PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Dualogic Evo (N) Boşa atma ve vites sesi?

alex10anil
08/04/2017, 17:05
Merhabalar aracı mart basında aldım ilk aldıgımda farketmedım ama son zamanlarda vıtes gecıslerı cok seslı bır sekılde kulagıma gelmeye basladı. Forumda okudugum kadarıyla normal dıyolar ona pek aldırış etmedım.
Ancak asıl mesele 2 sefer yolda normal seyırde gıderken arac bırden bıre kendını bosa N konumuna alıyor ve durup vıtesı tekrar N ye getırıp sonra 1 e takıp devam etmenız gerekiyor.
Bu sorunu olan forumda bi kac konu gordum ama sorun nasıl cozuldu yada cozuldu mu robot yagı vs dıyenler olmus,
Lutfen bilenler varsa cozumu yazabılırler mı?

mehmetcrl
08/04/2017, 17:27
Fiat Robot Yağ Kaçağı Arızası Tamiri / Onarımı (https://www.gursoyotomotiv.com/robot-yag-kacagi-arizasi-tamiri/) ve izmirde bu yer var https://www.facebook.com/egealfafiat/?fref=ts

alex10anil
08/04/2017, 17:52
Yani sorun yağ kaçağından mı neyden oluyo

Laborant
08/04/2017, 20:15
Bende de 5.vitesde orta sert fren yapınca oluyordu
Debriyaj değişti sorun çözüldü

alex10anil
08/04/2017, 20:29
Otomatik mı hocam sizinkide kaça mâl oldu?

alex10anil
09/04/2017, 14:27
Gerçekten çok canım sıkıldı bugün De arabayı calistirdim daha 1 km gittim ışıkta yokuş yukarıda tam duracakken n ye geçti dönüşte park ederken r ye alayım dedim çok acı bı ses çıkardı iyice iş kötüye gibi hissediyorum anlayamadım yarın servise gidip bı sorayım inşallah anlar

alex10anil
11/04/2017, 20:47
Arkadaşlar bugün itibariyle şişli Gürsoy otodaki Ahmet abi ve bünyamin abiyle görüştüm debriyaj takımı değişti vites sanziman takozu değişti burçlar yenilendi şuan boşa atma yok ayrıca vites geçişlerinde gelen sesler yok oldu çok aşırı dikkat edersem ancak duyabiliyorum o sorunda cozuldu 15.20 gün kullanıp tekrar servise test için götürüp son bı ayar yapacak bünyamin abi. Gerçekten çok ilgililer ve kesinlikle işinde usta adamlar buna vesile olan yol gösteren MURAT KAVLUK'a çok tşk ederim zaten hepsi tanıyor ustaların
İnşallah daha sıkıntı çıkarmaz şanzımandan yana.
Ayrıca bı kaç bilgi öğrendim kesinlikle şehir içinde ECO MODU Kapalı olcak dedi uzun yolda yol Bossa Eco ya al onun dışında kesinlikle almami söylediler
Herkese tşk süreç hakkında başka bisi olursa paylaşacağım

alex10anil
11/04/2017, 22:18
Murat bey soyad yanlış olmuş aceleyle yazdım forumdaki arkadaşlarda faydalansin diye, murat kavruk'a teşekkürler :-)

MKavruk
11/04/2017, 22:24
Sorununuzun çözülmesine sevindim hocam, geçmiş olsun tekrardan.

gokhansar
11/04/2017, 23:17
merhaba,
yapılan işlemlerin maliyeti konusunda bilgi verirmisiniz?

teşekkürler

khanjar
12/04/2017, 10:14
aynı boşa atma sorunu benim de başıma geldi.. seyir halinde giderken, ani fren yapınca, geri vitese takınca boşa atmalar oluyordu.. servise götürdüm baskı balata olabilir 300 tl aldılar ancak baskı balatada sorun yok şanzıman robotu değişecek deyip yaklaşık 6000 tl masrafı olacağını söylediler..

ankarada fiat ustası araştırdım ve emci oto'yu buldum.. araca baktılar şanzıman robotu değişecek dediler ve 1500 tl'ye çıkma robot taktılar.. sıkıntısız olarak kullanıyorum şuan

alex10anil
12/04/2017, 10:46
Sizde çok geçmiş olsun hocam ben yeni anlıyorum hakikatten bozuk bozuk kullaniyomusum aracı şuanda geçiş sesi yok napiyo ne zaman vites atıyor onu bile duymuyorum inşallah başka sıkıntı cikmaz

turksaffetmez
17/07/2017, 00:46
Arkadaşlar bugün itibariyle şişli Gürsoy otodaki Ahmet abi ve bünyamin abiyle görüştüm debriyaj takımı değişti vites sanziman takozu değişti burçlar yenilendi şuan boşa atma yok ayrıca vites geçişlerinde gelen sesler yok oldu çok aşırı dikkat edersem ancak duyabiliyorum o sorunda cozuldu 15.20 gün kullanıp tekrar servise test için götürüp son bı ayar yapacak bünyamin abi. Gerçekten çok ilgililer ve kesinlikle işinde usta adamlar buna vesile olan yol gösteren MURAT KAVLUK'a çok tşk ederim zaten hepsi tanıyor ustaların
Ayrıca bı kaç bilgi öğrendim kesinlikle şehir içinde ECO MODU Kapalı olcak dedi uzun yolda yol Bossa Eco ya al onun dışında kesinlikle almami söylediler

Ortalama ne kadar tuttu bu işlemler hocam ? Ben fiat servisine kaç defa götürdüm kontrol ettirdim. Sorun yok diyorlar ama klima full açıkken 2. vitesten boşa alma sorunu var. Ustayla kaç kez bindik arabaya hiçbir zaman başıma gelen sorun adamda olmuyor. Yalancı konumuna düşüyorum. Ben mi yanlış kullanıyorum acaba diye şüphe ediyorum. Hadi ben bir şekilde çözüyorum ama eşimde kullanıyor arabayı korkuyorum bir şey olacak diye.

alex10anil
17/07/2017, 10:24
Sabah bıraktım akşam aldım hocam hangi servise goturdunuz

vdemirtas
17/07/2017, 14:29
bende de vites 1 den 2 ye atarken şrakk diye ses yapıyor? ilerde bir sorun yaşar mıyım?

alex10anil
17/07/2017, 15:21
Zamanla yağ kacagida yapabilir bence servise bir gostermende fayda var

vdemirtas
19/07/2017, 10:16
teşekkürler, gösterdim servise, pc ye bağladılar, hata yok dediler, istersen baskı balatayı değiştirelim dediler, ben de yok kalsın ne alaka dedim.

turksaffetmez
15/08/2017, 11:33
Bugün Balıkesir Fiat servise bıraktım 1 gün kalacak bakalım. Yedek araç tahsis ettiler. Umarım çok fazla sorun olmadan halledilir.

turksaffetmez
18/08/2017, 19:02
Aracın robot yağı azalmış. Takviye yapıldı geri verildi araba canavar gibi.. Sıkıntı gitti.. Ancak bugün gözüme takıldı yolcu airbag olduğu kısım çatlamış. Başka bir kronik sıkıntı daha.. Tekrar servise gittim fotoğraf çekildi genel merkeze yollandı. Aranıcaz bakalım.. Para vermek istemiyorum gövdeye durduk yere falçata kesiği gibi kesilmiş... Tövbe yarabbi :)

feaser
29/11/2018, 14:53

yaşadığınız problemlerin aynısı bendede var. ne kadar tuttu .ayrı ayrı hepsinin fiyatını yazarsanız sevinirim.