PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto arka iki kapı sesi

gastauskas87
19/04/2017, 20:34
arkadaşlar merhaba
2011 g punto multıjet var bende

fakat arka ıkı kapı ozellıkle sag kapı , acıp kapatırken cok kotu bır ses cıkarıo pas sokucu felan kullandıgımda dıger gun duzelıyor fakat ıkı gun sonra gene o ses . ne yapmam lazım dusuk malıyetlı yada kendım yapabılcegım ?

onerılerınız yardımlarınızı beklıyorum

saygılar

szgnpnt
19/04/2017, 20:36
Benzer sorun bende de var arka iki kapıda. Acaba çözümü nedir ? Bilen Arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

HTC One_M8 Eye cihazımdan gönderildi

Fatih181
19/04/2017, 20:43
Kapi gergililerine bi bakin bnce

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gastauskas87
19/04/2017, 20:49
kapı gergisi dedıgın o demir parcası degıl mı kapıyı tutan onu yağladım vs ama 1 gun ıdare edıyor

Ezeldenberi
19/04/2017, 21:07
Daha öncede paylaşım yaptım, formdan Güney Karataş arkadaşımızın paylaşımından öğrendiğim würth hhs2000 le sorun çözülüyor. Önce balata spreyi ile gergilerin dibinden alt ve üstten temizleyin, yalnız balata spreyi sonrası aç kapa yapmayın duyacağınız sesten korka bilirsiniz😃arkasından würth hhs2000 le aynı şekilde diplerinden yağlayıp 10-15 defa aç kapa yapın işlem tamam. İki senedir kurtuldum.

Merhaba özellikle yaz aylarında şikayet ettiğim bir problemdi.Bakım sırasında servis elemanları Würth HHS 2000 Sıvı Gres sıkıp baya bir aç kapa yaptılar. Uzun zamandır ses duymuyorum.Artık duyarsam da aynı işlemi kendim uygularım .

gastauskas87
19/04/2017, 21:18
şu wurth hhs 2000 sivi gresi bir deneyelim . fakat okudugum arastirdigim kadari ile yeni puntolarda kapiyi tutan gerginin icinde yuvarlak bir tekerlek oldugu bu gergi demirininde onun icinden gecerek dondurdugu yag pas sokucu sıkildigi zaman kayganlasdigindan bu işlevi goremedigini okudum . ve hatta sesi daha da artiriomus. bnde wd yag sokucu kullandim ses anirmaya basladi. peki aracnda ses olmayanlara sorum var. guneşte mi kaliyor araciniz. gunes bu sese cok buyuk etki ediyormus

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

Ezeldenberi
19/04/2017, 21:26
şu wurth hhs 2000 sivi gresi bir deneyelim . fakat okudugum arastirdigim kadari ile yeni puntolarda kapiyi tutan gerginin icinde yuvarlak bir tekerlek oldugu bu gergi demirininde onun icinden gecerek dondurdugu yag pas sokucu sıkildigi zaman kayganlasdigindan bu işlevi goremedigini okudum . ve hatta sesi daha da artiriomus. bnde wd yag sokucu kullandim ses anirmaya basladi. peki aracnda ses olmayanlara sorum var. guneşte mi kaliyor araciniz. gunes bu sese cok buyuk etki ediyormus

Aynen gergi sesi sıcaklarda başlıyor. Malum Adana yanııyor. O zaman ki duyduğum sesleri hatırladıkça bile sinirlerim zıplıyor desem yeri. Artık ses çok nadir ve az oluşuyor. Bende Artık ses olmasa bile bahar ve yaz başında bakım amaçlı sıkıyorum, ilk anda iki üç aç-kapa da ses yapıyor. Sonrasında sesten eser kalmıyor.

gastauskas87
19/04/2017, 21:27
Aynen gergi sesi sıcaklarda başlıyor. Malum Adana yanııyor. O zaman ki duyduğum sesleri hatırladıkça bile sinirlerim zıplıyor desem yeri. Artık ses çok nadir ve az oluşuyor. Bende Artık ses olmasa bile bahar ve yaz başında bakım amaçlı sıkıyorum, ilk anda iki üç aç-kapa da ses yapıyor. Sonrasında sesten eser kalmıyor.
tmm bende ilk firsatda alim şu weletden birde ben denim

halilimo
19/04/2017, 21:34
Gerginin uzerinde donen tekerlek var icerde metal genelde kirden pastan sikisip kaliyor donmuyor ve otuyor kesin cozum icin kapi dosemesini sokup icten balata spreyi ile temizleyeceksiniz kuruduktan sonrada bolca hhs2000 sikin bir daha ses gelmez. Benden gelmiyor 2 yildir. Dosemeyi sokmeden sikilan sprey oraya ulasmaz belirteyim.

