PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea 1.3 egr valf

dz9727
12/05/2017, 10:05
Herkese merhaba

Aracımın egr valfini söküp temizlemeyi düşünüyorum bununla ilgili birkaç sorum var cevaplayabilirseniz sevinirim .

1. Aracım 2008 model aracımda egr varmıdır ( kime sorsam bazıları var dedi bazılarıda yoktur yaa dedi kafam karıştı)

2 . Ben egr yi söktüğümde herhangi bir kodlama veya tanıtma gerekir mi .

3. Sökmesi ne kadar sürer .

Aslında elim bu işlere yatkındır fakat bu güne kadar vw kullandığım için m.jetlere alışık değilim .
Araç bilgileri fiat linea 1.3 m.jet dualogic 2008 model. 105.000 km

volkan1065
12/05/2017, 12:15
Herkese merhaba

Aracımın egr valfini söküp temizlemeyi düşünüyorum bununla ilgili birkaç sorum var cevaplayabilirseniz sevinirim .

1. Aracım 2008 model aracımda egr varmıdır ( kime sorsam bazıları var dedi bazılarıda yoktur yaa dedi kafam karıştı)

2 . Ben egr yi söktüğümde herhangi bir kodlama veya tanıtma gerekir mi .

3. Sökmesi ne kadar sürer .

Aslında elim bu işlere yatkındır fakat bu güne kadar vw kullandığım için m.jetlere alışık değilim .
Araç bilgileri fiat linea 1.3 m.jet dualogic 2008 model. 105.000 km

Mulijet motorda tabiki EGR var :D

Yalnız bu temzilik işine sadeceEGR kapağını söküp görünen yerimi temizlemek istiyorsun yokas komple maniflot temizliği ile berabermi. Auro 4 lerde biğraz arka kısım dardır ve sökmek sıkıntılı. El yatkınlığın ne kadar olsada sökülüp taılmasını görmeden yapmak risktir.

dz9727
12/05/2017, 18:17
sadece görünen kısmı sökücem fazla kurum yoksa hiç bulaşmam zaten :) . daha önce eşimin aracının egr si temizlenirken izlemiştim nasıl işlem yapıldığı hakkında az çok bilgim var :) cevabınız için teşekkür ederim .