PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Carbon clean

Fatih181
26/05/2017, 15:54
Aracim 2007gp emotion 90lik dizel
Uzun zamandr siyah dumanla basim dertte sensor temizlikleri ise yaramdi aracta spor kullandigimda fena kara duman oluyor arlada ozellikle 2 bin devri gecinde ama spor kullanmadigimda herhangi bi duman yok sizce faydasi olumu yada sakincali diyenler var ne dersiniz

punto1414
26/05/2017, 15:59
kaç binde araç,daha önce cc uygulandımı ?

Fatih181
26/05/2017, 16:00
174binde 3 sahibiyim uygulama oldumu bilmiorum

punto1414
26/05/2017, 16:20
hiç bulaşmayın,würth veya berner enjektör temizleyici koyun depoya 20-30 km yüksek devir de zorlayın arabayı

Fatih181
26/05/2017, 16:20
https://m.youtube.com/watch?v=TBGmBBgekI0

yigitturk
26/05/2017, 16:39
duman problemini ben de yaşıyorum. çekiş probleminden dolayı kat iptali ve yazılım da yaptırmıştım. dumanı siz tahmin edin. Muayeneden geçmedi. würth kullandım yarım depodan biraz fazlaydı. 60 km boyunca gece 3500 devirin altına düşmedim. faydasını göremedim. ekstralardan kaynaklı sanırım. sonuç olarak enjektörleri bakıma sokacağım .

Ezeldenberi
26/05/2017, 17:10
Arac ne zamandır sizde?
Uzun zaman dediğiniz aldığınızdan beri dumanlı mı?
Büyük ihtimalle yazılım olmalı, artı kat iptali var mı?

Fatih181
26/05/2017, 19:10
Arac 35bin kmdir bnde duman daha once bukadar degildi gibi geliyor. Kat iptali nasil anlasilir bilmiorum

Fatih181
26/05/2017, 19:11
Egzos muaynesinden geciridim tuvturkte daha once sikinti cikmadi durdugu yerde gaza basinca duman atmiyor ayrica

volkan1065
26/05/2017, 22:20
Fatih hocam aracın enjektör lerinin bakıma girmesi gerekiyor. Egr ve manifold temizliği de şart. Egr kapalı olsa durduğu yerde gaza basıncıda gelir. Carbon cleaner bu km yapılmaz. Kullandığın mazot opet sede kullanma artık.

volkan1065
26/05/2017, 22:23
duman problemini ben de yaşıyorum. çekiş probleminden dolayı kat iptali ve yazılım da yaptırmıştım. dumanı siz tahmin edin. Muayeneden geçmedi. würth kullandım yarım depodan biraz fazlaydı. 60 km boyunca gece 3500 devirin altına düşmedim. faydasını göremedim. ekstralardan kaynaklı sanırım. sonuç olarak enjektörleri bakıma sokacağım .

Egr iptali yapılınca duman atmayan araç olmaz. Sadece soft yazılım olarak kullansaydiniz daha iyi olurdu.

Fatih181
26/05/2017, 22:25
Hocam yakiti shellden alıyorum. carbon clean kac kmde yapiliyor?

volkan1065
26/05/2017, 23:28
Hocam yakiti shellden alıyorum. carbon clean kac kmde yapiliyor?

40000-80000-120000 km yapılır. Yani düzenli olarak servis multijetlere 3 defa yapılmasını uygun görüyor. Sonrasında müşterinin isteği doğrultusunda 150000 km bir defa daha yapılabilir ama doğacak sorunlar tamamen müşteriye ait oluyor.

Düzenli yapılmayan araca hiç yapılmıyor. Enjektör lerde sıkıntı olma ihtimaliyüksek. birde map sensöru hıç degışmedı ise map sensörüde değiştirlmeli. map sensörüde duman yapabiliyor.

Fatih181
27/05/2017, 03:49
40000-80000-120000 km yapılır. Yani düzenli olarak servis multijetlere 3 defa yapılmasını uygun görüyor. Sonrasında müşterinin isteği doğrultusunda 150000 km bir defa daha yapılabilir ama doğacak sorunlar tamamen müşteriye ait oluyor.

Düzenli yapılmayan araca hiç yapılmıyor. Enjektör lerde sıkıntı olma ihtimaliyüksek. birde map sensöru hıç degışmedı ise map sensörüde değiştirlmeli. map sensörüde duman yapabiliyor.

Tesekkurler hocam bilgiler icin map sensoru baska aractan sokup denicem en yakin zmanda debimetreyi denedim sonuc ayni idi gecen gun temizledim map sensoru tamamen tikali durumdaydi

yigitturk
30/05/2017, 10:03
Egr iptali yapılınca duman atmayan araç olmaz. Sadece soft yazılım olarak kullansaydiniz daha iyi olurdu.

