PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.3MJ 70BG Dynamic Gösterge Paneli Arızası

skechers
02/05/2017, 15:23
Selamlar,
Aranıza yeni katıldım. Aracımla ilgili elektrik sorunu mu dur anlayamadığım bir kaaç elektrikçi Km saatci ve beyinci gezdim fakat kimse sorunun neden kaynaklandığını çözemiyor. Arıza Aracı çalıştırmak için kontak açtığım da oluşuyor. komple gösterge paneli elektriği kesik vaziyette araç çalışıyor, devir saati yerde km saati yerde ısı ve yakıt göstergesi yerde ekranda ise yalnızca saat ve kapı açılıp kapandığın da KM beliriyor. Bunların yanı sıra teyp, dijital klima, korna, sinyal, dörtlü flaşör, araç hareket ettikten sonra oto kapı kilit sistemi çalışıyor biraz yol aldıktan sonra (her defasın da değişiyor, bazen 1km bazen 5km bazen ise 50km) ama gösterge paneline sonunda elektrik geliyor ve araçta herşey normal gözüküyor mazot bitecek yolda kalacam diye korkuyorum. aracın arızasına dair herhangi birşey bulamayan ustaların yanı sıra tanıdık bir yerde aracı bilgisayara bağladık(gösterge paneli elektrik yokken) herhangi bir arıza tespit edilemedi. Aracı Ankara Oto ya götüreceğim bakalım onlar ne diyecek?
Başına böyle bir olay gelmiş GP kullanıcıları var ise yardımlarını esirgemesinler lütfen.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

turboferhat
02/05/2017, 15:25
Body computer arizasi olabilir

skechers
02/05/2017, 15:49
Body Computer arizası araç bilgisayara bağlandığın da program üzerinde gözükmez mi?
Aracı bilgisayara bağladık ve hiç bir arıza tespit edilemedi.

volkan1065
02/05/2017, 15:52
Aracı nasıl bilgisayara bağladığınız delphi yada program cihazı ilemi bakıldı. Normalde FIATIn kendi programı ile gösterge kısmına girilip bakılması lazım. Ankaradasınız madem forum sponsoru olan Ankara Kavaklıdere FIAT yetkili servise gidin. Orada Servis müdürü Müşsülüm abiyi bulup durumu anlatın yardımcı olacktır.

Ezeldenberi
02/05/2017, 17:31
Sizin sorunun benzerini yaşadık, fakat araç çalışmıyordu. Siz yine de çözüm olarak ana sigorta kutusunun şase bağlantısına baktırın.
https://forum.grandepuntotr.com/genel/63106-stop-etme-sorunu.html