PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolcu tarafındaki kapısı ses yapmakta

agpagp
23/05/2017, 22:24
Arkadaslar yolcu tarafındaki kapı ses yapıyor gaza basınca daha iyi hissediliyor camı hafif açınca ses kesiliyor başına gelen varsa. Çözüm için desteğinizi rica ederim.

volkan1065
23/05/2017, 22:52
Tam olarak tespit yaparsanız daha iyi olur cammi yoksa pandizot mu ses yapıyor. Genelde hoparlör kısmına doğru plastik cızırtı sesi yapar. Basit çözümü iç kapı çekme kolunu sökün ordan hoparlörun olduğu kısıma doğru aşağı sünger parçaları sıkıştırıp kolu takın sorun çözülecek tir. Camda kizagi yapıyor sa sokup bakmak lazım. Ama sorun pandizot tur. Benim kimde öyleydi pandizot sokmeden bu şekilde çözdüm l.

agpagp
24/05/2017, 08:20
dikatimi çeken konu yolcu tarafındaki kapının aynasının titremesi muhtemel titreşim kapıya vuruyor gaza basıncada motor sarsıntısı kapıya geçiyor

sinangentr
24/05/2017, 08:47
dikatimi çeken konu yolcu tarafındaki kapının aynasının titremesi muhtemel titreşim kapıya vuruyor gaza basıncada motor sarsıntısı kapıya geçiyor

sağ aynanın titremesi kronik bence benim aracımda da var ve birçok kişiden de duydum internettede okudum. Kapılardan çıt çıt diye sesler ve titreşimler oluyor. Sonuç olarak aracımız giriş seviyesi bir araba bu tarz sesleri bence hoş görmek lazım ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

punto1414
24/05/2017, 08:56
benimde son zamanlarda ara ara ön taraftan bi zırıltı geliyordu,bi türlü tespit edememiştim,geçenlerde bi baktım teybin üstündeki havalandırma ızgarasının içinden geliyor..içindeki havalandırma kanalları kaymışmı,kırlmışmı anlamadım üstüne bastırınca gitti zırıltı.

CanGo48
24/05/2017, 11:38
Aynanın titremesi kapı içindeki ses ile bir alakası yok çoğu araçta aynanın titremesi olur bu da ayna kapağının tasarımı ile alakalı. Kapı içinden gelen ses cam krikosundan geliyordur büyük ihtimalle. Camı farklı şekilde açarak deneyin ses durumu nasıl eğer azalıyor yada artıyorsa sebep bu. İkinci olarak kapılardaki hoparlörleri değiştirdiysen montaj sırasında gevşek bırakılan aca değiyor (bende öyle olmuştu) ve son olarak kapı içinde yalıtım malzemesi gevşemiştir plastik pim yada ucu ses yapıyordur.Kendin söküp bakabilirsin kapı içine.

agpagp
03/10/2017, 20:09
arkadaşlar yazılım güncellemesi yapın.