PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto airbag izi

CanHakan
22/05/2017, 09:06
Cümleten selamın aleyküm aracım 2013 model 59 binde en son bakım 20.000 de yapılmış airbag iz yapmış bunu serviste değiştiren arkadaşlar gördüm bana yol gösterecek arkadaş varsa yardımcı olur mu lütfen çok minnettar olurum teşekkürler

volkan1065
22/05/2017, 09:32
Yetkili servise başvurabilrisiniz. izin oranı önemli bazı servisler çatlak oluşunca değişim sağlıyorlar bazıları izi kabul edip direk değişim talebini onaylatabiliyorlar. Aracınızn bakım zamanı yakınsa yada varsa bekleyin hem bakım manasında hemde catlak için ikisini aynı anda halletmiş olursunuz. Ama içiniz rahat olsun mutlaka ücretsiz değişim olacaktır.

CanHakan
22/05/2017, 09:36
Yetkili servise başvurabilrisiniz. izin oranı önemli bazı servisler çatlak oluşunca değişim sağlıyorlar bazıları izi kabul edip direk değişim talebini onaylatabiliyorlar. Aracınızn bakım zamanı yakınsa yada varsa bekleyin hem bakım manasında hemde catlak için ikisini aynı anda halletmiş olursunuz. Ama içiniz rahat olsun mutlaka ücretsiz değişim olacaktır.
Değişim yapıyorlarsa sıkıntı yok
Fiat arayayım mı yoksa servise mi gideyim direk

volkan1065
22/05/2017, 09:42
Değişim yapıyorlarsa sıkıntı yok
Fiat arayayım mı yoksa servise mi gideyim direk

Fıatı arasanızda servise randevu verecektir. Servsiten red cıkarsa merkezi ararsınız. Ama dediğim gibi izin belirginliği önemli. hafifi bir iz varsa kabul etmezler. Çatlak oluşunca gel derler.

CanHakan
22/05/2017, 09:44
Hafif bir iz var çatlak yok bekleyelim o zaman

edll
22/05/2017, 09:59
geçmiş olsun. 10 yılı geçirme ne zaman çatlarsa git.

feyzullah
22/05/2017, 14:18
Hafif bir iz var çatlak yok bekleyelim o zaman

Çatlamasını beklemenize gerek yok. Başvurunuzu yapın fotoğraflarını çekerler serviste kayıt açarlar. Fiat artık torpido göndermeyecek diye bir söylenti var servis elemanlarının ağzında. Vakit geçirmeden başvurunuzu yapsanız iyi olur.

CanHakan
22/05/2017, 14:19
Hadi ya izden ötürü değişim yapar mı bilmiyorum ama bu şekil hiç iyi durmuyor

feyzullah
22/05/2017, 14:52
Hadi ya izden ötürü değişim yapar mı bilmiyorum ama bu şekil hiç iyi durmuyor

Aracım 2008 model. İz vardı benim aracımın değişimini yaptılar şuan sıfır sıkıntı :)

CanHakan
22/05/2017, 14:53
Aracım 2008 model. İz vardı benim aracımın değişimini yaptılar şuan sıfır sıkıntı :)
Servis bakımlı mıydı aracınız

feyzullah
22/05/2017, 15:06
Servis bakımlı mıydı aracınız

Servis bakımlı değil. Bakımlarını dışarda yaptırıyorum. Serviste sadece pasta-cila yaptırmıştım geçen yıl iyi bir kampanya yapmışlardı.

CanHakan
22/05/2017, 15:09
Bana kesin öyle bir bahane bulurlar bende öyle şans var
Hangi yıl değişim oldu referans sizi veririm olmazsa sizin için sıkıntı değil ise

Ademdgn
22/05/2017, 17:57
Aracı aldığım kişi yolcu tarafındaki airbag izinden dolayı Kartal- Kırmak servisinden randevu almıştı ( kronik hataymış), ben aracı altıktan kısa bir süre sonra city mode uyarısı da verdi. Randevu günü on konsolu komple ücretsiz değiştirdiler. İki sorunda çözüldü.

