PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG ve start stop hakkında

alex10anil
17/05/2017, 22:03
LPG takali 1 ay oldu gayet memnunum önceden akü sorunlu olduğundan START stopa geçmiyordu araç dün yeni akü taktım fakat akü START stop özellikli değil buna rağmen START stop gayet düzgün çalışıyor sorularım ise şu;
1- START stop akü değilde araçta klasik akü kullansak olur mu?
2- Araç LPG De iken START stop çalışılıyor fakat Atiker LPG göstergesi sanki arabda kontak kapatıp yeniden calistirmisim gibi göstergeler sönüp tekrar geliyor bunda bı sorun sıkıntı olur mu?
3 - Gecen nette okudum yeni LPG kanuna göre dolum yeri artık benzin kapağının oradan olma zorunluluğu gelmiş ben martta taktırdım ama ruhsata isletmedim daha. Aralıkta isletecektim bu durum beni etkiler mı yani muayneye gidince demezler mı kanun değişti sen şimdi taktin dolum yeri yanlış yerde düzelt gel diye?

Teşekkürler

fawori
17/05/2017, 22:12
1. Akuyu bence derhal start stoplu ile degistirin sayet normal aku bu mars tekrarini kaldiramaz pert olur arti start stpu iptal etseniz bile bu fayda etmeyecektir bu araclarda devreler farkli birkac baska model marka aracta sayit oldum aku sisti sizdirdi pert oldu
2. Si benim aracta brc my 11 kiti var takarken sormustum kitinde start stop uyumu olmasi sart dendi hatta yaziliminda uyumlu olmasi sart siz bu sorunu akuyu degistirip start stopu iptal ederek pas gecebilirsiniz
3. O gunun gecerli proseduru ne gisterir bilemem ancak benzin deposuna agiz yapmak makina muhendisleri odasi tarafindan hem tehlikeli hemde aracin orjinal yakit dolum sisteminde korozyona neden olur diye yillar once karsi cikilmisti bencede tehlike arz edebilir 2 biri gaz biri benzin ayni yerden