PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egr yi kendi söküp temizleyen var mı?

Fatih181
30/05/2017, 15:27
Egr temizligi yapmak istiorum fakat cekingelerim var nasil yapilir pif boktalir neler ve tam olarak nasil sokulur bu konuda gorusleri olan varsa simdiden tesekkur ederim. Bogaz kelebegi de egr ile birlikte sokulebiliyormu?

redness
30/05/2017, 22:31
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/62857-wurth-egr-valf-temizleme-spreyi-hakkinda.html

Şu konuyu inceleyiniz lütfen..

Fatih181
30/05/2017, 22:34
O konulari ve diger tum konulari inceledim ben fikir alisverisinde bulunup sokmek ve temizlemek istiorum urunun katologunda dusuk kirlenmeye karsi oldugu yaziyor bnm aracim 170 binde ve daha once temizlendigini düşünüyorum

arpadan
31/05/2017, 09:24
EGR temizliği gerektiği kanısına nasıl vardınız?
benimki 110Bin LPG'li(1000KM'dir LPG'li) 1.4. acba ben de yaptırmalı mıyım?

Fatih181
31/05/2017, 13:13

Egr duzenli olarak temizlenmesi gerekli diye okudum kara duman var bnmkinde de elim biraz yatkin kendim temizlemek istiorum ondan gorus almk icin actim bu konuyu bilgi sahibi arkadaslar sanada eminim yardimci olacaktir

volkan1065
31/05/2017, 13:22

LPG li aracınızda herhangi bir sıkıntı yoksa elletmeyin. Zaten bu araçların güçleri ve çekiş durumu belli. Araçta rolanti dalhalanması varsa Boğaz kelebeği temizliği yapılabilir. Onun dışında sarsıntılı çalışma ve geç çalışma gibi bir problem varsa subap ayarı gerektirir. Bunların dışında periyodik bakımları yaptırmanız yeterli olacaktır.

volkan1065
31/05/2017, 13:24
Egr duzenli olarak temizlenmesi gerekli diye okudum kara duman var bnmkinde de elim biraz yatkin kendim temizlemek istiorum ondan gorus almk icin actim bu konuyu bilgi sahibi arkadaslar sanada eminim yardimci olacaktir

Fatih hocam EGR ve manifoltu komple sökerek temizliği yapmak daha mantıklı. Manifolt kısmını sökmek biraz sıkıntılı sadece egr kapağını acıp temizlemek sıkıntıyı çözmeyebilir. Bu işlemi ücretli yaptırmakla hiç bir şey kaybetmezsin.

Fatih181
31/05/2017, 13:30
Anadim hocam skintili ise bi ustaya gidicez artk [emoji4]

Evocum
25/06/2017, 23:25
Manifoldu ve egryi komple sökeceksin. Manifoldun içine yıkama tabancası ile tazyikli su basacaksın. Egryi de ortadan ayırıp içini ilgili würth ürünü ile temizleyeceksin. Daha sonra motorun arkasına eğilecek ve silindir kapağının manifold çıkışlarını mümkün olduğu kadar parmakla falan temizleyeceksin. Son olarak da yağ ve yağ filtresi değişimi yapacak ve shell nitro diesel koyacaksın. Ondan sonra da uzun yola çıkıp motor ısındıktan sonra aracını biraz devirli kullanacaksın.