gastauskas87
19/04/2017, 21:38
Gerginin uzerinde donen tekerlek var icerde metal genelde kirden pastan sikisip kaliyor donmuyor ve otuyor kesin cozum icin kapi dosemesini sokup icten balata spreyi ile temizleyeceksiniz kuruduktan sonrada bolca hhs2000 sikin bir daha ses gelmez. Benden gelmiyor 2 yildir. Dosemeyi sokmeden sikilan sprey oraya ulasmaz belirteyim.
sanirim bu daha mantikli

edll
19/04/2017, 21:50
ben hiç birşey sökmeden spreyi sıktım 1 yıldır ses felan yok. kesin çözüm bu sprey.

ilkay59
20/04/2017, 14:32
Arkadaşlar yine forumdan öğrendiğim ve uygulayıp sorundan geçici olarak( bir sezon kadar bi süre) kurtulduğum bişeyde ben söyleyeyim, kapı gergilerine siyah elektrik bandı sarın ve kapıyı kapatıp açın (2-3 kat sararsanız daha iyi olur) içerde biriken tozu ve pisliği sıyırdığı için sesten belirttiğim süre kadar kurtulmuş olursunuz. Geçen yaz ses başladığında uygulamıştım bugüne kadar sessiz bişekilde kullandım şuan hafiften yine başlar gibi oldu tekrar yapıcam artık seneye kadar gider muhtemelen.

gastauskas87
20/04/2017, 14:50
Arkadaşlar yine forumdan öğrendiğim ve uygulayıp sorundan geçici olarak( bir sezon kadar bi süre) kurtulduğum bişeyde ben söyleyeyim, kapı gergilerine siyah elektrik bandı sarın ve kapıyı kapatıp açın (2-3 kat sararsanız daha iyi olur) içerde biriken tozu ve pisliği sıyırdığı için sesten belirttiğim süre kadar kurtulmuş olursunuz. Geçen yaz ses başladığında uygulamıştım bugüne kadar sessiz bişekilde kullandım şuan hafiften yine başlar gibi oldu tekrar yapıcam artık seneye kadar gider muhtemelen.
degisik bir taktik denemek lazim

timbaz
20/04/2017, 17:02
Kapidaki o kadar derin kompleks bir parca degil, 2-3 cm derinliginde bir mekanizma..dosemeyi sokmeden wd40 ulasiyor ise hhs2000 de ulasir..

halilimo
20/04/2017, 19:22
Kapidaki o kadar derin kompleks bir parca degil, 2-3 cm derinliginde bir mekanizma..dosemeyi sokmeden wd40 ulasiyor ise hhs2000 de ulasir..

Orayi temizlemez hocam ulasir ama temizlemek icin sokmek gerekir bir kere yapilir tam yapilir kapi sokmek 2 dakkalik is..

timbaz
20/04/2017, 19:35
Orayi temizlemez hocam ulasir ama temizlemek icin sokmek gerekir bir kere yapilir tam yapilir kapi sokmek 2 dakkalik is..
Siz gergiyi de komple soktunuz mu yoksa sadece kapi dosemesini mi soktunuz?

happy
20/04/2017, 20:09
geçen gün yetkili serviste bu sesle ilgili rahatsızlığımı bildirdim değiştirelim diye çözüm ürettiler :D

gastauskas87
20/04/2017, 20:09
geçen gün yetkili serviste bu sesle ilgili rahatsızlığımı bildirdim değiştirelim diye çözüm ürettiler :D
fiyat verdiler mi

happy
20/04/2017, 20:16
Değiştirelim deyince cevap bile vermedim. Bunun için değişim mi yapılır diye düşündüm. Daha önce başka bir usta yağladı bir sene sorunsuz gitti. Ben de forumda aynı sorunu başka bir başlıkta önceden okumuştum. Aklımda kaldığı için forumdan tekrar bakayım diye düşündüm.

edll
20/04/2017, 20:52
değişmek çözüm değil.yine kapı anırmaya başlıyor. en güzeli sprey gres sıkıp kullanmak.

timbaz
20/04/2017, 22:22
Bozulma ihtimali de var ama... Degisimi soyleyen servis gergi tipine gore arizali oldugunu dusunerek mi yorum yapti? Yoksa ezbere mi...
gergiler puntoda 2 tip...
Bende distan koruyucu lastik var...
Lastik olmayan modellerde ise gergi yapisi mekanizasi farkli.. cikan ses de mekanizma farkindan dolayi ayni olmayabilir...
Ayni islemle, mesela yaglama.. cozume ulasip ulasamama da biraz buna bagli
Dista koruyucu kapak olan ve olmayan model olarak ayirmak gerekir belki de... Kapak olmayan gergi icin dosemeyi.sokmeye de gerek yok gibi
(Foruma olasi malitet olmasin diye foto paylasmiyorum pardon [emoji12] [emoji6] )

halilimo
20/04/2017, 22:42
Siz gergiyi de komple soktunuz mu yoksa sadece kapi dosemesini mi soktunuz?

