PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilometre ibresinin arac dururken 0 ın üstünde durmasi (yardim)

alican3317
06/06/2017, 04:00
Arkadaşlar meraba size sormak istediğim bi konu var başina gelen varsa yardimci olabilir mi benim aracim 2011 model grande punto araci calistirdigimda arac durur halde iken kilometre ibresi 0 in hafif ustunde duruyor bilen varsa aydinlatirsa sevinirim...

volkan1065
06/06/2017, 08:22
kadranda herhangi bir işlem yapıldımı.Bu durup dururkenmi oldu yoksa siz adlığınızdan beri böylemi. Eğer aldığınızdada bu şekilde ise kadran söklücek ibre el ile hafif aşağı cekilecek o kadar. Ama bu arasıra değişiyor ise ibre motorunda sıkıntı var demek ama oda zor ihtimal. manuel olarak ayar çekince düzelecektir.

edll
06/06/2017, 13:08
ben göstergeyi değiştikten sonra yakıt ibresi çizginin az altında, hararet çizginin az üstünde gösterio. kalibre işi nasıl olur kontak açıkkenmi acaba.

volkan1065
06/06/2017, 13:23
ben göstergeyi değiştikten sonra yakıt ibresi çizginin az altında, hararet çizginin az üstünde gösterio. kalibre işi nasıl olur kontak açıkkenmi acaba.

Kontağı açtığında ki durumlar önemli abi yakıt göstergesini tam anlayamazsın ama hararet göstergesi aracı soğuk iken kontak açılır konumuna bakılır bune göre el ile hangi yönde kalması ve inmesi gerekiyorsa ayarlarsın. Sonra kontağı kapatınca benzinide aynı şekilde ayarlarsın. kontağı kapatınca genelde ibreler 0 konumunu altına iner önemli olan kontak açıldığındaki 0 konumudur. Aynı işlemi km saatinde yaptıktan sonra devir saatinin konumunuda ona göre ayarlayabilirsin. Ben kadran sok tak yaparken tüm ayarı bu şekilde yapıyorum ve sorunsuz şekilde oluyor.

edll
06/06/2017, 14:03
eyvallah kardeşim sağolasın.

alican3317
06/06/2017, 14:18
Arkadaşlar bilgilendirdiğiniz icin tesekkur ederim araci aldigimdan beri boyle ama buaralar kafama takildi bide kendimiz sokup yapabilirmiyiz bu islemi bilen varmi ?