PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG de şaşkınlık ve hüsran

Laborant
06/06/2017, 03:04
Mbr arkadaşlar aylık 1700-2000 km yol 750-800 tl lik benzin parası sonucu
İstemesemde LPG ye geçmek zorunda kaldım
Daha önceki aracımda Landi Renzo marka olduğu Fiat yetkili servisinde taktırmıştım ;memnun dun aslında sadece biraz sesli oluyordu hafif rampada da.
Ama genel olarak gayet iyidi.
Şimdiki punto evo aracımıda çoğu kişinin önerdiği BRC yi taktırmayı düşündüm
BRC nin internet sitesine girip bayilerine baktım
Yakın olması itibariyle Fatih Ayvansaray Haliç Oto ve lpg dönüşümü bayisinde
Karar kıldım aracımı teslim ettim akşam üstü alıp kullanmaya başladım sonuç;

Tam bir hayal kırıklığı ses oldukça yüksek ve hissedilebilir derecede
Performans rampada hemen hissediliyor hooop aşağı

Aslında serviste yine Landi Renzo yaptıracaktım ama 3400 tl istedi servis
BRC de 2400 olunca tercihi bu yönde kullandım.Şimdi Nasıl bi yol izlemeliyim düşünce ve deneyimlerinizi paylaşmamızı istiyorum teşekkürler

volkan1065
06/06/2017, 08:16
Brc iyi markadır ancak enjektör leri ses yapıyor. Sizin sorununuz bence ayarla ilgili birde araç LPG ye biraz alismali hemen istenilen sonuç alınmaz. Ayrıca fiat araçlarında atiker markadan çok memnun olan var. Benim Hondada brc var. İllaki performans kaybı var ama şehir içi 25 krs şehirler arası 17 krs yakıyor şu an ben çok memnunum. Bendede enjektor sesi var ama aracın motoru sessiz olduğu için o ses beni etkilemiyor

ethemyigit
06/06/2017, 09:06
arkadaşım heyacana gerek yok :)
sıralı sistem lpg sistemlerinde lpg basınc ayarı ıle oynayarak performansı arttırabılıyor lar yanı bunun ilk ayarı böyle yapılmış
servis ile konuş biraz daha iyileştirilebillir olması gerekli performansı arttırısan yakıt artar servıs az yakma ıddıası sebebi ile ayarını kısık bırakmış olabilir
ve ses konusuna katılıyorum bendede landirenzo var bariz sesli ama dizel kadar değil tabi ki

feyzullah
06/06/2017, 11:30
No panik. Düzgün bir ayarla tüm sorunlar giderilir. Ayarları yapamıyor her yer. BRC'nin ana bayisi neresi ise oraya gidip lisanslı yazılımla işten anlayan bir usta ayar çekip bağlantıları ve sistemi kontrol etsin hiçbir problem kalmaz. Bizim 77'lik puntolar lpg için imal edilmiş sanki sıfır sıkıntı :)

arpadan
08/06/2017, 23:23
10bindir atiker kullanıyorum, hep tek bindiğim için fazla kasmıyor. şehir içi de şehir dışı da(bastığımdan dolayı) 22 Kuruş yaktırıyorum.

slmgns
08/06/2017, 23:29
Ben şehir ici 28 kuruş falan yakıyorum lpg fiyatı 2.41 gittiğim mesafe 7-8 km

Laborant
17/06/2017, 12:02
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür derim.LPG taktırdığım BRC Haliç otogaz bayisine durumu izah ettim deneme sürüşü beraber yaptık sesin bariz olduğunu kabul ettiler

Birkaç değişiklik yaptılar sonra bu sesin araç benzin de iken de geldiğini söylediler .Motor ve mekanik bir sıkıntıda olabilir ustanıza bir gösterin dediler.

Bir kaç gün kullanacağım bakalım ne olacak..

fawori
17/06/2017, 14:52
kesinlikle ayarla ilgili bendede brc var bu sorunlar ok başka bir yetkili brc servise başvurun