Sadece döşeme hocam.

Bozulma ihtimali de var ama... Degisimi soyleyen servis gergi tipine gore arizali oldugunu dusunerek mi yorum yapti? Yoksa ezbere mi...
gergiler puntoda 2 tip...
Bende distan koruyucu lastik var...
Lastik olmayan modellerde ise gergi yapisi mekanizasi farkli.. cikan ses de mekanizma farkindan dolayi ayni olmayabilir...
Ayni islemle, mesela yaglama.. cozume ulasip ulasamama da biraz buna bagli
Dista koruyucu kapak olan ve olmayan model olarak ayirmak gerekir belki de... Kapak olmayan gergi icin dosemeyi.sokmeye de gerek yok gibi
(Foruma olasi malitet olmasin diye foto paylasmiyorum pardon [emoji12] [emoji6] )

Ben puntoda kapaksızını hiç görmedim. Sorunu neden kaynaklandığı detaylıca yazayım asıl problem camdan içeri sızan suyun oraya denk gelmesi. Fark ettiyseniz gergide pas görursunuz bır muddet kapıyı kullanmayınca. arka kapılar seyrek kullanıldığı için dönen metal pasla sıkısıyor ustune kır tozda geldı mı kaskatı kalıyor. siz kapıyı actınızda surtunerek anırıyor. bant yada dıstan spreyle bir muddet ses kesılır cunku yuzey yaglandıgı için kayar ses yapmaz. uygulamayıda once balata spreyi ile kırı pası temızletıp ardından wd40 la pası alırız sonra balata spreyı kuruduktan sonrada hhs2000 le bolca yagladınız mı yıllarca kafanız rahat olur. izmirde olanlara yardımcı olurum aliağadayım..

timbaz
20/04/2017, 23:00
Sadece döşeme hocam.

Ben puntoda kapaksızını hiç görmedim. Sorunu neden kaynaklandığı detaylıca yazayım asıl problem camdan içeri sızan suyun oraya denk gelmesi. Fark ettiyseniz gergide pas görursunuz bır muddet kapıyı kullanmayınca. arka kapılar seyrek kullanıldığı için dönen metal pasla sıkısıyor ustune kır tozda geldı mı kaskatı kalıyor. siz kapıyı actınızda surtunerek anırıyor. bant yada dıstan spreyle bir muddet ses kesılır cunku yuzey yaglandıgı için kayar ses yapmaz. uygulamayıda once balata spreyi ile kırı pası temızletıp ardından wd40 la pası alırız sonra balata spreyı kuruduktan sonrada hhs2000 le bolca yagladınız mı yıllarca kafanız rahat olur. izmirde olanlara yardımcı olurum aliağadayım..
Bu durumda sizde dista, kapida lastik kapak var... Kapiyi acinca da vidalari gorunmemesi gerekir

Koruyucu lastik kapak olmayan, vidalari gorunen gerginin mekanisi sizinkinden farkli kaliyor, onlar ufak ve daha kompakt kapali sistem...

gastauskas87
21/04/2017, 14:58
halil kardesim .. wd sprey balata sprey ve wurtus sivi gres sprey var bana yardimci plurmusun bu konuda

halilimo
21/04/2017, 16:39
halil kardesim .. wd sprey balata sprey ve wurtus sivi gres sprey var bana yardimci plurmusun bu konuda

Aliagadayim uygun bir zamanda gelin hallederiz. Birde kapi doseme klipsi alin 10 kadar. 5427600527

szgnpnt
29/04/2017, 16:18
Aynısını az önce denedim işe yaradı bakalım ne kadar süre kesebilecek sesi

gastauskas87
14/06/2017, 20:18
çozuldu .. sivi gres yagi sprey olandan bir kez iki kapiya sıktm 2 ay gecti tik ses yok . cozum demek ki sivi gres

edll
15/06/2017, 02:00
Aynısını az önce denedim işe yaradı bakalım ne kadar süre kesebilecek sesi

bant 3 kere yaptım. deforme olana kadar ses yapmadı ama sonra mutlaka yapıyor. en iyisi arkadaşlarında söylediği gibi sıvı gres. 6 aya yakın oldu tık yok. al bir kenara koy herzaman lazım olacak şeylerden. evde mesela gıcırtı yapan kapılara, pimapen rahat kaysın diye onun alt kısmına ve bir çok yere kullanabilirsin.

messi78
15/06/2017, 10:23
Malesef araçlarımızdaki kronik sorunlardan biri benimde başıma geldi. Aracınız sürekli güneşte kalıyorsa kapı gergileri zamanla kapıyı açıp kapatırken ses yapmaya başlıyor. Aracım o ara garantideydi bende servise gittim direk kapı gergileri değiştirildi bir daha da yaptığını görmedim. Hatta burada da tartışıldı çözüm aramıştım diye hatırlıyorum. Çoğu geçici çözüm.

