PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon boşa dönüyor

squeezer
15/05/2017, 01:13
Arkadaşlar hayırlı geceler.

Bugün eve gelirken aracın önünden ya da direksiyondan şiddetli takıntılar gelmeye başladı. Ufacık tümsekler den bile geçsem hissedilecek şekilde. Zor bela evin önüne kadar geldim.park ederken direksiyon gitti.boşa dönmeye başladı. Direksiyon gayet normal dönüyor ama tekerler hareket etmiyor

Sebebini ve maliyetini bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba

turboferhat
15/05/2017, 01:19
Rot kolun kopmuş sanki

Ezeldenberi
15/05/2017, 01:27
Çok geçmiş olsun kaza bela olmadan , evinize gelmeniz sevindirici. Pek anlamam ama direksiyon mafsalından çıkmış olabilir mi? Gündüz gözüyle bakarsınız olmadı bi usta tanıdık varsa arayın. Yoksa çekilir.

fotobelit
15/05/2017, 10:03
Çok geçmiş olsun kaza bela olmadan , evinize gelmeniz sevindirici. Pek anlamam ama direksiyon mafsalından çıkmış olabilir mi? Gündüz gözüyle bakarsınız olmadı bi usta tanıdık varsa arayın. Yoksa çekilir.

+1

dz9727
15/05/2017, 10:51
Pedalların arka kısmında direksiyon mafsal bağlantısı görünmesi lazım direksiyonu çevirdiğinizde o bağlantı da dönüyorsa aracın altından bağlanan mil yerinden çıkmış veya kırılmıştır ( kırılması az ihtimal ) eğer o mafsal bağlantısı hiç dönmüyorsa direksiyon sökülüp mil bağlantısı kontrol edilmeli .

Geçmiş olsun ...

squeezer
15/05/2017, 10:58
herkese teşekkür ediyorum. Allah esirgedi, eve kadar güç bela geldim tam park ederken direksiyon kendini bıraktı.

direksiyon mafsalı kırılmış, maaşımı elime almadan çekici dahil 550 tl masraf oldu.

herkese hayırlı günler diliyorum.

Ezeldenberi
15/05/2017, 11:08
Enes sana zahmet o kırılan mafsalın orjinal olup olmadığını kontrol ettirme şansın varsa bi baktırsana. Üzerinde ki etiket olur, parça no olur ....

volkan1065
15/05/2017, 11:13
herkese teşekkür ediyorum. Allah esirgedi, eve kadar güç bela geldim tam park ederken direksiyon kendini bıraktı.

direksiyon mafsalı kırılmış, maaşımı elime almadan çekici dahil 550 tl masraf oldu.

herkese hayırlı günler diliyorum.

Kırılan kısım tam neresi fotosunu atabilirmisin. Araçla bugünlerde herhangi bir Çukura düşme ya kaldırıma çıkma yada ne bileyim çamura batma gibi direksiyonu zorlayıcı bir hareket oldumu. Normalde mafsal öyle kolay kolay kırılmaz. Sana tavisyem yeni mafsal takılırsan direksiyon kutusunuz amortisör takozlarını salıncakları iyice kontrol ettir. Aracın direksiyon sistemini zorlayan herhangi bir kasıntı veya sorun varmı baktır.

dz9727
15/05/2017, 11:41
Mafsal hayati bir parça olduğundan kırılması çok zordur. Sizin mafsal tam olarak nereden kırıldı ? Büyük ihtimalle sizin mafsalda daha önce yapılmış bir zorlama dolayısıyla çatlak oluşmuş ve zamanla ufak tefek zorlanmadan dolayı çatlak büyüyüp kırılmıştır . Yeni mafsal da kasılıyorsa alt takımda veya direksiyon kutusunda sorun vardır (inşallah yoktur )

sorununuzun çözümüne ulaştığınıza sevindim en büyük sıkıntınızın bu olması dileğiyle ...

squeezer
15/05/2017, 15:58
Değerli arkadaşlar araç sanayide. İşten çıkınca almaya gideceğim inş.

Usta ile görüşürüm çıkardığı mafsalın orjinal olup olmadığını sorar atmadıysa fotoğrafını çekerim.

