PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Düzenden Gelen Ses Hakkında

atifcanozdemir
08/04/2017, 23:14
Arkadaşlar ön düzenimde aşırı derecede ses vardı TRW marka Z rotu, TRW marka rot başı, Delphi marka alt salıncaklar aldım ve bunları değiştirdim. Amortisör takozları da değişti ve ustam amortisörlerimde yağ kaçağı dahi olmadığını söyledi. Aracım normal yollarda sesi azalttı fakat yine stabilize yola girince yada aniden bir çukura girince sanki ön düzen orda kalmış gibi ses yapıyor illaki sesi azaltttı konfor arttı ama istediğim hale gelmedi. Bunun sebebi ne olabilir. ? Değiştirmediğim şey kalmadı artık yıldım yani siz sebebini biliyor musunuz ?

SinanTR
08/04/2017, 23:30
valla benden ciddi bi lokurtu geliyordu kasisten geçerken falan baya rahatsız ediyodu ustam baya baktı falan hiçbi sorun bulamadı taa ki ben üst motor kulaklarına bakın diyene kadar 2 motor kulağıda baya sorunluymuş ve değiştiğinden beri o sesleri tekrar duymadım

atifcanozdemir
09/04/2017, 11:36
valla benden ciddi bi lokurtu geliyordu kasisten geçerken falan baya rahatsız ediyodu ustam baya baktı falan hiçbi sorun bulamadı taa ki ben üst motor kulaklarına bakın diyene kadar 2 motor kulağıda baya sorunluymuş ve değiştiğinden beri o sesleri tekrar duymadım

Sinan Bey, lokurtu gibi değil de tak tak diye vuruyor. Tablaları değiştirdikten sonra tabi ufak yol bozukluklarında ses gelmemeye başladı fakat asfaltan yapılmış bir kasisten yada sert bir kasisten biraz hızlı geçince tak tak diye sanki torpidoyu sökercesine vuruyor. Aks kafası yada direksiyon kutusu böyle seslere sebep olur mu acaba ? Bi o ikisi kaldı zaten.

SinanTR
09/04/2017, 12:12
bende motoru stop ederken yapıyodu dediğiniz gibi torpidonun içinden geliyo sanıyodum bende

motor üst kulakların kontrolü zor değil bence bi ara gitmişken yaptırın derim

laqina
09/04/2017, 12:27
hocam olaya çok hakım olmamakla birlikte benim aracımda tam sağ donuslerde ve tam sol donuslerde tıkırtı gelıyordu ve cukurlardan geçerkende oluyordu aks mili boşluk yapmış dediler istersen bir sor ustana

electradio
09/04/2017, 14:34
Sinan Bey, lokurtu gibi değil de tak tak diye vuruyor. Tablaları değiştirdikten sonra tabi ufak yol bozukluklarında ses gelmemeye başladı fakat asfaltan yapılmış bir kasisten yada sert bir kasisten biraz hızlı geçince tak tak diye sanki torpidoyu sökercesine vuruyor. Aks kafası yada direksiyon kutusu böyle seslere sebep olur mu acaba ? Bi o ikisi kaldı zaten.

Eksoz borusu ön iki teker arasında bulunan, alttali demire vuruyor olmasın!??

atifcanozdemir
10/04/2017, 22:11
Eksoz borusu ön iki teker arasında bulunan, alttali demire vuruyor olmasın!??

Ufuk bey olabilir belki de, arasına ne sıkıştırabilirim malum sıcaklık çok yüksektir orada.

electradio
14/04/2017, 16:36
Ufuk bey olabilir belki de, arasına ne sıkıştırabilirim malum sıcaklık çok yüksektir orada.

Birşey sıkıştırmaktan ziyade daha önce bir arkadaş lifte kaldırılıp bahsi geçen demir çubuğu aşağıya doğru esneterek yer açtığını söylemişti.