PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klimadan akan su

ORS15
11/05/2017, 14:08
Arkadaşlar araç da bulunan klima kompresörüne iki tane metal boru bağlanıyor bunlardan biri giriş diğeri çıkış galiba. bu borulardan biri ılık biri soğuk , tam klima kompresörüne bağlanan yerden soğuk olan borudan su damlıyor. klimanın tahliye hortumu ayrı o aracın orta kısımlarından yere damlıyor unu biliyorum.

bu kompresöre bağlanan metal borudan su baya damlıyor, bu normal midir sizlerde nasıl.

ORS15
11/05/2017, 23:04
Klima kullanan daha yok galiba😀😀 ben sezonu erken acmışım😀😀

fencolic
11/05/2017, 23:39
Arkadaşlar araç da bulunan klima kompresörüne iki tane metal boru bağlanıyor bunlardan biri giriş diğeri çıkış galiba. bu borulardan biri ılık biri soğuk , tam klima kompresörüne bağlanan yerden soğuk olan borudan su damlıyor. klimanın tahliye hortumu ayrı o aracın orta kısımlarından yere damlıyor unu biliyorum.

bu kompresöre bağlanan metal borudan su baya damlıyor, bu normal midir sizlerde nasıl.
Soguk olan borunun dış yüzeyi havadaki nemin yoğuşmasından dolayı su damlacıklarıyla kaplanır. Yani su damlatması normaldir. Hatta klimanın iyi soğuttuğunu gösterir. Tıpkı buzdolabından çıkardığımız bir su şişesinin dış yüzeyinde ıslaklık oluşması gibi.

halilimo
11/05/2017, 23:43
Normal degil tabiki abi kaciriyor yada terleme yapiyor gazin bulundugu borular klimaciya gosterin bi.

ORS15
12/05/2017, 08:17
Arkadaşlar kime sorsam normal dedi, bütün aracların klimanın soğuk olan borusunda terleme olur dediler. hatta soğuk olan boru buzlanma yaparsa klimanızın sağlıklı ve sorunsuz olduğunu gösterir dediler.