PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Brava 2001 sx devir dalgalanması

budumen
02/06/2017, 22:17
ÖNCELİK İLE HAYIRLI RAMAZANLAR BENİM ARACIMDAN SOĞUMAMA SEBEP DEVİR DALGALANMASI, OLUP OLMADIK YERDE STOP ETME,
ÖZELLİKLE DİREKSİYONU TAM SAĞ-SOL YAPTIĞIMDA STOP EDİYOR. BİR DE BU SORUNLARI HEM GAZDA HEM BENZİNDE YAPIYOR;
HER USTAYA GÜVENİP GÖTÜREMİYORUM İŞTEN ANLAMAYAN BİRİ OLURSA BAŞIMA Bİ DÜNYA İŞ AÇAR FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.
BU SORUNLAR OLMASA TAM BİNİLECEK ARAÇ.

Han
03/06/2017, 11:19
direksiyonun sağa veya sola çevrili olması ile bir alakası varmıdır bilmem ama devir dalgalanması oluyor ve hareket halinde yada duraklama esnasında stop ediyorsa tekleme gibi problemler varsa bujilerden başlayarak bakmak gerekiyor ama genelde bu tip sorunlar distiribütör arızasından kaynaklanır değişimi ile birlikte sorun ortadan kalkar iyi bir usta bulup baktırmak lazım.(tecrübe ile sabittir.)

volkan1065
03/06/2017, 11:38
aracın gaz kelebeği vo boğazının temizlenmesi gerekiyor yüksek ihtimalle. Tam sağ ve solda ki staop etmede yüksek ihtimal direksiyon pompasının zorlanarak motora verdiği yük esnasında yine gazkelebeği kaynaklı olabilir. Yada dediklerim dışında bir şey olabilir.

Han
03/06/2017, 11:58
aracın gaz kelebeği vo boğazının temizlenmesi gerekiyor yüksek ihtimalle. Tam sağ ve solda ki staop etmede yüksek ihtimal direksiyon pompasının zorlanarak motora verdiği yük esnasında yine gazkelebeği kaynaklı olabilir. Yada dediklerim dışında bir şey olabilir.

kesinlikle ilk önce bakılması gereken volkan beyin söylediği aksamlar onlarda sorun yoksa yorumumda bahsettiğim aksamları kontrol etmek gerekir.

ethemyigit
03/06/2017, 22:45
aracınız muhtemelen lpg li olmalı ve sebep olacak o kadar cok etken var kı ?
araçtan çok iyi anlayan birisinin aracı 1-2 kullanıp tehşih koyması gerekli diye düşünüyorum
yoksa burada veya ınternette okudugunuz her ıhtımalı deneyıp iyice kendinizi yıpratacaksınız
kolay gelsin ..

budumen
04/06/2017, 20:18
sevgili arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim sanırım sorunu hallettim iki günden beri hiç bir sorun yaşamadım . nası derseniz? arkadaşımda rover var bu olayı ona anlattım oda bizde boğaz kelebeği ayarı gayet basit dedi yarım kontak da iken gaza 5 defa basınca kandi otomatik ayarlıyor dedi. denedim o günden beri sorun çıkarmadı ama ben farklı bir kaç versiyonunuda denedim mesela gaza uzun bastım onun yaptığı gibi 5 defa bastım 10 defa bastım birinden biri oldu yada araç arızasını gizliyor olmadık zaman da yine yapıcak...

volkan1065
04/06/2017, 23:43
Aracınızın boğaz kelebegini temizletin normalde periyodik olarak yapılması gereken bir işlem. Zarariniz olmaz.