PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farını dönüş farı yapabilirmiyiz??

mumi
04/01/2008, 23:09
Arkadaşlar her zaman internete girme imkanım olmuyor,girdiğim zamanlarda da forumda konu başlığıyla ilgili bir değişim bulamadım. Başlıkdan da anlayacağınız gibi ön sis farlarını sinyallere paralel bağlatıp , yönlerini biraz yukarı ve yanlara doğru ayarlayıp bazı arabalardaki gibi dönüş farı olarak kullanabilir miyiz? Arbam active ve sis farı taktırmak istiyorum eğer böyle bir seçenek de olursa yaptırmak istiyorum.Yeni Mercedeslerde dikkat ediyorum sis farlarını viraj farı olarak kullanıyorlar.Böyle bir modifiye GP'ye de yakışır diye düşünüyorum.Bizim onlardan ne eksiğimiz var :) şimdiden ilginiz için teşekkürler....

Ziyaretçi047
05/01/2008, 13:02
İlginç bir istek. Ama kolay gibi. Olabilir bence neden olmasın. Kafası çalışan bir elektrikçi bu işi halleder bence :)

Auto engineeR
05/01/2008, 19:57
değişik bi düşünce. ama sis farları zaten normal pozisyonlarında bile direkt yanları aydınlatıyor. özellikle gece dar sokaklarda kaldırımları farketmeyi sağlıyor

ugurozer
07/01/2008, 12:48
sis farlarımız yan yol cizgilerinin sis esnasında kolay gorunumu icin yanlara dogru yayılan ama uzak mesafeye erisemeyen bir amac dogrultusunda calisiyor. Farklı bir yapıda far taktırmadiginiz taktirde istediginiz amac icin sonuc alamazsınız. Yani ileriyi gosterme kabiliyeti yok sis farlarımızın.

halilim
21/01/2008, 13:06
Gsl bi fikir en yakın zamanda sanayi ve servis'den bilgi alacam

satoksoz
08/08/2014, 14:09
bütün araçlara sonradan takılabilen direksiyon hareketine duyarlı sis farı

videosunu gönderiyorum.

her marka araca takılabilen direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=822N-UVBZxg)

her marka araca takılabilen direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=822N-UVBZxg)

KG777
08/08/2014, 14:53
Aradım sordum. Said Bey yetkili kişinin adı.

Modül direksiyon miline bağlanıyormuş. Motor kısmına 3 kablo çekilmesi gerekiyormuş.

Direksiyon açısını biz belirliyoruz, misal 40 derece döndüğünde yanması şeklinde.

En son 180 tl dedi.

KG777
08/08/2014, 14:54
...

GPEMREE
08/08/2014, 16:33
Aradım sordum. Said Bey yetkili kişinin adı.

Modül direksiyon miline bağlanıyormuş. Motor kısmına 3 kablo çekilmesi gerekiyormuş.

Direksiyon açısını biz belirliyoruz, misal 40 derece döndüğünde yanması şeklinde.

En son 180 tl dedi.

Bu fiyat sis farı dahil fiyatı mı yoksa sadece modül ve işçilik fiyatı mı acaba?

KG777
08/08/2014, 16:34
Sadece modülmüş hocam. Sis farı olan araçlar için yani.

GPEMREE
08/08/2014, 17:17
Sis farı da dahil olsa yaptırmayan kalmazdı zaten herhalde :)

atlatma
10/08/2014, 01:23
6 sene 7 ay geçmiş güzelce hortladı konu.
Bu arada bu işi hangi tarihte hallettiler bilemiyorum ama evo larda menu içinde seçeneği aktif edilince sağ yada sol sis farını yakan sistem mevcut.
Aracımı aldığım satıcıda kontrollerini ve yıkanmasını beklerken aracım servise girdi. bide be göreyim sağ yanıyo sol yanmıyo Mustafa kardeşim sisin ampulu patlak dedim hemen. O da bozmadı bizi abi bu böle bi sistem dedi güldük geçtik. Ama çok utanmıştım o zaman :)

Saygılar

kalite kontrol
10/08/2014, 20:54
bu sis farlarının dönüşte aydınlatma olayı bravo ve lineaların bazı modellerinde orijinalde var biliyorum yanlışsam düzeltin. ama cok önemli bir özellik değil bence tabi kişiye göre değişirde...

abdullahsarica58
11/08/2014, 01:34
Orijinalinde varsa güzel yoksa arabalarınızın sağını solunu elletmeyin derim. Sanayide veya servislerde ustalar araçların sağını solunu nasıl söküyorlar bilseniz kesinlikle yaptırmazsınız 5 vidanın takılacağı yere 3 vida takan, bazı klipsleri gavur malı gibi kıran, vidaları karışık kuruşuk takan...