araba silkeliyor ve yokuştada yarım debriyaj da çok kalıyor gibi normalmi bu acaba

Aracın regulatör basınc ayarının hassas sekılde yapılması lazım .

slmgns
04/07/2017, 19:51
Benim araçda da klima açıkken trim sesleri gelmeye başlıyor

ZeMHeRi
05/07/2017, 01:21
Atiker Gold ayrıca iyi bir usta..

Salih berberoglu
12/07/2017, 12:43
Beyler acil cevaba ihtiyacım var. Bugün muayenem var lpg ruhsata islenicek sızdırmazlığı aldım proje fatura falan tamam. Muayne istasyonuna 2 yaprak ruhsat kağıdı götürmem gerekiyormu. Eminyetten almak için ne yapmam gerek

feyzullah
12/07/2017, 13:41
Beyler acil cevaba ihtiyacım var. Bugün muayenem var lpg ruhsata islenicek sızdırmazlığı aldım proje fatura falan tamam. Muayne istasyonuna 2 yaprak ruhsat kağıdı götürmem gerekiyormu. Eminyetten almak için ne yapmam gerek

Artık muayene onayları ruhsata değil tüvtürkten verilen muayene kağıdnın üzerine yapılıyor. Dolayısıyla ruhsatta ikinci yaprak dönemi kapanmış oldu.