ByEraydin
26/06/2017, 20:43
Arkadaşlar öncelikle merhaba 2012 s s mylife evo sahibiyim. Arka kapılar açılıp kapanmamaktan olsa gerek sol kapı gicirdar gibi hafif bi ses veriyordu wd 40 benzeri 4xultrasafe diye bi sprey kullandım ses aşırı derecede arttı devamlı açtım kapattim kesilmesi. Ardından makine yağı durdum gergisine medresesine tekrar kesilmedi. Acaba bu spreyden mi oldu diye merak ederken ses gelmeyen kapıya makine yağı surdum artık oda gicirdiyor arka kapılara gres yağı surdum yine kesilmedi yardım edin acamiyorum kapıları artık kurtarın bu traji komik olaydan beni 😄😄

Ezeldenberi
26/06/2017, 21:16
Konunun ilk sayfasında çözümü mevcut.
Würth hhs2000

edll
26/06/2017, 23:19
Arkadaşlar öncelikle merhaba 2012 s s mylife evo sahibiyim. Arka kapılar açılıp kapanmamaktan olsa gerek sol kapı gicirdar gibi hafif bi ses veriyordu wd 40 benzeri 4xultrasafe diye bi sprey kullandım ses aşırı derecede arttı devamlı açtım kapattim kesilmesi. Ardından makine yağı durdum gergisine medresesine tekrar kesilmedi. Acaba bu spreyden mi oldu diye merak ederken ses gelmeyen kapıya makine yağı surdum artık oda gicirdiyor arka kapılara gres yağı surdum yine kesilmedi yardım edin acamiyorum kapıları artık kurtarın bu traji komik olaydan beni 😄😄

bütün kullandığın yağları güzelce temizle sonra arkadaşların söylediği würth sık. orjinali olsun, benzerini bilmem. sonra bak keyfine.

timbaz
27/06/2017, 00:59
Zafer bey, gerginiz yeni nesil mi eski nesil mi?
https://uploads.-cdn.com/20170626/f0c2451db13723e986ddbf8cf2cd20dc.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170626/6d84ee07ac99268353337f0b60f077c0.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170626/9c87fd8431bd54aba1fbcb9d9cb85011.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170626/00623c63174e2cb4d9a33a03620fdc5f.jpg

Ezeldenberi
27/06/2017, 01:01
Üstad alttaki resimde olan model. Zaten ne kadar arge okadder ses. Arge yapıyon ürün geliştiriyon, neden ses yapıyor, sesi kesemiyosan neden arge yapıyon;))))

timbaz
27/06/2017, 01:12
Bir kac kere iyilestirmisler de..
Bir parca eksiltme ve isciliklten tasarruf argenin bir sonucu galiba )))))
Su setlerin birine hhs2000 ekler veya yeni set olusturur belki ;)
https://uploads.-cdn.com/20170626/7e1c6c5fa8675ab8c63f63fd8febdbd1.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170626/91f0e8999ad33af66eb229c42da7205d.jpg

Ezeldenberi
27/06/2017, 01:21
Arge yapana kadar, sete hhs2000 ekle ;)!!!!
Abi bu fikri duymasınlar hayata geçerse yazık iflas ederler.

loder
27/06/2017, 01:33
Aracımın 4 kapısının kapı gergisini de değiştirdim. Belli bir süre sonra hafif hafif sesler çıkartmaya başlıyor. Sonra daha da artıyor. Yani kısaca kapı gergilerini değiştirmek çözüm değil. Würth HHS 2000 Sıvı Gres alıp kapı gergilerine sıkarsanız sorun ortadan kalkıyor. 1 ay oldu sıkalı daha hiç ses çıkartmadı. Maliyeti ise 25 lira filan. Kapı gergilerini 320 liraya değiştirmiştim.

tanchu
27/06/2017, 11:10
Sesi bebek pudralarıda kesiyor. Yağlayınca bende ses dahada artmıştı sonra garantiden değişmişti.

tanchu
27/06/2017, 11:10
.