PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lastik patlama önleyici spreyler

Laborant
17/06/2017, 11:54
slm arkadaşlar uzun yol gidiyorum. Lastik sorunu yaşamamak için araştırmalalarda bu lastik patlama önleyici spreyler var

Lastiğin hava sını biraz indirip sprey boşaltılıp lastik tekrar şişiriliyor . Bu konuda bilgi ve deneyimi olan arkadaşlardan bilgi alabilir miyim.Tşekkürler

Mert10
17/06/2017, 14:34
Selam.
İstanbuldan bandırma ya yola cikmak icin arabamin basina gectigimde lastigin sonuna kadar indigini farkettim.
Lastik sisirici sprey vardi Allah tan arabamda. Hepsini sıktım lastik digerlerine oranla %75 kadar sisti.
Bandirmaya kadar ara ara kontroller sonucu geldim.
Ancak yarin sabah yine lastigi inik buldum cunku spreyden sonra 1 2 saat durunca tekrar iniyormus yani hareket halinde isen yaklasik 400 km yol yaptiriyor.

edll
17/06/2017, 16:35
içinde sıvı olan lastik tamir kiti diye satılan üründen bahsediyorsanız tekrar inme yapmaz. her arabada bulubnması gereken bir ürün. kullanma talimatına uymak yeterli.

fencolic
17/06/2017, 18:45
içinde sıvı olan lastik tamir kiti diye satılan üründen bahsediyorsanız tekrar inme yapmaz. her arabada bulubnması gereken bir ürün. kullanma talimatına uymak yeterli.
bu sıvı ürünün çalışma prensibi nasıldır? Lastik içine sıkıldığında sertleşiyor mu?

edll
17/06/2017, 19:23
yolda farettiniz patladığını ve indi ise bunu sıkıyorsunuz. içindeki sıvım patlar yere ulaşınca orayı tıkıyor ve hava çıkışını kesiyor. en yakın benzinlikten havayı tamamlayıp devam ediyorsun. patlak anından en yakın benzinliğe kadar götürebilen bir ürün.