CanHakan
22/05/2017, 18:36
Aracı aldığım kişi yolcu tarafındaki airbag izinden dolayı Kartal- Kırmak servisinden randevu almıştı ( kronik hataymış), ben aracı altıktan kısa bir süre sonra city mode uyarısı da verdi. Randevu günü on konsolu komple ücretsiz değiştirdiler. İki sorunda çözüldü.
Ne zaman oldu bu işlem

tanchu
22/05/2017, 20:20
Servis bakımlı araç çatlak için %80 karşılarız dediler

CanHakan
22/05/2017, 20:35
Servis bakımlı araç çatlak için %80 karşılarız dediler
Bizimkine ellerini sürmezler o zaman

tanchu
22/05/2017, 20:36
Bi ara tekrar götürmeyi düşünüyorum veya şikayetvar üzerinden şikayet açınca belki ücretsiz değişim olabilir o şekilde yapanlar vardı yanlış hatırlamıyorsam

CanHakan
22/05/2017, 20:48
Bi ara tekrar götürmeyi düşünüyorum veya şikayetvar üzerinden şikayet açınca belki ücretsiz değişim olabilir o şekilde yapanlar vardı yanlış hatırlamıyorsam
Senin yine şansın var
Servis bakımlı aracın benim araç en son 20 bin de girmiş halbuki garantili araç ama garanti dışı kalmış umutsuz vaka olduk nasıl değişime sokacağız hiç bilmiyorum

volkan1065
22/05/2017, 20:52
Hocam garanti ile alakası yok. Ayıplı mal olarak geçiyor. Çatlak oluştuğu zaman değişim için başvurusunun. Aracınız dha 2013, model yeni bir araç ayrıca değişim olduk tan sonra güneşten korumazsaniz yine oluşur. İz genelde tüm araçlarda var.

feyzullah
23/05/2017, 00:11
Bana kesin öyle bir bahane bulurlar bende öyle şans var
Hangi yıl değişim oldu referans sizi veririm olmazsa sizin için sıkıntı değil ise

Bir iki ay önce değişti benim aracımın torpidosu. Lakin elimde ücretsiz değişimin yapıldığına dair fatur, kayıt, kuyut vs. resmi belge maalesef yok. Aracınızın modeli yeni. İlk önce size en yakın servisten başlayın problem çıkarsa başka servislerde de şansınızı deneyebilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.

Ademdgn
23/05/2017, 08:52
2017 Ocak ayının son haftasıydı.

CanHakan
24/05/2017, 11:03
Arkadaşlar daha demin cevizlibağ fiat servise gittim bir bayan arkadaş işe görüştüm resimleri vs çekti dosya açacağım dedi
Başladı anlatmaya eskiden 10 sene dolmamış arabaların hepsini değiştiriyorduk artık tofaş sınırlama getirdi bakımlı olmayan araçların yüzde 80 veya yüzde 60 karşılıyor dedi aracınız 60 bin bakımda bakım yaptırmak ister misiniz dedi airbag çözülsün yaptırım dedim bana 884 TL dedi 60 bin bakıma onaylansa bile 60 bin bakımına oraya sokmam ama değişim için elimden geleni yapacağım olumlu olumsuz cevap gelirse bilgilendireceğim

feyzullah
24/05/2017, 12:33
Arkadaşlar daha demin cevizlibağ fiat servise gittim bir bayan arkadaş işe görüştüm resimleri vs çekti dosya açacağım dedi
Başladı anlatmaya eskiden 10 sene dolmamış arabaların hepsini değiştiriyorduk artık tofaş sınırlama getirdi bakımlı olmayan araçların yüzde 80 veya yüzde 60 karşılıyor dedi aracınız 60 bin bakımda bakım yaptırmak ister misiniz dedi airbag çözülsün yaptırım dedim bana 884 TL dedi 60 bin bakıma onaylansa bile 60 bin bakımına oraya sokmam ama değişim için elimden geleni yapacağım olumlu olumsuz cevap gelirse bilgilendireceğim

İmkan varsa başka bir servise de başvurun.

stevenbursa
26/05/2017, 01:07
Bende aracı ilk aldığımda farkettim hatta eyvah airbag i açılmış araba aldım diye üzüldüm ama fiat birmot resimleri çekip fabrika ya gönderdi aracon torpidosu ücretsiz değişti ama önemli olan trafiğe çıkış tarihinden itibaren 10 yıl geçmemiş olması