Volkan Hocam , EGR iptal değil. kat iptal. duman öyle böyle bi duman değil :) enjektör için maaş zamanını bekliyoruz artık

volkan1065
30/05/2017, 10:12
Volkan Hocam , EGR iptal değil. kat iptal. duman öyle böyle bi duman değil :) enjektör için maaş zamanını bekliyoruz artık

Bu yazılım işinde iptalleri sevmiyorum belki sadece DPF iptali mantıklı geliyor ama egr kapatmak kat iptali falan aracı resmen kara dizel motora çevirmek gibi bir şey. Zira yolda giderken punto gibi bir aracın arkadan kara duman atması hiç hoşuma gitmez. Bunu özellikle opeldede yapıyorlar arkası karat tren gibi duman atıyor ne zevk alıyorlar anlamıyorum.

Soft yazılım15-20 bg bir güç sonrasında da bir adet pedal commender takıldıktan sonra punto nun gidişi gayet güzel oluyor. Zaten aracın ağırlığı yol tutuşu belli daha fazlası her zaman risk demektir.

yigitturk
30/05/2017, 11:42
Bu yazılım işinde iptalleri sevmiyorum belki sadece DPF iptali mantıklı geliyor ama egr kapatmak kat iptali falan aracı resmen kara dizel motora çevirmek gibi bir şey. Zira yolda giderken punto gibi bir aracın arkadan kara duman atması hiç hoşuma gitmez. Bunu özellikle opeldede yapıyorlar arkası karat tren gibi duman atıyor ne zevk alıyorlar anlamıyorum.

Soft yazılım15-20 bg bir güç sonrasında da bir adet pedal commender takıldıktan sonra punto nun gidişi gayet güzel oluyor. Zaten aracın ağırlığı yol tutuşu belli daha fazlası her zaman risk demektir.

Ben yazılımı ve kat iptalini performans için değil, düşük devir çok rahatsız edici çekme problemimden kaynaklı ( özellikle kat iptali ustamın bana sormadan samimiyetten kaynaklı yaptırdığı ve bilinçsiz bi durum. sıkıştırma olmadığı için daha kötü oldu. ) yapıldı. hiç bişey yapılmadan öncede sıkıştırınca duman atıyordu zaten, şu an arttı. ben de o dumandan rahatsızım ve küfür yememek için arabayı sıkıştıramaz oldum.
kısacası bilgi eksikliği yanlış usta sonucu bu durumdayım yanlış anlaşılmasın.

Kadyr
30/05/2017, 13:08

Volkan hocam EGR iptali duman attırmıyor araca. eski araçlarımda da iptaldi puntoda da iptal ettirdim bende soft yazılım var dip gaz yapsam bile duman yok. EGR nin dumanla alakasıda yok beygirle de.gereksiz bir parça olduğu için çoğu insan iptal ediyor. odtü araştırmasıda vardı zamanında okumuştum.

yigitturk
30/05/2017, 13:31
Volkan hocam EGR iptali duman attırmıyor araca. eski araçlarımda da iptaldi puntoda da iptal ettirdim bende soft yazılım var dip gaz yapsam bile duman yok. EGR nin dumanla alakasıda yok beygirle de.gereksiz bir parça olduğu için çoğu insan iptal ediyor. odtü araştırmasıda vardı zamanında okumuştum.

dediğiniz araştırmayı duydum. artıları eksilerini de inceledim. artılar fazla görünüyor. kurumlanmanın önüne geçmek için özellikle istiyorum aslında. yazılımla iptal edilmesi sağlıklı galiba doğru mu ?

Kadyr
30/05/2017, 14:08
dediğiniz araştırmayı duydum. artıları eksilerini de inceledim. artılar fazla görünüyor. kurumlanmanın önüne geçmek için özellikle istiyorum aslında. yazılımla iptal edilmesi sağlıklı galiba doğru mu ?

bu zamana kadar sorun yaşamadım. sürekli kapalı kalması sağlanıyor yazılımla

volkan1065
30/05/2017, 14:55

Benim aracımda iptal edildiğinde duman attı ve ben actırdım. Ayrıca çekişe hissedilir artısı var ama hem duman hemde doğa için pek taraftarı değilim. EGR kapalı iken duman atmaması için yazılımda düşürmeler yapılıyor . bu arada dizelin dip gazda duman atmayanı olmaz sadece az duman atanı olur oda zaten o hızda giderken belli olmaz.

Yazılım işi Türkiyede yapılan çok basit ama bu işi uzaman şekilde yapmak lazım. Yaızlımcılara gittiğinizde hemen grafiksel programda hava tork oranını ayarlayıp yükleme yapıyorlar. Aslında yazılım üzerinde gerekli inceleme ve çözümleme yapılarak çok farklı sonuçlar alınabilir.

Kadyr
30/05/2017, 15:06
benim motor euro 5 oyüzden hiç duman yok çünkü box kullanan arkadaşım ile denendik yazılımdan sonra. ben önde olunca arkadan bakmasını söyledim. box ta çok duman var çünkü. özellikle baktık duman olayına. sadece 1-2 çok hızlı kalkışta biraz atıyor oda normal. o dediğiniz corsalar aşırı yüklü oyüzden fazla atıyor o şekilde bende istemem. benim yazılımcımda sıkıntı yok 10 senedir güvendiğim problem yaşamadığım biri. dumansız yada çok az dumanlı güzel güçlerle araçlarımı kullandım kullanmaya devam ediyorum.