Oturduğum evin otopark kısmı kazıldı, son iki haftadır birçok taş ve çukurun üzerinden geçtim, tümseklerden atladım. Ben bunun sebebiyet verebileceğini düşünüyorum esasen.

İnş. bundan sonra başka bir problem çıkmaz direksiyon konusunda.

SinanTR
15/05/2017, 17:29
ben kutu değişimi esnasında bakmıştım mafsala öyle kırılacak bişeye benzemiyodu Allah korumuş çok geçmiş olsun

squeezer
16/05/2017, 16:25
Arkadaşlar aracımı teslim aldım. Kırık mafsalın fotoğraflarını ekliyorum. Kırık mafsal orjinal, takılan yeni mafsal da orjinal.

Yalnız başka bir problem daha oldu direksiyon konusunda, araç direksiyonu boşa dönünce airbag sargısı problem yaratmış, airbag arıza lambası yanıyor.

Sıfır alıp değiştirmek epey pahalı, zaten mafsala 500 tl ödedim, elim çok daraldı açıkcası. Airbag sargısının tamirini yapan bir yer bilen varsa bana yardımcı olabilir mi? İstanbul pendik de ikamet ediyorum. Anadolu yakasında her yere götürebilirim.

34772 34773 34774

volkan1065
16/05/2017, 16:39
Tahmin ettiğim yerden kırılmış sizede özelden dediğim ilk nokta. Bununla geçmiş olsun. Sargıyı yapan yerler var. Araştırmak lazım.

squeezer
16/05/2017, 16:47
Tahmin ettiğim yerden kırılmış sizede özelden dediğim ilk nokta. Bununla geçmiş olsun. Sargıyı yapan yerler var. Araştırmak lazım.

volkan abi 250 tl sargı tamiri için normal mi sence?

volkan1065
16/05/2017, 16:49
volkan abi 250 tl sargı tamiri için normal mi sence?

250 TL yada 350 TL ikinci el Cruz controllü kol bulursun istanbulda. O para çok bence. Sonuç olarak sargı takılırken ilk takıldığı gibi olmayacak. senesine yine arızalanma ihtimali var. forumdan @punto1414 arkadaşımızla iletişime geç sana yardımcı olacaktır.

squeezer
16/05/2017, 16:51
250 TL yada 350 TL ikinci el Cruz controllü kol bulursun istanbulda. O para çok bence. Sonuç olarak sargı takılırken ilk takıldığı gibi olmayacak. senesine yine arızalanma ihtimali var. forumdan @punto1414 arkadaşımızla iletişime geç sana yardımcı olacaktır.

abi söylediğini tam olarak anlayamadım, kol'dan kast ettiğin nedir? cruz kontrol ile ilgisi nedir airbag sargısının? ikisi birleşik parçalar mı? çıkma parça mı alayım yani?

volkan1065
16/05/2017, 17:10
abi söylediğini tam olarak anlayamadım, kol'dan kast ettiğin nedir? cruz kontrol ile ilgisi nedir airbag sargısının? ikisi birleşik parçalar mı? çıkma parça mı alayım yani?

Aırbag sargısı değişimine 250 TL verceğine komple sinyal kol unıtesini ikinci el 250-350 TL arası istanbuldan cıkma alabilirsin.

ORS15
17/05/2017, 08:57
Arkadaşlar aracımı teslim aldım. Kırık mafsalın fotoğraflarını ekliyorum. Kırık mafsal orjinal, takılan yeni mafsal da orjinal.

Yalnız başka bir problem daha oldu direksiyon konusunda, araç direksiyonu boşa dönünce airbag sargısı problem yaratmış, airbag arıza lambası yanıyor.

Sıfır alıp değiştirmek epey pahalı, zaten mafsala 500 tl ödedim, elim çok daraldı açıkcası. Airbag sargısının tamirini yapan bir yer bilen varsa bana yardımcı olabilir mi? İstanbul pendik de ikamet ediyorum. Anadolu yakasında her yere götürebilirim.

347723477334774

Enes bey , Gecmiş olsun, mafsalı sıkarken tork ile mi sıktılar